Nateklé přirození u holčičky

Anonymni
6.10.07 19:33

Nateklé přirození u holčičky

Holky prosím poraďte, koupala jsem malou 3,5 roku a všimla jsem si že má prostě na jedné straně oteklou kačenku, jen na jedné straně. Není to tříslo prostě nahoře jak stojí tak vrch na jedné straně, prostě napuchlina.Nestěžovala si na nic že ji to bolí atd, nevíte co to může být?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
6.10.07 21:12

Ahoj, myslím, že je to tohle, ale netuším, zda je to možné i u takhle malých děvčátek :?

Zánět vestibulární žlázy

Vestibulární (Bartolinská) žláza se infikuje při průniku bakterií do vývodu žlázy. Sliznice vývodu zánětem zduří, vývod se uzavře, sekret se hromadí a žláza se zvětšuje. Infikovaný obsah zvětšené žlázy vytváří absces (dutina obsahující hnis). Neošetřený absces obvykle praskne v místě vyklenutí ztenčené pokožky. Zánět může pronikat i do okolí a šířením ve vazivu přechází v tzv. flegmónu. Mírněji probíhající zánět může po akutním stadiu vytvořit cystu (dutinu vyplněnou hlenem nebo tekutinou).

Příznaky:
Akutní onemocnění se projevuje bolestivým zduřením v dolní části velkého stydkého pysku, které se postupně zvětšuje. Bolesti jsou hlavně při chůzi a vsedě. Tělesná teplota bývá zvýšená. Zarudlá kůže nad zanícenou žlázou se v místě vyklenutí ztenčuje, může prasknout a dutina hnisu se vyprázdní. Při mírněji probíhající formě zánětu bolesti odezní a přetrvává nebolestivé zduření způsobené cystou.

Léčba:
Na začátku onemocnění je vhodný klid, studené obklady, antibiotika. Hnis však musí být vyprázděn chirurgicky, dutina pak vypláchnuta desinfekcí a zavedena drenáž, která umožní další odtok hnisu a zabrání předčasnému uzavření dutiny. Při výkonu zvaném marsupializace se pouzdro dutiny sešije s okraji kůže a vytvoří se otvor, který umožní tzv. druhotné (sekundární) hojení. Další možností chirurgické léčby je tzv. chemická extirpace při které se do dutiny po vyprázdnění hnisu zavede tyčinka dusičnanu stříbrného. Za 3 dny se opět chirurgicky tyčinka vyjme i s pouzdrem abscesu. Většinou krátký výkon se provádí v celkovém znecitlivění nebo při menší velikosti abscesu lze použít jen místní znecitlivění. Pokud se vytvoří cysta může být vyjmuta chirurgicky též v celkovém znecitlivění. Onemocnění obvykle nevyžaduje delší nemocniční léčbu, pacientka je propuštěna krátce po zákroku a další kontroly hojení probíhají ambulantně.

No, netuším, přečti si to a uvidíš, zda ti to přijde podobné :?
Přeji, ať je dcerka brzy ok, a dej vědět, jak jste dopadli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
6.10.07 21:13

Jo a nebo nežid… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
7.10.07 10:56

jestli je to nahoře,nad tříslem,není to kýla?a ve stoje je víc viditelná než vleže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
7.10.07 11:06

Ježiš, já jsem nějak přehlídla, že to má nebolestivý a tak beru zpět ty dva mé příspěvky :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.10.07 13:20

Právě je to nebolestivé a dnes je to menší a včera večer veliké, je to nahoře. Jak se kýla léčí, to je operativně?

• Nahlásit
  • Citovat
379
7.10.07 13:23

Kýla se operuje,můj syn starší na ní byl letos v lednu.Šla bych s ní k doktorce,aby jí prohlídla,kýla nebolí-pohmatem je to poznat,že se ta boule jakoby dá vtlačit do bříška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
7.10.07 20:51

V oblasti třísel je i dost uzlinek, tak je taky možné, že má jen nějakou zvětšenou uzlinku. Pokud je to volně pohyblivá boulička, tak by to mohla být uzlinka a je pravděpodobné, že to samo zmizí.
Jinak nevím, co by to mohlo být. Ale pokud se to zmenšuje, bude to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.10.07 10:47

Tak jsme byli u doktorky, malá dostala včera horečku takže znova viroza, koukala se na to bříško kde byla ta boule a dnes tam není nic a nenahmatala taky nic. nechápu. Prý máme přijít kdyby se to udělalo znova

• Nahlásit
  • Citovat
379
8.10.07 11:43

tak to asi kýla nebyla,ta nemizí:-)))tak to byly ty zvětšený uzliny.-)))
takhle na dálku radit je opravdu těžký:-)tak ať se z toho brzo byhrabe,my taky marodíme,oba kluci smrkaj a kašlou jak blázen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
8.10.07 12:04

Tak podle mě to byly ty uzliny … zvětšují se obzvlášť při virózách. Takže určitě nebyla jen shoda náhod, že malá dostala nějakou virózu - uzlinky byly jejím prvním příznakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.10.07 12:16

Ale že by to zmizlo do druhého dne? Doktorka řekla žádné uzliny tam nemá, ach jo, s těma dětma je trápení 8O

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama