Kavalír king charles - kde sehnat

764
15.6.20 21:20

Kavalír king charles- kde sehnat

Dobrý den,
Uz opravdu nevim, kde se poradit. Chci nam poridit k detem ctyrnoheho mazlicka, fenku. Pri studiu povah ruznych plemen jsem si kavalira vybrala king charles spanela, i vzhledove jsem se do tohoto plemena úplně zamilovala. No a uz se divam na internetu cca dva mesice a ti psi snad nejsou??? 8o
Jeste jednou alternativou je pro me trpaslici jezevcik, muzou to byt i krizenci techto plemen, nepotrebuji PP, vystavy ani chov opravdu neplanuji.
Ale jsem uplne zaskocena, ze na inzercich celkove nejsou zadne stenata, mladi psi. Muzete mi poradit kde hledat? Jsem z toho uplne prekvapeba, kdyz jsem shanela psa pro mamku pred 10ti lety, bylo vsude strasne moc stenatek, ruznych plemen, krizencu i k darovani, ze jsem mela pocit, ze udat stene je docela problem a ted nikde nic. Ani krizenci. Mate tip, nebo vite o nejakem chovateli? Moc dekuji za kazde info, v cr si pro pejska dojedu kamkoli. Ja sama vyrustala 14 let spolecne s fenkou, krizencem jezevcika a byl to absolutne nejskvelejsi pes na svete, dodnes na ni vzpominam a zasadne mi ovlivnila dětství, nechtela bych sve deti ochudit o tyto jedinecne zazitky se psim spolecnikem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8608
15.6.20 21:25

Pokud sháníš určité plemeno pro jeho povahové vlastnosti, hledej chovnou stanici - ne v inzerci a kup papíráka. Určitě ne nějaké štěně z množky. Pokud ne, koukni raději do útulků po okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7241
15.6.20 21:26

Studuješ povahy psů a pak sháníš bezpapíráka? 8o No, ten ti tu povahu určitě zaručí.

Psů je teď málo, všichni se při karanténě zbláznili a pořizujou si psy. Počkej tak do září, to je přestanou bavit a útulky se začnou plnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
15.6.20 21:29

Musis oslovit primo chovatelske stanice, zda maji ci planuji vrh… nebo to zkus pres klub chovatelu kavaliru, napis zda vedi o planovanych vrhach… je to jednoduche, pokud nekdo inzeruje na sbazar a pod, tak to neni kvalitni stene z dobre stanice, nebo to bude bezpapirak a k tomu uz se vubec nebudu vyjadrovat… to fakt radeji utulkace:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1398
15.6.20 21:32

@marka123 stačí si vyhledat chovatelskou stanici s danou rasou. Do psa bez PP bych nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51014
15.6.20 21:35

Tak u kavalírů bez PP je pěkná blbost :? Kontaktovala bych klub, tam by měl být seznam stanic tak tam napsat a poptat se. často nemají CHS aktualizované stránky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3488
15.6.20 21:42

@marka123 no,s kavalírem bude problém. Je jich málo. Sháněli jsme rok, chtěli jsme samozřejmě s PP, když jsme našli chov. stanici, tak chovatelé chtěli zůstat v kontakktu, chtěli abychom s ní jeli aspoň jednu výstavu, když už je chovná, aby měla štěňata. My jsme chtěli jenom na mazlíká, žádné množení, výstavy. Když jsme na rovinu řekli, že bychom ji nechali vykastrovat, tak nám dva chovatelé odmítli fenku prodat. Tak jsme sehnali bez PP, nebyla to množírna,. i když samozřejmě podle některých zde určitě jo. Viděli jsme oba rodiče.
Máme ji pět let, je krásná, zdravá, zatím nemá ani problémy se srdcem, což u tohoto plemene mají prý od středního věku i ti papíroví. Povahově naprosto odpovídá, je klidná, hrozně milá, poslouchá, k dětem opravdu ideální. Akorát tedy se připrav na to, že pelíchá, a to opravdu strašně. Není to pořád, pouze několkrát do roka, ale je to masakr.,ty dlouhé chlupy-jako vlasy jsou všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
15.6.20 21:46
@marka123 píše:
Dobrý den,
Uz opravdu nevim, kde se poradit. Chci nam poridit k detem ctyrnoheho mazlicka, fenku. Pri studiu povah ruznych plemen jsem si kavalira vybrala king charles spanela, i vzhledove jsem se do tohoto plemena úplně zamilovala. No a uz se divam na internetu cca dva mesice a ti psi snad nejsou??? 8o
Jeste jednou alternativou je pro me trpaslici jezevcik, muzou to byt i krizenci techto plemen, nepotrebuji PP, vystavy ani chov opravdu neplanuji.
Ale jsem uplne zaskocena, ze na inzercich celkove nejsou zadne stenata, mladi psi. Muzete mi poradit kde hledat? Jsem z toho uplne prekvapeba, kdyz jsem shanela psa pro mamku pred 10ti lety, bylo vsude strasne moc stenatek, ruznych plemen, krizencu i k darovani, ze jsem mela pocit, ze udat stene je docela problem a ted nikde nic. Ani krizenci. Mate tip, nebo vite o nejakem chovateli? Moc dekuji za kazde info, v cr si pro pejska dojedu kamkoli. Ja sama vyrustala 14 let spolecne s fenkou, krizencem jezevcika a byl to absolutne nejskvelejsi pes na svete, dodnes na ni vzpominam a zasadne mi ovlivnila dětství, nechtela bych sve deti ochudit o tyto jedinecne zazitky se psim spolecnikem.

kde hledáš? první odkaz v googlu… zde máš vrhy z poslední doby, stačí se poptat, zda v některé z chovatelských stanic mají ještě volná štěňata…

https://www.cavalierclub.cz/odchovy.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2771
15.6.20 21:49

Jezevčík bez PP by byl celkem dost hazard a risk..
je to svéhlavička..
jinak tu bez PP dostaneš sodu, hele, já mám taky jorku bez PP čistokrevnou, prostě z domácího chovu kousek od nás (žádná množka) - našla jsem tehdy kontakt na bazoš. cz… a máme k tomu křížence šedého pudla z útulku (ten je teda dokonalý miláček :mrgreen: )
i když dospělý pes z útulku je opravdu velká odvaha..nám se vyplatilo :srdce: přišlo mi to správné… život bez psa si neumím a ani nechci představit.. ;)

před tím jsem měla 13let obr zlatého retrívra s PP a stejně měl dysplazii kyčelních kloubů.. pokud chce člověk jen mazlíka, tak se PP prostě přeceňuje, ale nehodlám se tu hádat s davy pobouřených žen, které z poloviny ani psa nemají :mrgreen:
pokud ale trváš na kavalírovi a nechceš zvážit dát domov nějaké opuštěné psí nešťastné dušičce, tak jedině napsat maily všem chovným stanicím a hodit se do pořadníku…

Příspěvek upraven 15.06.20 v 21:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
15.6.20 21:50

Tady nejde o chov a vystavy, ale o urcitou záruku standartu plemene, kterou sis načetla. To ti žádný pes bez papiru a križenec nezaruci. A že ušetříš par tisic při koupi je z dlouhodobeho hlediska (10-15 let) kapka v kaluži. Další velký důvod, proč jít do psa s rodokmenem je, že se v chovu sleduje zdraví a co vím, tak kavalíři celkem trpí na srdce, takze na to je třeba se taky zaměřit. Když si vyhledaš klub chovatelů, najdeš chovatelské stanice a pak už je to snadné. Inzerují se jen štěňata, co se neudají a asi je velká poptávka už u chovatelů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
15.6.20 21:58

@renap dekuji za reakci, samozrejme nechci psa z množirny, ale prave zadne vystavy me nezajímají, pejska bych drive ci pozdeji take vykastrovala, zadny chov nehrozi.

Cetla jsem si o tomto plemeni a libila se mi povaha. Samozrejme, ze u bezpapiraka mi nikdo pozadovane vlastnosti nezaruci, ale meli jsme ruzne krizence, jak doma, tak po rodine a byli to nejlepsi psi a meli i super zdravotni stav oproti slechtenym plemenum. Takze opravdu nejdu vylozene po prukazu puvodu, protoze jsou to pro me vyhozene penize za car papiru.

V chovatelských stanicich jsem se taky divala, ovsem ty vrhy, co jsou ted v blizke dobe, tak vsechny stenata jsou rezervovane. A nabizeji treba rezervaci nekdy na planovane vrhy na podzim apod.
Po utulcich se take divam, ale vetsina psu je velkych, a vetsina jsou psi, ne feny nebo jsou psi stáří. klidne bych si vzala fenku z utulku, ale musi byt do jednoho roku a byt maleho vzrustu, coz opet neni, jelikoz mam deti, nemuzu si vzit stareho psa, u ktereho nevim, co ma za sebou.
Dekuji za vsechny reakce. Je fakt, ze porizovani psu diky karantene me nenapadlo. Tim se vysvetluje nedostatek:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
15.6.20 21:59

@moof nemaji prave;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3072
15.6.20 21:59

@marka123 jo, stenata nejsou, protoze kvuli covidu chovatele nedoporucovali nakryvat. Tak vyckejte az se vse srovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3488
15.6.20 22:02

@Martina84 no,ze zkušeností-papírový pes rozhodně není záruka zdraví. Naši mají buldočka s PP a zdravotní problémy řeší furt.
@Markéta80 zrovna tebe si pamatuju, jak jste dlouho řešili zdravotní problémy, tuším zažívací? u těch vašich drahých s PP. Znám plno lidí, kteří mají papírové psy a zdraví nejsou, kamarádka koupila drahou filu s PP a v půl roce jí umřela na nějakou vrozenou vadu. A pak se s chovatelko soudila, protože chtěla peníze zpět a ona to odmítala. A ještě byla naštvaná, že bude muset vyřadit rodiče z chovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
15.6.20 22:05

Nevím, jak je to u těchto plemen, ale na facebooku často bývají skupiny, ve kterých se sdružují jejich příznivci a často tam i chovatelé nabízejí své odchovy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama