Nástup do práce po mnoha letech

4240
14.2.16 17:38

Nástup do práce po mnoha letech

Chtěla bych se zeptat na váš názor jak se zachovat. Vrátila jsem se po mnoha letech rodičovské do práce a kolegyně, co nastoupila za mě mi odmítá předat část práce, tu odbornější, ty asistentské mi mile ráda předala. V pátek na mě kvůli tomu vyletěla, že snad tuto věc nemusím přebírat dle mé pozice, přitom máme stejnou ve smlouvě, přitom teoreticky jsem její nadřízená, protože mě jmenovali do vedoucí pozice před mateřskou. Nechci vyvolávat konflikty, ale zase nechci zapadnout v oddělení s podřadnýma věcma, mám VŠ. Nechci jít žalovat, zase nechci až tam bude jednou chyba, aby řekli, že to snad mám dělat já. Moc ji nechápu, ve své podstatě může být ráda, že mým návratem nedostala výpověď, i já jsem ráda a proto neštěkám a hledám rady. Už mým nástupem mi předříkala, že do mé bývalé práme mi nic není. Sama jsem v práci tolik věcí rozjela a pak musela předat, ale že bych na dotyčného štěkala.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18176
14.2.16 17:47

@Osmanka Napln sve prace res se svym vedoucim. Neni to zalovani, ale s nim si domlouvas pracovni podminky, ne s kolegyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7072
14.2.16 17:49

@Osmanka Rozhodne si budete muset vyjasnit pozice a napln prace. Zeptala bych se sveho nadrizeneho co a jak. Musite mit nejakou organizacni strukturu, ze ktere vyplyva, tvoje zarazeni. Pokud jsi vedouci, pravdepodobne mas i podrizene. Ty sis s nima nedelala nejakou informativni schuzku o chodu oddeleni? Zjistila bych si co nejrychleji sve povinnosti a opravneni, protoze z tveho prispevku vyplyva, ze vlastne nevis, za co jsi odpovedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18176
14.2.16 17:51

@Osmanka Stejne jako bys mela probrat se svym vedoucim komu jsi nadrizena ty, nejen teoreticky, ale i prakticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18176
14.2.16 17:54

@Osmanka A jeste posledni, trochu pokory, vracis se po x letech a kolegyne ma byt rada, ze nedostala vypoved? Ono to se da resit mnoha zpusoby, ale jistejsi v kramflecich si je ten, kdo x let v praci dobre vykonava sverene ukoly nez ten, kdo se od nekud vraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
14.2.16 18:00

@bee.rush
Ano, u nás jde vše samospádem, každý je každému ředitelem. Jen mi přišel při návratu e-mail se seznamem práce a hledej šmudlo… A tam je, že mám právě spolupráce na projektu… a to mi kolegyně nechce předat, protože tím se stanu právě nadřízená jednomu člověku, který to taky částečně dělá a jemu jsem byla nadřízená dřív plus ještě jedné, ale ta pak spadla pod jiné oddělení, protože za mě se člověk hledal 2roky, než se uchytil. Ale mě nejde o vedení, dělám částečný úvazek a chci se věnovat dětem, ale nechci tam dělat blbečka.

Manžel mi říká, že tím naseru ty, které nastoupili za mé mateřské, když půjdu za vedoucí a protože tam tím přeberu člověka, protože to zná, jsme z jedné firmy. Ale zase si říkám, že co je za mě nebude si vybírat práci, ne? Takže tím jsem znejistěla, zda jít za vedoucí či ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 18:07

Šla bych s tím seznamem za pracovnicí, která tě zastupovala a požádala jí o předání práce. Ale měla by si spíše se s ní nějak snažit domluvit. Přece jenom jsi tam několik let nebyla, trochu jsi z toho vypadla, pracuješ na částečný úvazek, proto si tu pozici zase budeš muset budovat v podstatě od začátku. Když budete ještě přidělávat vedoucímu „starosti“ s tím, že se nesnesete, tak se z jednou z Vás rozloučí. A tady bych si troufla tvrdit, s kým to asi bude.

• Nahlásit
  • Citovat
4240
14.2.16 18:08

@Cuddy
Já jsem celou dobu pracovala vzdáleně a do nedávna jsem její práci kontrolovala.

Jistější v kramflecích moc není, dost často mi řekne např. narážku, že k čemu to potřebuju, když to nesouvisí s mojí prací. Když se rozšiřovalo oddělení a předávala jsem někomu práci, tak bych věčně tyto podobné narážky nedělala.

Hlavně já ctím popis, co mám dělat od vedoucích a nic ji nechci vzít na víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
14.2.16 18:11
@Anonymní píše: Šla bych s tím seznamem za pracovnicí, která tě zastupovala a požádala jí o předání práce. Ale měla by si spíše se s ní nějak snažit domluvit. Přece jenom jsi tam několik let nebyla, trochu jsi z toho vypadla, pracuješ na částečný úvazek, proto si tu pozici zase budeš muset budovat v podstatě od začátku. Když budete ještě přidělávat vedoucímu „starosti“ s tím, že se nesnesete, tak se z jednou z Vás rozloučí. A tady bych si troufla tvrdit, s kým to asi bude.

Hele, mě to nevadí, ať se rozloučí, já stejně čekala výpověď, ale nedali :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
14.2.16 18:16

Díky, domluvím se s vedoucí. Nechci pak za rok slyšet, že jsem měla něco dělat a nedělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Museli by platit odstupné.:) A hlavně nemají důvod k výpovědi.:) Také to znám.:) Nastupovala jsem na částečný úvazek před rokem a půl. Ale výhoda byla, že slečna za můj nástup zrovna otěhotněla a odcházela na mateřskou, takže jsem nastupovala ještě o pár měsíců dříve než jsem byla domluvená. Ale tu pozici si i tak člověk musel svou prací získat zpět. Většinou částečné úvazky jsou vedoucí a ostatním trnem v oku, i když v podstatě člověk pracuje více než ostatní. Doktory apod si zajišťuje ve svém volnu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
18176

@Osmanka Tak to res s vedoucim, opravdu, je to jeho starost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7072
14.2.16 18:17

@Osmanka ja osobne bych proste chtela vedet, kdo s kym na cem pracuje. Jake je moje presne zarazeni a co z toho vyplyva. Pak se neco po…, ty nebudes ani vedet, ze to byla tvoje zodpovednost. Rozhodne to neni zalovani sefovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 18:18

Ano je potřeba to řešit s vedoucím, co od tebe očekává a čemu se máš věnovat a co očekává od tvé kolegyně. Nemáte u Vás hodnotící pohovory?

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
14.2.16 18:19
@Osmanka píše:
Chtěla bych se zeptat na váš názor jak se zachovat. Vrátila jsem se po mnoha letech rodičovské do práce a kolegyně, co nastoupila za mě mi odmítá předat část práce, tu odbornější, ty asistentské mi mile ráda předala. V pátek na mě kvůli tomu vyletěla, že snad tuto věc nemusím přebírat dle mé pozice, přitom máme stejnou ve smlouvě, přitom teoreticky jsem její nadřízená, protože mě jmenovali do vedoucí pozice před mateřskou. Nechci vyvolávat konflikty, ale zase nechci zapadnout v oddělení s podřadnýma věcma, mám VŠ. Nechci jít žalovat, zase nechci až tam bude jednou chyba, aby řekli, že to snad mám dělat já. Moc ji nechápu, ve své podstatě může být ráda, že mým návratem nedostala výpověď, i já jsem ráda a proto neštěkám a hledám rady. Už mým nástupem mi předříkala, že do mé bývalé práme mi nic není. Sama jsem v práci tolik věcí rozjela a pak musela předat, ale že bych na dotyčného štěkala.
Díky

zajit za sefem rict jak se věci mají a at to rozsekne on ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama