Brzké vstávání batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rhoda
Povídálka 35 příspěvků 23.05.19 10:49
Brzké vstávání batolete

Milí diskutující, asi se jdu jen vypsat. Strašně špatně snáším brzké vstávání našeho syna (13m). Hodně často se budí po páté hodině a už nechce usnout. Když se vzbudí po šesté, jsem nesmírně vděčná, jak dlouho spí. Problém je, že nikdy nespal dobře a já jsem z toho už nějaká vyšťavená a naštvaná.
Začalo to už mou těhotenskou nespavostí, kdy jsem pravidelně v noci několik hodin nemohla spát a usnula jsem pak třeba hodinu před tím, než jsem musela vstát do práce. Spala jsem opravdu špatně téměř celé těhotenství. A syn pak bohužel taky nikdy pořádně nespal. Od porodnice se budil nejdýl po třech hodinách. Prvních 14 dní docela šlo, protože přes den po kojení usínal. Usnul vždy na zhruba hodinu a půl a pak chtěl zas kojit. Kojila jsem po dvou hodinách. Jenže po asi 14ti dnech se najednou něco (nevím co) stalo a přestal mi přes den v postýlce úplně spát. Jen plakal. A usnul jen na procházce v kočárku. V noci se budil po dvou až třech hodinách. Zhruba 4-5 měsíců mi přes den v postýlce vůbec nespal a hodně plakal, pořád se chtěl nosit, nemohla jsem ho na chvilku odložit. Po pátým měsíci se to začalo postupně lepšit a byl najednou schopný usnout i přes den v postýlce, nejdřív na 20min a postupně se to prodloužilo až na hodinu. Začalo se to ale horšit v noci. To se mi do 8. měsíce budil po hodině, nejdýl po dvou hodinách. Pak už jsem neměla sílu a dvě noci po sobě ho nechala plakat s tím, že jsem si dala limit dvě kojení za noc. Pomohlo to a začal se budit dvakrát na kojení. Teď ho kojím jednou za noc, ale budí se klidně třikrát a pak vstává po té páté. Přes den spíš dvakrát zhruba na hodinu, max hodinu a půl. A já jsem z těch rán úplně otrávená a často si přeju hned z rána, aby už byl večer a mohla jsem si jít zase lehnout. Přes den se aspoň jednou snažím jít lehnout se synem, abych ten den nějak zvládla. Ve stojícím kočárku mi nespí, to musím jezdit, takže nějaké posedávání s kočárkem v parku neznám. Taky si nevydrží moc dlouho hrát sám, takže opravdu vyžaduje pozornost přes celý den. Jinak skvěle jí a je docela klidný, když se mu člověk věnuje. Ale ten (ne)spánek mi to užívání si mateřství tak ničí. Potřebovala bych asi slyšet nějaký povzbuzení, že to přejde, že nejsem sama apod. :D Díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Xmichaelah
Kecalka 272 příspěvků 23.05.19 10:54

Je, taky se u nas vstava nejdele 5:20 :joy: dceri je tez 13 mesicu a je vylozene nespavec :) ja si ted poridila nejake vitaminy a mam mnohem vic energie.. v nejake chytre knize jsem narazila na tabulku spanku a tenhle cas tam byl :lol: tak jsem koukala a v prumeru kolem druhyho roku vydrzi do 6.. tak se tim uklidnuji :)

Popokatepetla
Závislačka 3316 příspěvků 23.05.19 10:58

No povzbuzení…mám dvojčata, jedno je od mimina ranní ptáče (5:30 byl běžný standart, když byl ještě nemluvně). Navíc děti kojené, první noc, kdy alespoň spali OBA v kuse bez probuzení bylo ve 2 letech.
Teď v 6 letech to vypadá tak, že jeden by spal třeba do osmi, ale druhý se stále budí v cca 6:30. Naštěstí jsou děti už tak vycvičené, že mě o víkendu nechají spát a jdou koukat na pohádky. Takže za mě - co nejdříve naučit zapnout si telku a ulovit si v kuchyni něco k snědku :-D

Gerberka
Závislačka 3262 příspěvků 23.05.19 10:58

Ahoj, já tě asi nepotěším.
První syn až do 18 měsíců vstával – OPRAVDU vstával – v 5 hodin ráno.
Okolo půl deváté ráno jsem měla komplet všechno na ten den udělané – prádlo pověšené, jídlo uvařené, úklid, atd. a vyrážela jsem na procházku s kočárkem, kde okamžitě usínal. Domů cca po 10. hodině. Pak hraní a oběd a okolo 13. hodiny znovu spinkat – ale to už doma v postýlce – do asi 15. hodin. Spávat na noc chodíval dost brzy – okolo půl sedmé, sedmé hodiny večer – aspoň byl už večer klid.
V těch 18 měsících si to prodloužil do 6. hodiny ranní – to byla úleva jak blázen! to si pamatuju – a prodloužila jsem mu to ranní bdění do cca 11.30 hodin, kdy šel spát po obědě a byl opravdu úplně „tvrdý“ cca 2 a půl až 3 hodiny.

Julinka 18
Kecalka 264 příspěvků 23.05.19 11:02

@Rhoda Uklidnim te…je to naprosto normální… malé je 8,5 měsíce…v noci kojím 3 až 4 x. Dneska už vstávala v půl 3…pak teda asi po půl hodině zabrala, spala do čtvrt na 5…kojení a pak s se mnou v posteli do 6:10…asi 3 x se stalo, že spala do 7 hodin…

Russet
Neúnavná pisatelka 16478 příspěvků 23.05.19 11:05
@Rhoda píše:
Milí diskutující, asi se jdu jen vypsat. Strašně špatně snáším brzké vstávání našeho syna (13m). Hodně často se budí po páté hodině a už nechce usnout. Když se vzbudí po šesté, jsem nesmírně vděčná, jak dlouho spí. Problém je, že nikdy nespal dobře a já jsem z toho už nějaká vyšťavená a naštvaná.
Začalo to už mou těhotenskou nespavostí, kdy jsem pravidelně v noci několik hodin nemohla spát a usnula jsem pak třeba hodinu před tím, než jsem musela vstát do práce. Spala jsem opravdu špatně téměř celé těhotenství. A syn pak bohužel taky nikdy pořádně nespal. Od porodnice se budil nejdýl po třech hodinách. Prvních 14 dní docela šlo, protože přes den po kojení usínal. Usnul vždy na zhruba hodinu a půl a pak chtěl zas kojit. Kojila jsem po dvou hodinách. Jenže po asi 14ti dnech se najednou něco (nevím co) stalo a přestal mi přes den v postýlce úplně spát. Jen plakal. A usnul jen na procházce v kočárku. V noci se budil po dvou až třech hodinách. Zhruba 4-5 měsíců mi přes den v postýlce vůbec nespal a hodně plakal, pořád se chtěl nosit, nemohla jsem ho na chvilku odložit. Po pátým měsíci se to začalo postupně lepšit a byl najednou schopný usnout i přes den v postýlce, nejdřív na 20min a postupně se to prodloužilo až na hodinu. Začalo se to ale horšit v noci. To se mi do 8. měsíce budil po hodině, nejdýl po dvou hodinách. Pak už jsem neměla sílu a dvě noci po sobě ho nechala plakat s tím, že jsem si dala limit dvě kojení za noc. Pomohlo to a začal se budit dvakrát na kojení. Teď ho kojím jednou za noc, ale budí se klidně třikrát a pak vstává po té páté. Přes den spíš dvakrát zhruba na hodinu, max hodinu a půl. A já jsem z těch rán úplně otrávená a často si přeju hned z rána, aby už byl večer a mohla jsem si jít zase lehnout. Přes den se aspoň jednou snažím jít lehnout se synem, abych ten den nějak zvládla. Ve stojícím kočárku mi nespí, to musím jezdit, takže nějaké posedávání s kočárkem v parku neznám. Taky si nevydrží moc dlouho hrát sám, takže opravdu vyžaduje pozornost přes celý den. Jinak skvěle jí a je docela klidný, když se mu člověk věnuje. Ale ten (ne)spánek mi to užívání si mateřství tak ničí. Potřebovala bych asi slyšet nějaký povzbuzení, že to přejde, že nejsem sama apod. :D Díky!

Vydrž. Časem se to posune. Kluk burcoval v 5, teď vydrží i do půl sedmé. Spi, když spí on. Nebo aspoň lež.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 11:09

Prvni syn se budil na kojeni, ale spal s kojenim do 9hodin. Pozdeji spal uz celou noc od 20 hodin do 9 hodin. Druhy syn ted 10 mesicu se budi v 6 hodin. Jelikoz jsem sova a chodim spat kolem pulnoci + -.Je to pro me take velmi neprijmne.Na druhou stranu starsi chodi do skolky.Kdyz ma manzel na rano beru sebou i mladsiho. Starsiho budim v 7 hodin. Takze by ani mladsi spat nemohl dele nez do 7hodin.Ale kdyz starsi marodi, manzel ma odpoledni nebo je vikend sem rano bez nalady :mrgreen:

foxsay
Povídálka 20 příspěvků 23.05.19 11:16

Chápu tě, je to děs -.- Naše 2,5leté batole nás nekompromisně burcuje v 5, jsem z toho taky úplně hotová, i když jdu spát brzy, prostě nikdy nebudu ranní ptáče.
Vyzkoušeli jsme všechno, snad kromě odvaru z makovic..a nepomáhá. Modlím se, aby z toho brzy vyrostl :?

Rhoda
Povídálka 35 příspěvků 23.05.19 11:17

Jste moc hodné, že se dělíte o to, jak to máte doma vy. Já vím, že to není žádný závažný problém a že mám být ráda, že je jinak všechno v pořádku. Ale tak znáte to. To nevyspání dělá prostě svoje… :? A hlavně žádné dítě od mých kamarádek to takhle nemá. Všechny spí lépe. Náš spíš nejhůř v celém okolí, tak ještě to srovnání. Noc zatím neprospal žádnou celou.

@Julinka 18 Mezi cca 6.-8. měsícem se mi budil běžně i 10× a víckrát za noc. Mám pocit, že hlavně tohle období mě strašně vyčerpalo.

Jinak malý usíná kolem 20.h. Včera usnul později, až k 21.h a stejně dnes vstával v 5:15. Nejhorší je, že mám často pocit, že i on sám je nevyspalý a po ránu protivný, že mu to nestačí, ale nevím co s tím. Kolem 9.h si už mne očička, poplákává a musím ho dát zase spát. Ale vydrží tak tu hoďku, což mi šíleně rychle uteče.

@Gerberka To tě strašně moc obdivuju. To já právě vůbec nestíhám. Ranní věci včetně snídaně nám zaberou tak hodinu. A syn právě nevydrží skoro sám, takže s ním jde strašně těžko něco dělat. Jak jsi s prvním synem vařila a uklízela? Vydržel si někde hrát nebo ses mu při tom všem stíhala věnovat a zabavovat?

Aduš8
Závislačka 4773 příspěvků 23.05.19 11:21

Já tě asi moc nepotěším. Syn má 19 měsíců. Od miminka vstával mezi 4. a 5. ranní. V noci se tedy budil jen 3* na kojení, ale stejně. Usínal kolem 19:00. Do 10 měsíců spal jen v kočárku za jízdy, doma mi prostě neusnu. V jedenácti měsících jsme ho úplně odstavila a začal spát lépe, ale vstával brzy dál. Dneska usíná kolem 20:00, hodinu uspávám, budíček nejdéle v 6. Mezitím třeba dvakrát vzhůru a volá maminku. Přes den ho musím chodit uspávat, spí 1-1.5 hodiny. Jsem v sedmém měsíci těhotenství, unavená permanentně a našemu miláčkovi je to úplně šumák 8) ale výhody to má, dopoledne mám většinou všechno hotovo a odpoledne klídek :D

Gerberka
Závislačka 3262 příspěvků 23.05.19 11:23

@Rhoda
ahoj, no on syn byl jako batole hrozně hodný a dokázal se zabavit sám - když jsem vařila, byl se mnou u linky, dávala jsem mu různé misky nebo vařečky na hraní…u uklízení to stejné - pomáhal držet vysavač a tak. Opravdu jsem měla v půl deváté i uvařeno a už jsme chodili ven. Ale jak píšu - na noc do postýlky chodil celkem brzo, koupali jsme takv půl sedmé, sedmé…Zase - to brzké vstávání byla výhoda, že on okolo té 6. ráno vstával i ve 3 letech - a to jak šel do školky, tak po 6. hodině jsem ho musela vždycky budit - do školky jsem ho dávala na 6.40, abych to stihla do práce.

korneli
Kecalka 107 příspěvků 23.05.19 11:30

A v kolik chodí večer spát když ráno brzo vstává. Obě děti chodí večer pozdě spát a ráno je budím 7.

warita
Extra třída :D 10813 příspěvků 23.05.19 11:36
@Rhoda píše:
Začalo to už mou těhotenskou nespavostí, kdy jsem pravidelně v noci několik hodin nemohla spát a usnula jsem pak třeba hodinu před tím, než jsem musela vstát do práce. Spala jsem opravdu špatně téměř celé těhotenství. A syn pak bohužel taky nikdy pořádně nespal. Od porodnice se budil nejdýl po třech hodinách. Prvních 14 dní docela šlo, protože přes den po kojení usínal. Usnul vždy na zhruba hodinu a půl a pak chtěl zas kojit. Kojila jsem po dvou hodinách. Jenže po asi 14ti dnech se najednou něco (nevím co) stalo a přestal mi přes den v postýlce úplně spát. Jen plakal. A usnul jen na procházce v kočárku. V noci se budil po dvou až třech hodinách. Zhruba 4-5 měsíců mi přes den v postýlce vůbec nespal a hodně plakal, pořád se chtěl nosit, nemohla jsem ho na chvilku odložit. Po pátým měsíci se to začalo postupně lepšit a byl najednou schopný usnout i přes den v postýlce, nejdřív na 20min a postupně se to prodloužilo až na hodinu. Začalo se to ale horšit v noci. To se mi do 8. měsíce budil po hodině, nejdýl po dvou hodinách. Pak už jsem neměla sílu a dvě noci po sobě ho nechala plakat s tím, že jsem si dala limit dvě kojení za noc. Pomohlo to a začal se budit dvakrát na kojení. Teď ho kojím jednou za noc, ale budí se klidně třikrát a pak vstává po té páté. Přes den spíš dvakrát zhruba na hodinu, max hodinu a půl. A já jsem z těch rán úplně otrávená a často si přeju hned z rána, aby už byl večer a mohla jsem si jít zase lehnout. Přes den se aspoň jednou snažím jít lehnout se synem, abych ten den nějak zvládla. Ve stojícím kočárku mi nespí, to musím jezdit, takže nějaké posedávání s kočárkem v parku neznám. Taky si nevydrží moc dlouho hrát sám, takže opravdu vyžaduje pozornost přes celý den. Jinak skvěle jí a je docela klidný, když se mu člověk věnuje. Ale ten (ne)spánek mi to užívání si mateřství tak ničí. Potřebovala bych asi slyšet nějaký povzbuzení, že to přejde, že nejsem sama apod. :D Díky!

jo holka, duverne zname, duverne zname… casem se to zlepsi. Alespon u nas tomu tak bylo. Ale zacalo se to lepsit az tak nejak pred 2 rokem. Do te doby budicek mezi 5-6h ranni kazdy bozi den.

Co nam pomohlo: stridame se s manzelem, jednou vstaval on, jednou ja. Dale, od urciteho veku, kdyz se rano probudila mala, tak jsem houkla smerem k postylce, ze je NOC, ze se jeste spi, at je ticho. Chvilku to trvalo, ale po nejakem case se naucila, ze kdyz zabruci a nikdo ji neodpovi, tak ma zalehnout a zkusit jeste spat.

Příspěvek upraven 23.05.19 v 11:41

S.Berankinová
Kecalka 413 příspěvků 23.05.19 11:40

My jsme vstávali mezi 4 a 5 hodinou. Když mu byly dva roky, tak mezi 5 a 6 hodinou. Od pěti let se budí v 6:30. Druhé dítě je na cestě. Vyspím se až v hrobě :mrgreen:

mapu
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 23.05.19 11:48

No, me syn vstával cca do dvou let ve 4, ted je mu 3,5, vstává v 5, chodí spat v pul 9, od 2let uz pres den nespi. No a ja jsem noční tvor, takže paraada :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama