nechce mi jíst 8 měsíců

Anonymni
14.4.09 11:54

nechce mi jíst 8 měsíců

Ahoj maminky, prosím Vás o radu. Náš 8 měsíční chlpeček mi odmítá jíst......mlíčko ještě vypije ( tak cca 180 ml 5× za 24 hodin), má k tomu asi 500 ml čaje. No ale příkrmy katastrofa a to už jsme začali ve 4 měsících ( je od malička na Nutrilonu).
Jakmile se blížím se lžičkou, začne mávat ručičkama před obličejem, pusinku tvrdě zavřenou a řve. Když má dobrý den, tak ještě ovoce do něj dostanu, ale se zeleninou je to fakt maso. Má to na hladko namixované, není to husté, dávám mu mrkev, bramboru, brokolici a maso, no ale začínají mi ubývat síly. Že by strádal, to bych neřekla, je docela cvalík. Spíš mi jde o to, aby měl dostatek živin. My místo abychom ubírali mléko a dávali příkrmy, tak je to naopak. A když to řeknu Mudr, tak mi odpoví, že to asi jsou zuby. Je proavda, že měl období, že papal pěkně - k obědu třeba i 150 ml zeleninového příkrmu, ale teď asi měsíc je to opravdu katastrofa.

Poradíte mi někdo? Moc Vám děkuji Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2189
14.4.09 13:05

A jak je na tom s jogurtem?
Jedna mamina tu někde psala, že její mimi mělo rádo jogurt a tak ho dávala do všeho a ono pak taky všechno jedlo :wink:
Nebo to někdo dělá obdobně s jablíčkem, taky to dává do zeleninového jídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
14.4.09 14:27

Naše malá ze začátku nesnášela lžičku - vysloveně ten předmět. Jedla třeba kukuřičné křupky, ty jsem jí pak namáčela v jídle a dávala do pusy, nebo banán nakrájený na tenoučká kolečka (sama do pusy), popř. jsem jí krmila svým ukazovákem, kterým jsem nabírala jídlo (blééé, ale zoufalství bylo velké), od 8 měsíců i rohlík nebo chleba se žervé nebo lučinou nakrájený na kostičky (sama do pusy), teď má zase období, kdy jí jen kovovou lžičkou nebo vidličkou, plast ne. Zkus něco vyzkoušet. Pevné nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
14.4.09 14:29

A ještě mě napadá - ze začátku jsem jí krmila na klíně, zádama k sobě - sice bylo všechno jako prase, ale jinak to nešlo - asi nesnášela, že jí pozoruju, jak jí :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama