Nechci dávat dítě do školky

Anonymní
12.5.17 18:02

Nechci dávat dítě do školky

Moje dítě má 4 roky. V pondělí máme jít na zápis. Já mám normálně panickou hrůzu z toho, že se o moje dítě bude starat někdo cizí. Rodičák mi skončil takže od září bych měla jít do práce nebo alespoň na brigády, peníze nejsou až takový problém, teoreticky bych si ho mohla nechat doma, ale cítím že potřebuje kolektiv, těší se.
Ale třeba, pije jenom vodu a ve školce dávají čaj, bojím se, že si neřekne o pomoc na wc nebo se zavazováním tkaniček, nebo že ho někdo bude šikanovat.
Nemáte někdo tip, jak se tohoto zbavit? Jak nemít tu přehnanou úzkost? Uvědomuju si, že většina z vás s tím problém nemá, ale prosím o pochopení. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
12.5.17 18:06

Mně přijde, že kolektiv a rozptýlení potřebuješ hlavně ty. Ono vídat se denně v práci s lidmi různých věkových kategoriích člověku trochu upraví obzor oproti soužití s dítětem, manželem a plkani s kamarádkami s obdobně starými dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
12.5.17 18:08
@Anonymní píše:
Moje dítě má 4 roky. V pondělí máme jít na zápis. Já mám normálně panickou hrůzu z toho, že se o moje dítě bude starat někdo cizí. Rodičák mi skončil takže od září bych měla jít do práce nebo alespoň na brigády, peníze nejsou až takový problém, teoreticky bych si ho mohla nechat doma, ale cítím že potřebuje kolektiv, těší se.
Ale třeba, pije jenom vodu a ve školce dávají čaj, bojím se, že si neřekne o pomoc na wc nebo se zavazováním tkaniček, nebo že ho někdo bude šikanovat.
Nemáte někdo tip, jak se tohoto zbavit? Jak nemít tu přehnanou úzkost? Uvědomuju si, že většina z vás s tím problém nemá, ale prosím o pochopení. Děkuji :kytka:

měla jsem stejný pocit a přijde mi to normální, prostě někdo je úzkostlivější rodič, ale hodně pomáhá mluvit s učitelkami, získat k nim důvěru - my měli bezvadné chápající i jsem byli na některých akcích školky před samotným nástupem do školky - okoukli jsme prostředí, to jak paní učitelky k dětem přistupují - mě to hodně uklidnilo..
malý bude v pohodě - pokud se těší navíc máš spoustu času ho na některé věci zvyknout - př na ten čajík.. atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.17 18:08
@Helileli píše:
Mně přijde, že kolektiv a rozptýlení potřebuješ hlavně ty. Ono vídat se denně v práci s lidmi různých věkových kategoriích člověku trochu upraví obzor oproti soužití s dítětem, manželem a plkani s kamarádkami s obdobně starými dětmi.

to je dobrý poznatek, prakticky nemám co jiného na práci (psychicky) než to, myslet na to dítě a na to co se kolem něho děje… ale můj manžel dělá na tři směny, takže i když je práce plno (na směny) tak to nemáme jak vykrýt s tím se doma vystřídat, proto spíše uvažuju jen o brigádách

• Nahlásit
  • Citovat
1672
12.5.17 18:10

Mam to podobne jenze nase musi do skolky ani ne ve 3 letech. Bojim se taky ze ji malo obleknou atd. Jenze se neda nic delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
12.5.17 18:10

Myslím, že ta voda ve školce je nejmenší problém zařídit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7500
12.5.17 18:12

Udělěj kompromis…bez výčitek běz k zápisu, na vše se optej, najdi si brigádu a nech dítě zatím na pár hodin ve školce. Bez to z druhé stránky…dítě potřebuje také nějaké osamostatnění a kolektiv, asocializovat se, a ne matku za prdelí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27295
12.5.17 18:12

Počkej až vlezeš do práce a navalí se na tebe povinnosti a starosti. Já to měla přesně jako ty ale v práci jsem dělala s penězma, tak jsem školku musela z té hlavy vypustit. A co se týká té vody -my měli na přihlášce požadavky na stravování, tak to tam napiš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.17 18:15
@iiiv píše:
Myslím, že ta voda ve školce je nejmenší problém zařídit :-)

asi jo, jen jsem chtěla ať chápete moje pocity, že mě opravdu napadají i takové „maličkosti“ které mi zbytečně leží v hlavě

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.5.17 18:17
@pannda píše:
Udělěj kompromis…bez výčitek běz k zápisu, na vše se optej, najdi si brigádu a nech dítě zatím na pár hodin ve školce. Bez to z druhé stránky…dítě potřebuje také nějaké osamostatnění a kolektiv, asocializovat se, a ne matku za prdelí…

to zní dobře, no já se snažím nebýt přímo za prdelí, ale být v kousek dál a pozorovat a případně být připravená zakročit, možná je to tím, že máme za sebou pár úrazů, které si vyčítám… prostě celkově jsem ve špatném rozpoložení :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
12.5.17 18:19

Ja jsem se také bála, nicméně děti a školka mě prekvapily. Najednou totiž všechno jde, i co jsem si myslela, ze neumí. Oblekaji je podle počasí a podle toho, co mají s sebou. 4 leták už chape dost věcí sám. Nepodceňuj ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.17 18:21
@Magnificata píše:
Ja jsem se také bála, nicméně děti a školka mě prekvapily. Najednou totiž všechno jde, i co jsem si myslela, ze neumí. Oblekaji je podle počasí a podle toho, co mají s sebou. 4 leták už chape dost věcí sám. Nepodceňuj ho.

díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
23423
12.5.17 18:25

Měla by jsi dítě pustit do světa a ne mu stále stát za zadkem. Já dítě dala do cizojazyčné školky, kde neuměla ani slovo, takže ani to málo co tenkrát uměla jí bylo k ničemu a domlouvali se jak to šlo. Dala to a chodí tam nadšená. Důvěřuj svým dětem trošku. A těm lidem okolo taky. Ani ty nezabráníš všemu na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
12.5.17 18:26
@Anonymní píše:
to zní dobře, no já se snažím nebýt přímo za prdelí, ale být v kousek dál a pozorovat a případně být připravená zakročit, možná je to tím, že máme za sebou pár úrazů, které si vyčítám… prostě celkově jsem ve špatném rozpoložení :zed:

Myslím si, že to právě není moc dobré, takhle furt zakročovat. Až dítě pozná svobodu, začne blbnout, anebo ti bude viset do konce života na krku. Takhle z něj uděláš nesamostatného a nesebevědomého…nejvíce lásky mu dáš tím, když ho necháš dýchat a žít. Samozřejmě s tvým zájmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 18:35
@Anonymní píše:
Nemáte někdo tip, jak se tohoto zbavit? Jak nemít tu přehnanou úzkost? Uvědomuju si, že většina z vás s tím problém nemá, ale prosím o pochopení. Děkuji :kytka:

To že s tím většina problém nemá je hloupost. Své děti milujeme, bojíme se o ně a chceme jim dopřát servis. Ovšem skutečný problém je v Tobě. Svou úzkostí svému synovi ublížíš, to přece nechceš. Dětem se ve školce líbí, bude i tvému. Ač to zní drsně, tvůj syn si ve školce nejspíš ani na tebe nevzpomene. Bude tam mít spoustu práce, učení a legrace s kamarády, které si jistě rychle najde. Naučí se být soběstačný. Tkaničky tam zavazovat nebude, doporučuje se suchý zip. Utřít zadek ho můžeš učit, do září je daleko, učený z nebe nespadl, naučili jsme se to všichni, naučí se to i tvůj syn. A šikana? Ta se může objevit ve školce, škole, v práci… Před šikanou se přece neschovává, s tou se bojuje, učitelky by to řešili. Taky se může stát, že tvůj syn bude ten, kdo bude šikanovat. Děti se bez rodičů chovají jinak, tomu věř.

Mimochodem, v celé historii lidstva se rodič snažil předat učení a zkušenosti, včetně těch sociálních, aby bylo dítě schopno přežít a adaptovat se na společnost, v níž žije. To je tvůj úkol. Své dítě milovat a připravit ho na život. Dovedeš si představit, že by se ti nedej bože něco stalo a okolnosti tvého syna,,kopli" do reality, o níž dosud neměl potuchy, kvůli tomu že jsi ho chránila skrýváním? To by jsi mu přece nemohla udělat… Tvůj syn školku zvládne a ty taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama