Naši kocouři a sousedi

49
18.6.20 09:34

Naši kocouři a sousedi

Dobrý den,
mám problém ohledně našich kocourů, kteří neustále lezou k sousedům. Máme dva kastrované 2 roky staré kocoury (očkováni, pravidelně odčervováni, ani blechy nebo klíšťata). Jsou venkovní, máme je od koťátek a jsou venku zvyklí. Problém je, že neustále lezou k jedněm sousedům - staří lidé. Lezou tam vlastně od koťat a sousedům se to samozřejmě nelíbí. Já je naprosto chápu a ráda bych to nějak vyřešila, jelikož neustále poslouchat od sousedů, jedeš ty mrcho a různé nadávky už mě fakt nebaví. Nikdy mě osobně tedy nic neřekli. Podotýkám, že všichni naši sousedi mají kočky i psy, bydlíme na vesnici, takže tak nějak bereme to, že nám sem cizí kočky chodí také. Sousedi si sami dokonce kočku také nedávno pořídili - kastrovaná. Někdy projdou i jiným sousedům přes pozemek, ale tam většinou jen projdou a jdou dále - chodí na pole na myši. Ti naši sousedi mají totiž hned u našeho pozemku kurník se slepicemi a těm našim kocourům se to prostě líbí a neustále prudí právě u toho kurníku, dál ani nechodí. Chytají tam i myši. Připadne mi, že sousedi neustále sedí za oknem a jakmile ti naši k nim vlezou, hned jsou venku a ženou. Já je opravdu chápu a chci to nějak řešit, ale nevím jak. Přes noc jsou zavření, pouštím je jen přes den. Napadlo mě, jestli to dělat opačně, nechat je přes den zavřené a v noci pouštět? Ale to asi nic nevyřeší. Domů si je vzít nemohu - z pracovních důvodů. Řešíte někdo něco podobného? Lze to nějak ty kocoury odnaučit? Ještě mě napadlo, zda je nějaký odpuzovač koček, co by se dalo dát třeba na plot?
Vím, že kočky na cizím pozemku nemají co dělat, proto to chci řešit.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20751
18.6.20 09:49

@ramadaZ Úplně je to neodnaučíš. Ale příbuzná si kvůli cizím nekastrovaným kocourům pořídila nějaký elektronický odpuzovač na baterky. Očůrávali jí vchodové dveře. Při přiblížení čehokoliv pohyblivého to vydává velmi nepříjemný zvuk. Prý to pomohlo a elimonovalo kočičí pozdravy. Takže zkusit sed omluvit se sousedy, že to koupíš a umístiš tam, kam u nich nejvíc chodí.
Ae zase to může vadit té jejich kočce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7426
18.6.20 09:50

Kočky nemám, sousedi jo. Chodí k nám. Pomazlim, neřeším. Je tu jeden kocour co si z našich zahrad dělá záchod, a tak ho já i ostatní sousedi mírně odesezeme když ho vidíme. Popravdě, pokud sousedi mají takovou fobii z koček, že se ozývají nadávky, tak se z vesnice mají odstěhovat do paneláku. Můžou si nastříkat zahradu repelentem na kočky, ale o jejich účinnosti jsou docela debaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.20 09:51

Jediné, co mě napadá, jsou otočné zábrany na vrchol plotu. Ty se protočí, když je kočka chce přelézt a nedostane se z pozemku pryč (předpokládám, že by to mohlo zabránit i vstupu na pozemek. Pokud tam ale může vlézt i jinou cestou, tak asi smůla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 10:18

Mně by se to taky nelíbilo, kdyby k nám lezly zvířata od sousedů… naši sousedi mají 4 psy, nevím kolik koček a ještě i ptáky.. nevím, proč by měla jejich zvířata otravovat nás - řešili jsme štěkot jejich vlčáka - podotýkám, ve městě, v bytě… nejvíc to vadilo taťkovi, který je skoro 70letý cholerik, na ty jejich psy fakt vysazený, ale občas jsem se mu nedivila. asi blbá otázka, na co máte kočky venku? když je nemáš doma, proč je vlastně máš?

• Nahlásit
  • Citovat
286
18.6.20 10:18

A co zkusit si se sousedy promluvit? Jestli jim to vadí, nevadi, případně jim vysvětlit, ze nevíš, jak tomu zabránit. U nás je to stejne, sousedovic kočky k nám chodí provokovat našeho psa :D spí nám pod pergolou na posezení, vyhrabávají nám mulčovaci kůru. Mi to nevadi, beru to jako samozřejmost na vesnici, ale přítel kočky nesnáší a taky věčně nadává. Jenže je pravda, že s tímhle se na vesnici proste počítá. Já bych za nimi zašla a promluvila si, ať vidí, že te to trápí. Třeba řeknou, ze to nemáš řešit nebo ti daji radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27641
18.6.20 10:19
@ramadaZ píše:
Dobrý den,
mám problém ohledně našich kocourů, kteří neustále lezou k sousedům. Máme dva kastrované 2 roky staré kocoury (očkováni, pravidelně odčervováni, ani blechy nebo klíšťata). Jsou venkovní, máme je od koťátek a jsou venku zvyklí. Problém je, že neustále lezou k jedněm sousedům - staří lidé. Lezou tam vlastně od koťat a sousedům se to samozřejmě nelíbí. Já je naprosto chápu a ráda bych to nějak vyřešila, jelikož neustále poslouchat od sousedů, jedeš ty mrcho a různé nadávky už mě fakt nebaví. Nikdy mě osobně tedy nic neřekli. Podotýkám, že všichni naši sousedi mají kočky i psy, bydlíme na vesnici, takže tak nějak bereme to, že nám sem cizí kočky chodí také. Sousedi si sami dokonce kočku také nedávno pořídili - kastrovaná. Někdy projdou i jiným sousedům přes pozemek, ale tam většinou jen projdou a jdou dále - chodí na pole na myši. Ti naši sousedi mají totiž hned u našeho pozemku kurník se slepicemi a těm našim kocourům se to prostě líbí a neustále prudí právě u toho kurníku, dál ani nechodí. Chytají tam i myši. Připadne mi, že sousedi neustále sedí za oknem a jakmile ti naši k nim vlezou, hned jsou venku a ženou. Já je opravdu chápu a chci to nějak řešit, ale nevím jak. Přes noc jsou zavření, pouštím je jen přes den. Napadlo mě, jestli to dělat opačně, nechat je přes den zavřené a v noci pouštět? Ale to asi nic nevyřeší. Domů si je vzít nemohu - z pracovních důvodů. Řešíte někdo něco podobného? Lze to nějak ty kocoury odnaučit? Ještě mě napadlo, zda je nějaký odpuzovač koček, co by se dalo dát třeba na plot?
Vím, že kočky na cizím pozemku nemají co dělat, proto to chci řešit.
Děkuji

Pokud mají sousedi sami kočku, nemají co prudit.

My sousedy prudime kockama a plevelem (boj se suchem byla tak krásná výmluva, poslední tři roky), oni nás nahlas puštěným rádiem při práci a stekacim psem a třetí sousedi prudi.nas všechny bazenovymi večírky a latinskoamerickým temperamentem. A sousedi z druhé strany prudilo airbnb, tak to mají teď utrum :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 10:19

My nemáme žádné zvířátko ale denně nám projde přes zahradu x koček, po pletivu včera veverka, dnes za hradbou srnka. Kočky bych neřešila, koupila bych čokoládu a dala sousedům na nervy.
U nás mě více štve - já si udržují trávník ala angličák, soused má trávu na seno a jakmile tráva povyroste jeho pes chodí kadit k nám protože u nás mu to nepicha do zadečku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
286
18.6.20 10:20
@Anonymní píše:
Mně by se to taky nelíbilo, kdyby k nám lezly zvířata od sousedů… naši sousedi mají 4 psy, nevím kolik koček a ještě i ptáky.. nevím, proč by měla jejich zvířata otravovat nás - řešili jsme štěkot jejich vlčáka - podotýkám, ve městě, v bytě… nejvíc to vadilo taťkovi, který je skoro 70letý cholerik, na ty jejich psy fakt vysazený, ale občas jsem se mu nedivila. asi blbá otázka, na co máte kočky venku? když je nemáš doma, proč je vlastně máš?

Na baráku lidi mívají kočky kvůli myším :) a domácí kočka je lovit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27641
18.6.20 10:22
@Anonymní píše: asi blbá otázka, na co máte kočky venku? když je nemáš doma, proč je vlastně máš?

A co dává kravička a snáší slepička tě ve školce naučili?

Pardon, ale je to vtipné. Ty fakt nevíš, proč mají lidi na vsi kočky? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
18.6.20 10:28

I domácí kočky loví. Já mám kočky doma a na zahradu chodí s námi, aby byly pod dozorem. A kastrovaný kocour loví o 106. Jinak to chození kocourů k sousedům, s tím nic nenaděláš. To neodnaučíš. Divím se, že to sousedům vadí, když sami mají kočku. My máme rádi i kočky od sousedů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2787
18.6.20 10:29
@Bábrdl píše:
A co dává kravička a snáší slepička tě ve školce naučili?Pardon, ale je to vtipné. Ty fakt nevíš, proč mají lidi na vsi kočky? :mrgreen:

Sím, já to vím, kočka je jeden z nejlepších přenašečů parazitů… ale to tu asi nikdo nechtěl slyšet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
18.6.20 10:34
@Anonymní píše:
Mně by se to taky nelíbilo, kdyby k nám lezly zvířata od sousedů… naši sousedi mají 4 psy, nevím kolik koček a ještě i ptáky.. nevím, proč by měla jejich zvířata otravovat nás - řešili jsme štěkot jejich vlčáka - podotýkám, ve městě, v bytě… nejvíc to vadilo taťkovi, který je skoro 70letý cholerik, na ty jejich psy fakt vysazený, ale občas jsem se mu nedivila. asi blbá otázka, na co máte kočky venku? když je nemáš doma, proč je vlastně máš?

Nač asi mají lidé kočky venku? Copak všichni musí mít kočky v bytě? Pořizovali jsme kočky s tím, že to budou venkovní kočky. Navíc nám chytají myši a krtky, kterých jsme tu měli spousty. A také děti se tím učí nějaké zodpovědnosti - krmí je, češou, chodí si za nimi dost často hrát a pomazlit.
Ptala jsem se na radu, zda existuje nějaké řešení, odpuzovače nebo odnaučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
18.6.20 10:37

Našla jsem na internetu různé spreje, že bych postříkala plot, ale recenze moc kladné nejsou? Ještě jsem našla plašič, který vydává zvuky, co slyší jen kočky nebo psy, ale jelikož mají také kočku, tak by to asi na zahradu nechtěli - samozřejmě bych jim to koupila já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
18.6.20 10:38

@Mahidevran Tak, to ze mam vlastni kocky neni duvod pro to, abych byla nadsena z cizich ochcavajicich kocouru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama