Necháváte miminko nahaté?

261
24.11.10 10:52

Necháváte miminko nahaté?

V příručce, kterou jsem dostala v porodnici jsem se dočetla, že se má miminko od 3 měsíců nechávat často nahaté, že je to dobré pro jeho rozvoj a aktivitu. Abych řekla pravdu, tak si to nedokážu moc dobře představit. Nemáme doma zas takové horko, tak se bojím, aby mu nebyla zima. A taky si neumím představit jak řešit čůrání. Náš chlapeček si dokáže načůrat i na obličej, když je bez plínky. :-) Tak se chci zeptat, zda necháváte mimi nahaté, popř. jak to řešíte s čůráním. A jestli má někdo informace, proč je to tak dobré?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7108
24.11.10 10:57

Ahoj,
taky jsem se o tom dočetla :D.
Nechávm ho chvilku nahého když ho převlékám a po koupely.Pokud ho přebaluju necháváme ho chvilku jen tak ale plenku má nachystanou pod sebou.
Taky čůrá kdykoliv a na cokoliv :mrgreen:

Bylo tam tuším napsané že si má zvykat na nahotu aby oblečení nebral jako ochraný obal.
Nebo tak něco…

Příspěvek upraven 24.11.10 v 10:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
24.11.10 10:57

Já nechávám malou třeba 20 minut v postýlce, dám pod ní přebalovací podložku. Lepší se jí hýbe, v dupkách a mikince je jak svázaná, tak si to náležitě užívá :lol: Většinou jí vysvléknu tak 20 minut před koupáním, dám jí na bříško a mezi tím si u ní připravuji věci na koupání. Ona se vyblbne, pak koupání, pyžamo, kaše a šup spát :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
24.11.10 11:00

Matně si pamatuji, že sestra kluky jen obtočila nalehko plínkou (právě kvůli čurání - byli schopní dostřelit až do stropu) a nechávala je takhle docela dlouho. Ovšem měla v bytě teplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
24.11.10 11:02

Nechávala jsem naopak po koupání tak na čtvrt hodiny. Dávala jsem ji na hrací deku k radiátoru, takže o nastydnutí strach nebyl, pod ní velkou přebalovací podložku, když už uměla válet sudy, tak dvě vedle sebe, pro jistotu. :lol:
Přestala jsem s tím, když začala lézt. To už bylo o koberce. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
24.11.10 11:25

Já ho právě taky nechávám chvilku, když přebaluji a jistím plínkou a občas před koupáním pokud není už unavený a protivný. Je dobrý nápad šoupnout ho k radiátoru a jen obalit zlehka plínečkou. To mě vůbec nenapadlo, tak to zkusím. Díky moc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
24.11.10 11:43

My máme holčičku,takže počůraný strop nehrozí :mrgreen: Nechávám ji nahatou chvíli po koupání,dám pod ní přebal.podložku.Topíme v krbovkách,tak není problém zajisti dostat. teplotu.Jinak bych měla asi taky strach,že nastydne.. :-? Líbí se jí to :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
24.11.10 12:03

My před koupáním přitopíme, mimčo rozbalíme (je jen v bodynu), pod něj podložku a přes nožičky hadrovou plínu, se kterou si hraje, ale zároveň zabrańuje tomu počůrání stropu :lol: Moc se mu to líbí. Přes den nechávám nahatého jen chvilku při přebalování. Večer třeba i půl hodiny či déle. Po koupání tak max. 10 minut ÚPLNĚ nahatého, tzn. i bez bodyna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
24.11.10 12:15

Já jsem malého měla v tomhle věku v létě, takže to bylo jasné, holky jsem byla opatrnější.
Spíš bych reagovala, jak píšete, že necháte PO koupeli. Přijde mi, že to je na nastydnutí rizikovější, představila jsem si sama sebe, když vylezu z teplé sprchy, že mi je paradoxně víc zima, jak člověk přijde z vyšší teploty (vody) a do teploty místnosti, a honem honem se oblékám. ČIli bych intuitivně doporučila spíš svlíknout a nechat prokopnout před koupáním, já po koupání už měla připravené lehce nahřáté pyžamko (na topení), abych je hned oblékla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
24.11.10 12:17

no na to je paradni leto…to sem mela malou nahatou porad..i v kocaru sem pod ni dala jen rucnik a byla jinak uplne nahata..v zime je to horsi…ale snazim se taky po koupani pritopit a nechat jen tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
24.11.10 13:09

Taky nechávám, ono se jim to tak líbí :srdce: Úplně nahatou jsem nechávala spíš v létě, teď většinou stačí sundat punčošky a o zábavu je postaráno. Těším se na léto,to bude ťapat hambatá po zahradě v kloboučku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
24.11.10 13:35
Betty03 píše:
Já jsem malého měla v tomhle věku v létě, takže to bylo jasné, holky jsem byla opatrnější.
Spíš bych reagovala, jak píšete, že necháte PO koupeli. Přijde mi, že to je na nastydnutí rizikovější, představila jsem si sama sebe, když vylezu z teplé sprchy, že mi je paradoxně víc zima, jak člověk přijde z vyšší teploty (vody) a do teploty místnosti, a honem honem se oblékám. ČIli bych intuitivně doporučila spíš svlíknout a nechat prokopnout před koupáním, já po koupání už měla připravené lehce nahřáté pyžamko (na topení), abych je hned oblékla.

U nás to vyplynulo tak nějak samo - malá měla kolem 3 měsíců období, že po koupání chytala při pokusu o okamžité oblečení hysterii. Tohle pomáhalo, že se to oblíkání trochu oddálilo, malá se prokopla a pak už to bylo v klidu. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
24.11.10 14:30

Úplně nahaté v tomhle věku málokdy - nejsme a nikdy jsme nebyli doma zvyklí moc topit, vytápíme si zhruba na 21 stupňů a to mi pro naháčkování připadá málo. Dcerku víc, je červnová, ale víc až další léto, to už nahatá lezla a běhala po zahradě…

Mareček je v listopadu, takže tam v tomto věku vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
24.11.10 16:39

Po každém koupání nechávám malého nahatého na bříšku v postýlce, dokonale se při tom totiž vyprdí…Je mu 6 týdnů.Zima mu není, kdyby byla, ozval by se, to on zas jo…Pod něj dávám dvě látkové plíny, kdyby začal čůrat, stejnak by mi to ale moc nepomohlo asi, no nic, na matraci je igelit..
Jo a s tou aktivitou - je to asi divné, ale on nahatej líp pase koníčky :nevim: Nechápu, ale je to tak, to pase jak divej :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
24.11.10 17:04

Já nechávám malou chvíli bez pleny při přebalování, teď se naučila strkat si nožičky do pusy, tak si musí vždycky podumlat palečky, než ji obleču :-) jinak před koupání jí nechávám tak půl hoďky jen v bodýčku na posteli, dám pod ni podložku a pustím na ní infrák, aby jí bylo teplo a nechám ji vyřádit. Po koupání mi teda přijde rozpařená na to abych ji nechávala nahou, to se jí naopak snažím vždycky rychle oblíct, aby nenastydla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama