Nechce si držet lahvičku

1077
6.6.06 07:26

Nechce si držet lahvičku

Ahojky,

jednou jsem se tady ptala od kdy si drží dítě samo lahvičku. Malé je skoro 15 měsíců , před týdnem začala chodit. Do 8 měsíců byla kojená. Ale teď si vůbec sama nechce držet lahvičku, ani když má hrníček s oušky. To raději nebude nic pít a pototm bude protivná. Zkoušela jsem ji nedat tedy pít, že když bude mít opravdu žízeň tak si to chytne a napije se. Celé odpoledne kvůli tomu nepila. Takže jsem to utla a lahvičku ji držím a ona k tomu ještě musí ležet na mých nohách, jako v poloze při kojení.
Můžete mi pomoct, jak ji to naučit? Je to normální v tomhle věku? Jinak je šikovná.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.6.06 08:18

Ahoj,
mám podobně staré dítě, sama pije asi od 11 měs., s lahvičkou jsme začínali až po 9. měsíci, kdy jsem přestala kojit, do té doby jenom čajík. Dělaly jsme to tak, že mi ležela na klíně a nejdřív byla sklenička opřená o mě (o prsa) a druhou rukou jsem ji já přidržovala, pak si ji začla malá přidržovat jednou rukou, to byla nejdelší fáze a pak jsem jednou holt musela na záchod, tak jsem malou položila na sedačku, podepřela polštářema a obě ručičky jsem jí dala na flašku. Bylo to uprostřed krmení, a aby jí to nepřestalo téct, tak si to musela držet oběma. Zpočátku tu flašku nemohla udržet rovně, trochu se jí bimbala, ale to bylo jenom prvních pár dní. Na čaj mám láhev plastovou, na mléko skleněnou (těžší). Snad nejdéle (týden) nám trvalo naučit malou, že když dopije, tak nemá nechat ležet láhev na sedačce, ale postavit ji na stůl.

Držíme palečky, ono to půjde.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
6.6.06 08:32

Ahojky.

Malému bude za necelý měsív 1 rok.Do půl roku byl taky jenom kojený a z lahvičky pije sám,když leží.Ale jinak v sedě mu to nejde,musel by ji naklonit.Hlavu si s tím nedělám,až bude čas,tak to zvládne.Tak to bude i u Vás.Uvidíš,že to jednou udělá ani to nebudeš čekat.
Hodně zdaru a zdravíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
6.6.06 08:56

Ahoj, mě příjde, že to umí, jen teď vymyslela, že to takhle bude lepší a normálně se jí prostě nechce 8) Určitě to přejde. My jsme na UM, na mlíčko malýmu lahev držím pořád jako když byl malinkatej, vodu mu dávám do hrnečku od Aventu a teprve asi měsíc není líný lahev si držet sám, předtím vždycky polahvi sahal a pak jako by ruce neměl :) teď se sice napije sám, ale když jsme venku tak stejně lahev držím já, sám by ji pak odložil na zem… :roll: :) neřeším to, pít něco musí…
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama