Natržená uzdička v pusince?

132
23.1.06 15:58

Natržená uzdička v pusince??

Malá upadla a při pádu si malinko natrhla horní uzdičku v puse. :cry:
Máte někdo zkušenost?? Jak jste to ošetřovali?? Krev jí netekla, ale pořád tam strká jazyk.
Díky moc Sabik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13336
23.1.06 16:16

Ahoj Jarňulko!

Nic se nedeje. Zahoji se to samo. Je to cerstve, proto si tam porad zajizdi jazykem. Zitra to bude uz v pohode.

Eva a Kubik 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
23.1.06 18:59

Díky Jarňulko,
byl to opravdu náročný den. :( Tak snad už zítra bude lépe.
jsi zlato, pa :P
Sabik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
23.1.06 19:46

Ahoj Sabiku!
Naše Eliška si taky při „běhu po 4“ narazila horní čelist - odřela si dáseň a natrhla uzdičku u horního rtu. Krve z ní teklo jako z prasátka, ale krvácení brzo přešlo a za 2 dny to bylo v pohodě. Byla jsem z toho víc vyděšená, než asi bylo potřeba. Na to krvácení jsem použila odličovací tamponek - sice jsi psala, že u vás to nekrvácí, ale kdyby se to třeba někdy opakovalo… (u nás ještě asi 2×).

Nedělala bych si s tím starosti, v pusince se ranky rychle hojí. Ale je fakt, že toho miminka nám prostě musí být líto, že? Tak ať se to brzo zahojí.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 20:23

No tak vy následkem úrazu to máte za sebou a nás to čeká. Elinka má uzdičku,která ji zasahuje mezi „jedničky“, tím pádem je má od sebe a prý by to mohlo dělat problémy-kdo má zase s tímto zkušenost, písněte-měli by jí to prý střihat a nevím jestli se to obstříkne či zmrazí. Anulka +Elinka Anna

• Nahlásit
  • Citovat
966
23.1.06 20:57

Alinko, mně střihali uzdičku už jako větší, asi v 10. To je, pravda,20 let nazpět, takže nevim, jak to dělaj dnes. Ale tehdy jsem dostala injekci na umrtvení, zubařka střihla a přišila níž jedním stehem. Nepamatuju se, že by to nějak bolelo, bylo to v pohodě.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
23.1.06 21:13

Anulko tos mě teda vyděsila! Kristýnce taky zasahuje mezi jedničky, ale zatím nám nikdo nic o stříhání neříkal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
24.1.06 06:11

No nás na to upozornila dětská lékařka na tří leté prohlídce,že to máme zkonzultovat se zubařkou .Ta nás odeslala na PARADONTOLOGII a tam se rozhodne,prý by druhé zuby neměly místo a rostly by křivě-nevím. Zatím čekáme jsme tam objednaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13336
24.1.06 08:22

Sabi jsem rada, ze jsem te uklidnila, doufam, ze dneska je vse uz v pohode.

Holky, co se ptaly na strihani uzdicky. Nam ji strihali, u starsi dceri, asi ve ctyrech letech - ale na ORL a spodni na jazyku. No myslim, ze to bude podobne. Strikli umrtvovacim sprayem, strihli a slo se dom. Zadna krev, zadne siti, zadna bolest. Je to rychle a v pohode. Detem se mozna nebude libit jen jednina vec - ze je u toho v posedu musite drzet, aby se necukli.
Hodne zdaru a jen zdravicko.

Eva a Kubik 11m, Dominika 9,5r

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31502
13.5.12 20:48

Prosím o radu, malá si natrhla uzdičku na horním rtu, krev jí tekla, spadla na šprincličku na žebříku jak se leze na klouzačku… jeto už několik dní a když jí nato koukám tak jítam visí maličko kůžička a má to trošku natrhlé. Nevíte co stím. Je možné že by se to muselo šít? DOstala se ke mě informace že když seto natrne tak seto musí sešít , ale nějak to nechápu když naopak ta uzdička tř. může vadit při růstu zubů nebo když je moc těsná a pak se naopak šmikne a sešívá stehem jenjak seto šmikne :nevim: Tak nemáte teda někdo zkušenost stím že se vašemu dítku takto pádem uzdička natrhla , co pak stím ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31502
15.5.12 06:56

Tak se hlásím případně pro ty co to budou jednou potřebovat… byla jsem se ptát u dětské dr. natu uzdičku když sijí natrhla pádem jesi je nutné to šít. Takže není… naopak uzdička se stříhává v hodně případech tam spíš vadí… ovšem jak jítam visí trošku ta kůžička tak budto seto samo nějak zatáhne nebo by pak případně jednou za pár let když jíto bude vadit musela na odstřihnutí aby jíto tam nevadilo. No takže zatím to nemáme řešit pokud jíto nekrvácí a nebolí , nevadí, tak jeto ok. Takže tak. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Adytee
24.11.12 14:09

Nooo

Když jde o mojí zkušenost, tak mám dvě dcery, jedné je 16 a druhé už 18.Ale k věci Kláře (18) se to jako malé stalo také, a uzdičku si po pádu na schodek rozsekla na půl. Věnovala jsem tomu zvýšenou pozornost, a 3 x denně vyplachovala ústní vodou. uzdička jí jakž takž srostla.Nic méně má tam jizvu. Mladší Tereze se to stalo také akorát o lavičku. Myslela jsme si že to sroste samo, bez jakékoliv zvláštní péče, nyní má tu uzdičku narozdíl od Kláry pořád rozdělenou na dvě části. Klára ni nedávno ukázala piercing v uzdičce, a samosebou že Terí to chce taky..Ale nemůže, protože uzdičku má rozdělenou. Tak jsem jí navrhla uzdičku pod jazykem. má jí. Nic méně doporučuji na čerstvou ránu něco jemějšího (tehdy to KLáru pálilo) jako např lysteryne zero. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1
29.4.16 09:32

Ahoj holky, no dneska jsem se taky teda vyděsila, dcera dělala kraviny u oblíkání a taky si rizthla uzdičku, teklo z ní krve jak… :D vypadalo to dost dramaticky ale za chvíli to přestalo krvácet tak jsem vyrazlily do školky. Takže to bude za pár dní dobrý jo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama