Jak to vypadá v nebi?

Anonymní
2.3.21 16:13

Nebe anketa

Ahoj, Dobrý den :D
Už dlouho mě zajímá jedna věc. V nedávné době sem ztratil osobu blízkou, odešla na onen svět. Čím víc dnů to je tím je to pro mě těžší a stále na ní víc myslím. A asi nejsem jediný kdo v životě o někoho přišel a myslím, že to každého člověka poznamená a začne svět vnímat jinak. Nechci se tady moc rozepisovat, ale kdyby byl někdo tak hodný a chtěl ztratit pár vteřin svého drahocenného života a chtěl mi odpovědět byl bych moc rád. Začalo mě zajímat, jestli existuje nebe. Konkrétně, jak to nebe podle lidí vypadá. Prostě jak si každý z vás představuje nebe. Ne podle víry, ale podle vás :P
Mě třeba vrtá hlavou jak to nebe vypadá, jak tam vypadáme, jak dlouho tam budeme a s kým tam budeme a co tam budeme dělat a je nebe na nebi? A koukáme na lidi? Za každou odpověď budu vděčný :potlesk: :srdce: Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1233
2.3.21 16:38

Podívej se nahoru, takhle vypadá. Pokud ho chceš vidět více zblízka, leť letadlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
2.3.21 16:51

Nedávno jsem přišla o blízkého člověka a taky jsem první měsíc ani nespala a v noci dumala víc o životě a úmrtí, postupně to opadá. Pamatuji si, že když zemřel děda, taky jsem nad tím víc přemýšlela a čas všechno otupil. Podle mě nás po smrti nic nečeká, žádné nebe/peklo, žádné vnímání, žádné shledání se starými známými, žádné sledování žijících lidí… Promiň, asi ti to nepomohlo, ale chtěl jsi znát naše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
2.3.21 19:32

@Petule030 Souhlas.
Odmalička vím, že po smrti je prostě jedno velký „nic“.
A kdo mě nařkne, že to vědět nemůžu, tak ano, můžu. Křesťané přece taky VÍ, že půjdou do nebe… To je ale na jinou diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.3.21 18:48

@Lulina999 díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.3.21 13:27

Zkus se podívat na film „Náš domov“, to je jedna z takových představ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5098
7.3.21 13:34

Podle mě je to jen fráze a nic jako život v nebíčku není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98209
7.3.21 13:44

Nebe si představuji tak, jak ho vidím že Země při pohledu nahoru anebo z fotografií zezhora.
Na nějakého dědouška s andílky kolem na obláčku, na to nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54947
7.3.21 13:47

Nebe je pro děti. My to musíme brát pragmaticky. Ale ano- věřím na život po životě, protože jsem- a je to už tři a půl roku- přišel při tragédii ó ženu. A i když to dětem říkáme, myslím, že je to zjednodušeně vnímání konečna, našeho bytí tady a úkolů, které tu máme splnit.😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
18.3.21 00:01

Dobrý den, nikdo nevíme co je po smrti. Je ale hodně lidí, kteří zažili blízkou smrt. A potvrzují to co říká Bible. Myslím si, že by se každý měl snažit být dobrým člověkem a potom se nikdo z nás nemá čeho bát. Ať už věříte na nebe nebo na další životy. Přeji hezký den. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.3.21 08:19
@tynnnna píše:
nikdo nevíme co je po smrti

Znám dost lidí, co si myslí, že to vědí, podle vás se mýlí?
Jinak jak to vypadá v nebi? Už to tady zaznělo: stačí se podívat z letadla, když prolétá oblaky (jinak nebe vidíme zezdola). Podle Bible (Genesis) nebe = horní vody, tedy mraky, oblaka. Proč dělat z jednoduchých věci složité?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat