Nástup do práce/školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucik2011
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 16:13
Nástup do práce/školky

Na začátku října jsem nastoupila po třech letech mateřské do práce a dcera do školky. A jsem z toho nějaká špatná a unavená. A to chodím jenom na poloviční úvazek a dceru vyzvedávám po obědě. Je problém v tom, že dcera ve školce nic nejí ani skoro nepije a občas pláče a mě je líto, že ji tam musím dávat. Když si představím, že to tak bude každej den, je mi z toho nanic. Říkám si, že jsem radši měla zůstat ještě rok doma a netrápit dceru školkou. Máte někdo podobné pocity?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 21.10.14 16:18

Neboj, holčičce se tam třeba začne brzy líbit. Co by dělala tříleťačka doma, za chvíli by jí to nebavilo. Takové pocity jako máš ty si myslím, že má většina maminek.

MartinaIrena
Extra třída :D 10585 příspěvků 21.10.14 16:19

Ja Ti naprosto rozumim :hug:

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 21.10.14 16:22

Rozumím, mně končí rodičák za půl roku a už teď vím, že z toho budu hodně špatná. Asi to chce čas, aby jste si zvykly, ale věřím, že je to těžké

viccca
Kecalka 317 příspěvků 21.10.14 16:25

Měli jsme to podobně, neboj se, brzy si zvykne. Pro nás byl ten první měsíc taky dost narocnej, chce to vydržet - ikdyz to není lehký ;)

zrzana2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 16:26

Moje má dva, do školky se těší, ALE je nonstop nemocna. Ucitelka mi rekla, že pokud nemá teploty, mám ji tam dávat, že to mají všechny deti, nějaké ty rýmy atd. No dopadlo to tak, že dcerka je zdravotně total nahromade a ja ac jsem si chtěla hledat jinou práci, budu teď ještě doma a mala bude chodit jen jednou týdně… Trhá mi to srdce, rvat ji tam když není uplne fit. Takže naprosto rozumim. Plakala asi dvakrát, ale pokaždé jsem bulela s ní. A první měsíc jsem byla uplne total psychicky i fyzicky vystavena.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 16:32
@lucik2011 píše:
Na začátku října jsem nastoupila po třech letech mateřské do práce a dcera do školky. A jsem z toho nějaká špatná a unavená. A to chodím jenom na poloviční úvazek a dceru vyzvedávám po obědě. Je problém v tom, že dcera ve školce nic nejí ani skoro nepije a občas pláče a mě je líto, že ji tam musím dávat. Když si představím, že to tak bude každej den, je mi z toho nanic. Říkám si, že jsem radši měla zůstat ještě rok doma a netrápit dceru školkou. Máte někdo podobné pocity?

Měla jsem naprosto stejné pocity, i jsem z toho brečela jak želva. Pomohl čas.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 34978 příspěvků 21.10.14 16:38

Rok by možná pomohl v tom, že by se líp adaptovala ve školce. Kluk šel do školky teď v září skoro ve 4 letech. Ale nijak to nepomohlo mě, možná spíš naopak. Ten poslední rok byl prcek takový parťák, jezdili jsme hodně ve všední dny na výlety, lyže. Nástup do práce nesu mizerně, protože jsem o tuhle volnost přišla. Myslím, že před rokem by se mi šlo líp, byla bych ráda, že si odpočinu.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 21.10.14 16:41

Pokud si můžeš dovolit zůstat doma, tak bych to udělala, spousta 3 letých na školku připravena není. Já šupajdila taky 10 dní před 3. narozeninama, a doteď si pamatuju tu úzkost tam, když máma odcházela. Pkud do práce musíš, tak se nedá nic dělat, a budete to muset obě vydržet :hug:

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 16:57

@lucenka Jako je asi lepší, že jsem nastoupila už teď, protože za rok by to pro mě bylo ještě horší, jenom by to bylo oddalování. Ale pro dítě zase lepší být o rok dýl doma s maminkou. Je pravda, že poslední půl rok a hlavně přes léto jsem si to s malou taky užívala, mohly jsme dělat co jsme chtěly, nikam jsme nespěchaly a byla taková pohoda. To už teď nikdy nebude a to mě strašně chybí.

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 16:58

@slavuska1 Asi bych doma zůstat mohla, peněz by sice moc nebylo, ale zvládli bysme to, manžel má dobrou práci. Jenomže teď už je mi to blbý, v práci žádat o neplacené volno, když jsem tam nastoupila

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 16:59

Díky všem za podporu, taky doufám, že se to časem zlepší

MartinaIrena
Extra třída :D 10585 příspěvků 22.10.14 13:52

@lucik2011 :hug: :hug: :hug: Určitě. Neboj, změna je život. Oni ty vrstevníky potřebují, tuplem, když nemá sourozence. Uvidíš, jak jí kolektiv prospěje. A ty budeš mít nějaký korunky k dobru. Navíc za mě, poloviční úvazek je v dnešní době výhra. A to jak z finančních důvodů (že si to jako rodina můžete dovolit), tak u zaměstnavatele. Já nemám jistotu, jestli vůbec pro mě nějaké místo ve firmě bude a o polovičním úvazku si mohu nechat spíš zdát. Ale uvidíme, třeba překvapí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.15 19:08

Ahoj holky mám dotaz rodičovská mi končí v červnu ted se mi naskytla příležitost do práce od 1 unora vlastně už jsem přijata do práce jsem se hrozně těšila ale ted jsem z toho vyhoukaná…přitom o takové práci se mi mohlo jen zdát v místě bydliště na jednu směnu od 7 do 15 hodin takže ideal ale já mám prostě nervy na pochodu nerada chodím do cizího prostředí a bojím se toho…přitom za půl roku mi končí rodičák a musela bych stejně něco hledat a třeba i na směny…proto jsem ráda za tohle…jak se s tím poprat nebo poradte…prostě mám starch manžel je nadsenej že jsme nasly takovou práci dělá tam totiž taky ale ja prostě nesnáším fabriky a ten rezimm…no budu se s tim muset poprat takovou příležitost nemuzu odmítat…děkuju za vypsání mám v sobě smíšené pocity a nemám je kde ventilovat

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33549 příspěvků 13.01.15 19:20

Ty pocity jsou normální, přejde to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >