Spánek 1,5r. dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 21:31
Spanek 1,5r. ditete

Zacinam mit. ppcit, ze uz by konecne nase dite mohlo znormalizovat svuj spanek.
Nejenom, ze se pres den houpe a spi pouze za houpani, ale vecerni spanek vypada takhle;
po koupani se nakoji, ulozim do postylky. nekdy je zticha, vetsinou par krat za nim musime jit.
To by bylo ok.
Jenomze on kdyz usne, vzbudi se za hodinu a musi ho manzel uspat. Veme ho do nasi postele a kdyz usne se tise vytrati.
„zabarikaduje“ ho v posteli a od te doby. nedelame poradne nic jineho, ne ze ho hlidame na video chuve a bojime se, aby neupadl. Pak za nim uz chodim ja a celou noc, kazde vzbuzeni kojim.
Kolik krat to je nevim. Pocitam tak 5,6×.

Zkouseli jsme vsechno mozne. Odstavit na noc(budil se stejne), nechat vyplakavat.. to uz nechci-byl i pres den jiny. Nejisty, porad za mnou chodil, jakoby se bal.
Ted je to fajn, pohodove dite, krom vymysleni s jidlem a tim spanim.
Uz by jsme radi meli vecer pro sebe… aspon. se kouknout na film.. nic neudelame doma.Pres den, kdyz maly spi jeden houpe, druhy rychle neco dela…
Nevim.
Nevim, jestli cekani pomuze.
malemu budou operovat srdce, jsme na neho mozno(nejspis) trosku jini, nez jsme byly na jeho sourozence.
Je. mi 35let, mam odkojenych 5,5/roka a presne tolik jsem. vstavala. bezne 10× za noc. k detem. uz to je asi znat, ze to telo to tak dobre nezvlada…
Rikam si ale, kdyz jsem mohla vstavat x krat za noc ke zdravym. detem, proc by melo to posledni „dostat nejmin“.

Co by jste delali?
bachove esence nepomohli.. dekujeme

Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 07.06.19 21:44

Já neporadím, jen v tom vidím svého bratra… uspaván na ruce nebo u prsa až někdy do 20m…to byl můj odsrašující případ, že tohle já dělat nebudu. chci večer klid. Já jsem ta matka tyranka co jsem nechala vyřvat ve 3m, do té doby usínala sama, pak trochu problém po třech dnech zase ok. Nyní tři roky, spí sama ve svém pokoji, jde spát sama. Spí cca 19:30-6 (dá si UM) a spí dále do cca 7-9).

rebelka 50
Stálice 65 příspěvků 07.06.19 21:59

Vy kojite rok a půl staré dítě 5-6 za noc? :think: ty brdo tak to už bych byla na prášky a to že dcera taky špatně spala, furt sme ji houpali v sedačce dokud neusla atak bylo to na palici

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 22:08

@rebelka 50 ano. uz treti.
Nevim, co delam spatne.. do doby bez byly kojene se v noci budili… tedy do 2 let.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4918 příspěvků 07.06.19 22:20

Já tedy nechápu, mám 1,5 ročního syna, uspávám ho v naší posteli, kde většinou zůstává celou noc sám, pokud se nevzbudí. Když se vzbudí, lehnu si k němu a buď vytuhnu a nebo jdu do obýváku zpět k manželovi, když prcek usne. Malý už od 10 měsíců běhá a i kdyby z postele nedejbože spadl, tak se mu nic nestane, máme ji tedy nízkou. Co se kojení týká, v tomhle věku je to jen zlozvyk a z toho důvodu se budí. Je to začarovaný kruh.

necy
Kecalka 118 příspěvků 07.06.19 22:41

Asi je normalni, ze u ditete ktere ceka operace srdce to beres jinak.Ja mam taky rada vecer klid.Deti chodi spat ve 20 hodin. U miminek mi to nevadilo.Ale od tech 6 mesicu jsem se snazila smerovat to aby byl vecer klid. U druheho syna jsem udelala to co jsem nikdy nechtela.Spal semnou v posteli.Byla jsem porad nemocna a vystavena, ze jsme oba u kojeni usli. A ja se tak lepe vyspala :roll: To jsem utla vtech 6 mesicich. Prendavala jsem ho i v noci do postylky.Bala jsem se aby u me nespadl. Jemu 9 mesicu a stale se v noci budi nekdy jednou. Kdyz neco trapi vickrat. Prvni syn spal od 8 mesicu celou noc. Proste jsem prso nedala a zadny velky plac nebyl. Pochopil to za dva dny. U druheho chci pockat do roka.Ale uz na sobe citim jak me to vysava. Hlavne pri nemocech kdy se budi oba kluci.Ted ma starsi anginu. V noci se budi place + dat antibiotika. Jedine stesti je, ze mladsi se posledni dny budi 1× za noc :roll: Dneska jsem usla se starsim na cele odpoledne :mrgreen: A ted tady cumakuju.

luci.no
Kecalka 485 příspěvků 07.06.19 22:50

Ja bych jeste vydrzela, sehnala si nejake hlidani a cerpala energii kdykoli to jde. Predpokladam, ze se jedna o 3. dite, takze energii berou a ti starsi. Me mladsi zacal lepe spat az po uplnem odstavu ve 2 letech. Ten starsi se tedy budil i pote nekolikrat za noc a musim rict, ze to bylo daleko narocnejsi, nez nocni kojeni. A to byl kojen do 2,5 let.

Zkouseli jste dat detskou postylku primo k manzelske posteli bez bocnice? Ja diky tomu nebyla tolik unavena, protoze jsem nemusela v noci vstavat. Stacilo se jen otocit ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 23:14

On chodi v tech 20hod. maximalne. v zime chodil kolwm 18;30.
ted vstava mezi 8-9 hod. takze fajn.
popravde nevadi mi to kojeni… ale to, ze ani treba do te pulnoci se nemuzeme venovat sami sobe, detem..
tohle buzeni mi nevadi. neni to tak davno, co se budil po pul. hodine. ted se oproti tomu necitim unavena.

jinak je to zlate decko. poslechne, je takovy mily…
moc ho miluji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 23:15

@luci.no naopak
starsi jsou uz vetsi. 14 a 10 let. pomocnice k nezaplaceni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 23:17

@luci.no on spi pouze prvni spanekv postylce.. on me casto v noci hladi po vlasech, nebo se drzime za ruce, nebo mi usne na brise.. postylka by nas omezovala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 23:19

@necy snad do. roka jsem poctive kojila a davala do postky. pak jsem. uz nevladala.. vstavala jsem. k nemu. i 15× za noc. pokazde nakojit

luci.no
Kecalka 485 příspěvků 07.06.19 23:28
@Anonymní píše:
@luci.no on spi pouze prvni spanekv postylce.. on me casto v noci hladi po vlasech, nebo se drzime za ruce, nebo mi usne na brise.. postylka by nas omezovala

To je nadherne! Myslela jsem to ale tak, ze se z postylky sunda bocnice a pak se prirazi k velke posteli. Me to vyhovovalo, protoze jsem mela alespon celou siri sve postele pro sebe a nebyla jsem pak tolik rozlamana. Syn mel svoji matraci primo vedle me a ve stejne vysce. Kdyz spal s nami v manzelske, tak jsem pak musela chodit na rehabilitace :lol:

Lucie_Sx
Závislačka 3735 příspěvků 07.06.19 23:39

Já bych radila vydržet. Malý je jen jednou. Moje zkušenost je, že to kojení odeznívá až kolem roka a tři čtvrtě, těsně před dvěma lety jsem odstavila a šlo to skoro samo (je dobré to udělat ve chvíli, kdy je na to dítě zralé, pak to snese dobře).
Taky mám mimčo v posteli a kojím ani nevím kolikrát. Prostě u toho spím. Ono to po pár měsících přejde.
Kdy půjde na tu operaci? Spíš by bylo dobré vymyslet, jak to udělat s kojením. Jestli to bude pro něj přínosné, když bude pořád kojený, nebo naopak pokud tam kojit nepůjde (co já vím, jak to probíhá), tak aby neměl odstav spolu s operací, to by byl pořádný stres navíc.

Edit. On neumí slézat z postele?? Jestli jo, neměl by spadnout. Nebo hoďte matrace na zem a je vyřešeno.

necy
Kecalka 118 příspěvků 08.06.19 07:26
@Anonymní píše:
@necy snad do. roka jsem poctive kojila a davala do postky. pak jsem. uz nevladala.. vstavala jsem. k nemu. i 15× za noc. pokazde nakojit

Musis byt uz vystavena. Nevim kdy vas ceka ta operace.Jsem na nas taky zvedava. U druheho uz nemam takove zasady. Taky mam postylku u postele. Vyndanou jednu tycku a kdyz se chruje chytnu ho za rucku.Je to vetsi mazel nez je prvni syn. Prvni syn se odstavil od prsa na roce sam

lucfee
Nováček 2 příspěvky 08.06.19 21:45

Soucítím s Vámi. Taky nemáme moc dobrého spáče, ale narozdíl od Vašeho se to teď v roce a půl začíná pozvolna lepšit. U nás asi hodně pomáhá i to, že než jdu spát já, tak ho v polospánku dám na nočník. A noční frekvence buzení se výrazně prodloužila. Vysvětluji si to tím, že i nám se spí hůře, když máme plný močový měchýř.

Pro lepší spánek se doporučuje koupání v epsomské soli (doplňuje do těla hořčík).

V knize „S láskou o dětském spánku“ autorka uvádí, že u některých dětí se noční spánek lepší mezi 2-4 rokem života.

Váš příspěvek
Reklama