Náměsíčnost ve dvou letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka16
Stálice 67 příspěvků 420 inzerátů 23.06.19 22:34
Náměsíčnost ve dvou letech?

Ahoj, dvouletá dcera dnes před chvílí přišla za námi do obýváku. Bez řevu, jen jsme slyšeli jak ťape, otevírá dveře, a šla…chytla jsem ji a odnesla zpět do postele, ale vůbec mě nevnímala, kdyby byla vzhůru tak ke mě jde a natahuje ruce, nebo by třeba brečela ale ona prostě šla…a možná že dokonce měla zavřené oči, v tu chvíli mi to nepřišlo divné, až když jsem ji uložila tak nám to začalo být divné. Myslíte že by mohla být náměsíčná? Děkuji…docela mě to děsí že by chodila po bytě když třeba všichni spíme…

Reakce:
Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2157 příspěvků 23.06.19 22:39

Náměsíčnost je docela běžná věc, souvisí to se zráním nervové soustavy. Většinou se objevuje u dětí, při velkých přelomech (třeba když začnou chodit, muvit) a pak v pubertě. Pro jistotu se můžeš poradit s pediatrem, většinou ale stačí zabezpečit, aby dítě neodešlo z domu, nevypadlo z okna… Přejde to…

Lucius08
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 23.06.19 22:44

Můj syn je namesičný. Nechodí teda po bytě, ale v noci začne plakat nebo mluvit úplně z cesty :nevim:. Když na něj mluvím, má úplně nepritomný výraz, někdy je to dost děsivé :D. Jsou období kdy je to více a kdy je to méně. Má 3roky a kousek.

Martassek
Kecalka 402 příspěvků 23.06.19 23:31

Může být hůř. Moje dcerka má od půl roku noční děsy, kdy hystericky řve s očima v sloup. Je to jak z vymítače ďábla.. :roll: :lol:

kacenka16
Stálice 67 příspěvků 420 inzerátů 23.06.19 23:49

Celkem mě to děsí, jako byt zamykáme pořád, mám zavřeno i do kuchyně kvůli kočce (šoupací dveře které ještě neumí otevřít), ale i tak se ji tu může cokoliv stát, ráda leze po výškách židle apod…a já mám celkem tvrdé spaní :?
@Martassek chudák holka, co se jim asi tak v té hlavičce děje?

Martassek
Kecalka 402 příspěvků 24.06.19 00:29
@kacenka16 píše:
Celkem mě to děsí, jako byt zamykáme pořád, mám zavřeno i do kuchyně kvůli kočce (šoupací dveře které ještě neumí otevřít), ale i tak se ji tu může cokoliv stát, ráda leze po výškách židle apod…a já mám celkem tvrdé spaní :?
@Martassek chudák holka, co se jim asi tak v té hlavičce děje?

Dala bych do dveří pokojíčku branku a zajistila okna, víc s tím asi nenaděláš. :hug: A moje malá o děsu neví a vždy, když se z něho vzbudí, tak je vysmátá. :lol: Zato já si na to asi nikdy nezvyknu, už k ní chodí zásadně jenom manžel, protože já se u toho vždycky složím. :zed:

katrih
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 24.06.19 06:43

Dcera byla náměsíčná, teď je jí 11 a už se to stane jen občas. Chodila po bytě, stoupla si k naší posteli a nic, občas mi zaklepala na rameno, což nebylo moc příjemné probuzení :mrgreen: vždycky jsem musela vstát a odvést jí do postele. Měla období kdy vstala snad 20× za noc a nic si nepamatovala, s manželem jsme byli úplně vyřízení z nevyspání. Dr nám poradila nějaký sirup (přírodní, bez chemie) na sklidnění, což trochu pomohlo, ale hlavně jsem pak vypozorovala, že odpoledne nesmí nic sladkého. Jak dostala nějakou sušenku, nebo tak něco, vstávala hodněkrát za noc. S věkem to ustupovalo

Váš příspěvek
Reklama