Nechce nic ze lžičky

4976
30.6.09 12:50

Nechce nic ze lžičky

Ahojky

Mám skoro 9 měsíční dceru, a před týdnem mi přestala jíst ze lžičky masozeleninové příkrmy, přesnídávky, kaše, jogurty.
Jí jen chleba, rohlík, a ovoce jako je banán a nektarinka. Ještě jí trochu kojím a pije UM ale ne moc vypije tak 150ml za den.
Ale i tak toho moc nesní.
Pije čaj a nebo vodu.
Taky hodně slintá a polezou jí asi další zuby. Tak si říkám že je to asi tím ale stejně se bojím.
Myslíte že bych třeba měla jít k doktorce nebo to mám nechat být když něco málo sní.
Včera něco málo snědla zeleniny s masem ale musela jsem to nechat na kousky a do pusinky jí to dávat rukou. Tak trochu snědla.
Příkrmy jedla od 5 měsíce krásně a teď konec :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

882
30.6.09 14:42

Asi fatk zuby. Ale vždyť jí, tak jaká doktorka! Prostě od teď nebude jíst mixované příkrmy, ale kousky. Uvař krásně do měkka a hotovo. A uvidíš, jak se za chvíli bude krmit rukama sama a jak ji to bude bavit! Na kousky může spoustu druhů zeleniny, maso, těstoviny, různé měkčí ovoce, ale třeba i jablko na tenké plátky… Já bych to jako problém neviděla. Když bude mít hlad, nají se. Jenom bych ještě poradila servírovat před ní ty kousky postupně třeba po dvou po třech, jinak by mohla být jako naše malá, když začínala jíst kousky - narvala si do pusy všechno, co měla na talířku, a pak to nemohla zpracovat, jak měla plnou pusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4976
30.6.09 15:34

Zeleninu jsem jí dneska uvařila na kousky ale moc tomu nedala. Snědla asi tak 5 kousků zeleniny a pak dělala držtičky jako že jí to nechutná. A když jí to nechám na talířku tak to rukama rozmačká a zahodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
30.6.09 20:11

Ahoj,

tak to nevím, ale u nás se nejedící děti přechytračili stylem jíst zároveň s dospělými strčit si k sobě na talíř i jídlo pro ně a jakoby ze svého jim dávat (třeba rukou) když uvidí že jíš taky a to samé tak třeba. :? No snad jí to přejde. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
1.7.09 13:19

Aha, tak to jsem to blbě pochopila - jako že kousky jí. No i tak si myslím, jestli jí trochu a k tomu rohlíky, banány, mlíko, tak bych jí nějakou dobu od ceké dávky příkrmů klidně dopřála oddych. A třeba vyzkoušela trik jako Iva. Musí mít asi ale pocit, že to vyloudila, ne že jí to suneš dobrovolně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama