Nález kotěte - jak mu pomoct?

41
21.9.19 18:39

Nález kotěte

Dobrý večer,

dnes při procházce jsme u jedné popelnice nalezli kotě, bylo v krabici zaděláno izolepou. Kdybych neslyšela mňoukání… :(

Kotě jsme si vzali a rádi bysme si ho nechali. Jen koukám a je nemocné. Teče ji z očí + zelené ospalky, trošku i kýchá. Naštěstí baští. Hned jsme zajeli do zverimexu a Applaws granulky i konzervičky nakoupili + zachůdek.
Je nějak možnost jak kotěti pomoci? Vytřela jsem ji očička, ale víc mě nenapadá.
Kotě je zvědavé, všude tu prolezlo. Nyní spokojeně chrní v teplé dece. Ale i tak mi přišlo, že je kotě teplejší a straaaašněě hubené.

Zítra samozřejmě jdeme k veterináři o tom žádná. Víkendy má bohužel jen dopoledne.

Máte někdo zkušenost s tímto? Je to případně přenosné na psa? O psech vím mnoho, ale kočky… :nevim:

Děkuji Vám moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2135
21.9.19 18:57
@susanne11 píše:
Dobrý večer,

dnes při procházce jsme u jedné popelnice nalezli kotě, bylo v krabici zaděláno izolepou. Kdybych neslyšela mňoukání… :(

Kotě jsme si vzali a rádi bysme si ho nechali. Jen koukám a je nemocné. Teče ji z očí + zelené ospalky, trošku i kýchá. Naštěstí baští. Hned jsme zajeli do zverimexu a Applaws granulky i konzervičky nakoupili + zachůdek.
Je nějak možnost jak kotěti pomoci? Vytřela jsem ji očička, ale víc mě nenapadá.
Kotě je zvědavé, všude tu prolezlo. Nyní spokojeně chrní v teplé dece. Ale i tak mi přišlo, že je kotě teplejší a straaaašněě hubené.

Zítra samozřejmě jdeme k veterináři o tom žádná. Víkendy má bohužel jen dopoledne.

Máte někdo zkušenost s tímto? Je to případně přenosné na psa? O psech vím mnoho, ale kočky… :nevim:

Děkuji Vám moc

To, že baští, je určitě dobré znamení. Může být jen nastydlé… je maličké a teď navíc v noci a po ránu byla hodně zima. Očička je možné vymýt borovou vodou (stejně jako pejskům).
Přeju, ať je koťátko zdravé a dělá vám radost :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18650
21.9.19 19:06

@susanne11 veterinář vám všechno poradí a dá popř. léky, myslím si, že kočičí nemoci na psy přenosné nejsou
kotě je asi jen nachlazené, určitě vám veterinář prodá odčervovací tabletky a pipetku za krk proti případným bleškám
hlavně ho nekoupejte, to je pro oslabená koťata hrozně nebezpečné
a můžete mu dávat každý den trochu nakrájeného syrového masa - v mase jsou živiny, které kočka moc potřebuje - maso je pro ně jak pro nás vitamíny
jo a ještě kočka potřebuje čerstvou vodu, hlavně když se krmí granulemi, žádné mléko nedávat! - dostalo by průjem
z mléčných výrobků je dobrý plnotučný tvaroh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6164
21.9.19 19:23

@susanne11 Kotě mělo štěstí, že jsi byla ve správný čas na správném místě :srdce: ať ti dělá radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18650
21.9.19 19:40
@Kfětoslava píše:
susanne11 Kotě mělo štěstí, že jsi byla ve správný čas na správném místě :srdce: ať ti dělá radost

jo to jo, každopádně, také přeji moc štěstí s kotětem, a s koťaty je i sranda
@susanne11 máš dobré srdce, každý by to neudělal :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5231
21.9.19 20:12

Je to tzv. Kočičí rýma. Doktor vám dá od toho takovou pastu na podporu imunity. Dál borovou vodou vyplachovat oči + mastičku do očí na zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7581
21.9.19 20:46

Kotě žije, takže se z toho nejspíš dostane, ony mají vážně devět životů. Taky máme doma nalezence, předloni v zimě se k nám dovleklo odrostlé kotě v posledním tažení. K smrti vyhublé, plné parazitů…

Je z ní spokojená číča, samozřejmě kastrovaná, která k smrti miluje jídlo. A děti. Jen k nám dospělým je ostražitá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24514
21.9.19 20:54

Nevypadá tak hrozně, bude to dobré… Očička otřít tou borovou vodou, nechat v teple, dát najíst (raději častěji po menších porcičkách), nedávat mlíko.
Zítra pořešit odčervení, odblešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
21.9.19 22:37

Ahoj, jsem ráda, že jste se ho ujali. My měli kdysi taky nalezence, podařilo se nám ho vy krmit na tvarohu. Veterinář kotě odčerví a určitě vyléčí. Lidé jsou fakt necitelní, nechápu jak se někdo tímto způsobem zvířátka zbaví :,( určitě si prcek teď hoví v teplě dece a u plné misky. Jsi dobrý člověk :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.19 22:47

Určitě je nemocná. :(
Kýchá víc, očička jsem ji musela zase čistit, jak je měla slepené. A teď naposledy měla i průjem.
Maximálně na kočkolit, najedla se a zase se zarochnila v dece..
Tak snad nám zítra vet pomůže. Z fotky to asi nevypadá, ale je jen samá kost a kůže. :(

• Citovat
  • Nahlásit
2
22.9.19 00:17

Ahoj, jste skvělí, že jste se ho ujali :potlesk:..souhlasím, že ráno co nejdřív na veterinu..zkuste změřit teplotu, neměla by mít nad 38,5..je důležité, aby pila, zvlášť jestli má i průjem..když nebude chtít, tak stříkačkou..mužete jí i dávat kuřecí vývar na posílenou a vařené libové kuřecí maso..já v létě také našla koťátko, teklo mu z očí (jedno mělo slepené) a z nosu, dostalo antibiotika, pár dní dobrý, pak se přidala horečka, tak dostalo ještě léky na horečku, potom přestávalo jíst, u veta zjistili, že má kočičí mor + kalicivirózu(afty na jazyku a krku),10 dní bylo na klinice a když to vypadalo, že už bude v pořádku, nnastal zlom a zemřelo :,(..nechci vás strašit a doufám, že vás to nepotká, ale radši si rovnou řekněte u veta o test na ten mor, čím dříve se začne s léčbou, tím je větší šance, na uzdravení, držím palce..jinak se nemusíte bát, kočičí rýma, ten mor a ani většina dalších kočičích nemocí určitě není přenosná na lidi, psy, ani jiná zvířata, pouze zase na kočky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7163
22.9.19 01:33
@susanne11 píše:
Dobrý večer,

Děkuji Vám moc

Jdete k veterinari co nejdriv.
Moje kote melo taky zaslzeny oci, kdyz jsem ho nasla, jde to lecit. Pokud ma hnacku, muze byt dehydratovane, bude asi potrebna specialni strava, atd.
A diky, ze jsi se ho ujala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.9.19 01:47

Díky za kočičku, jsi skvělá :andel: :hug: Chudinka malá :srdce: lidi jsou hrozný kur… :cert: Bude v pořádku, vet zítra pomůže. Držim palce :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7581
22.9.19 10:51

Tak jak koťátko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4706
22.9.19 11:43

Taky na kotě myslím? Jak se mu vede? Co veterinář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat