Návrat do práce + úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
budlinek
Nováček 9 příspěvků 02.01.11 20:26
návrat do práce + úřad práce

Ahoj holky,

prosím potřebovala byh poradit. Na konci června mi bude končit rodičovská dovolená a chci bejt s malou ještě přes léto doma a zpět do práce nastoupím 1.září.
Je možné se na červenec a srpen přihlásit na úřad práce, budou mi platit sociální a zdravotní ?
Děkuji za odpovědi. :-)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66877 příspěvků 02.01.11 20:29

Není, aby to šlo, tak bys musela ten pracovní poměr ukončit a pak není jisté, že tě znovu vezmou…
Pokud budeš na neplaceném volnu (tak se to většinou dělá), tak se nemůžeš hlásit na UP, protože si stále zaměstnaná, ale vůbec to nevadí, protože zdravotní a sociální za tebe bude platit stát z titulu péče o dítě (předpokládám že do školky chodit nebude :-) )

budlinek
Nováček 9 příspěvků 02.01.11 20:32
j.a.n.i1 píše:
Není, aby to šlo, tak bys musela ten pracovní poměr ukončit a pak není jisté, že tě znovu vezmou…
Pokud budeš na neplaceném volnu (tak se to většinou dělá), tak se nemůžeš hlásit na UP, protože si stále zaměstnaná, ale vůbec to nevadí, protože zdravotní a sociální za tebe bude platit stát z titulu péče o dítě (předpokládám že do školky chodit nebude :-) )

Ahojky,

do školky chodit nebude, budou jí teprve dva roky, mám jen dvouletou variantu.
Takže pokud správně chápu, musím si tedy se zaměstnavatelem dohodnout na ty 2 měsíce neplaceneé volno a pak jít tedy na ÚP ? Nezlob se, že se takto ptám, ale vůbec se v tom nevyznám 8-o

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66877 příspěvků 02.01.11 20:43

Jo, tak počkej, jestli jí jsou teprve 2 roky, tak jen pošleš do práce papír, že žádáš o prodloužení rodičovské dovolené do 31.8., zaměstnavatel je povinen ti vyhovět a nic víc neřešíš :-) Na rodičovskou dovolenou máš nárok až do 3 let věku dítka, bez ohledu na to, jaký rodičák si volila. S tím, že ty 2 měsíce budeš doma zadarmo.

A na UP nemůžeš, dokud ti trvá smlouva.

budlinek
Nováček 9 příspěvků 02.01.11 20:49

Aha, tak děkuji a nebude teda nějak vadit, když si už teď u svého zaměstnavatele přivyělávám na dohodu, chodím na jeden den do práce a pak ještě pracuju z domova. A pak budu chtít po šéfce,aby mi prodloužila tu mateřskou, ale zároveň si budu u nich přivydělávat ?
To je děsný se mnou vid ? :lol: Už pak nebudu otravovat :lol:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.01.11 20:54
budlinek píše:
Aha, tak děkuji a nebude teda nějak vadit, když si už teď u svého zaměstnavatele přivyělávám na dohodu, chodím na jeden den do práce a pak ještě pracuju z domova. A pak budu chtít po šéfce,aby mi prodloužila tu mateřskou, ale zároveň si budu u nich přivydělávat ?
To je děsný se mnou vid ? :lol: Už pak nebudu otravovat :lol:

Hele a neni jednodussi se domluvit ze budes delavat z domova?? :wink: Kdyz to jde.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66877 příspěvků 02.01.11 20:55

Ne, v pohodě, podle toho co píšeš máte dobré vztahy, tak bych tam došla (zavolala), že tedy přes prázdniny ještě pojedeš v tomhle režimu a od 1.září, že nastoupíš (pokud to chápu správně, že to tak bude) a oni už si zařídí vše potřebné ;-) vědí co kam nahlásit.
Ta písemná žádost by byla potřeba, kdybys neměla úplně dobré vztahy a celé 2 roky o tobě zaměstnavatel neslyšel…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66877 příspěvků 02.01.11 20:56
kattkka píše:
budlinek píše:
To je děsný se mnou vid ? :lol: Už pak nebudu otravovat :lol:
Hele a neni jednodussi se domluvit ze budes delavat z domova?? :wink: Kdyz to jde.

Taky mě to teď napadlo, ale bylas rychlejší ;-)

budlinek
Nováček 9 příspěvků 02.01.11 20:57

ok, tak moc díky za odpovědi :-)

Váš příspěvek
Reklama