Neco mi je a nevim co

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 23:30

Neco mi je a nevim co

Ahoj holky,

Potrebovala bych poradit se zdravotnim problemem. Je mi jasne, ze mi tu nikdo neda diagnozu, jdu si spis pro radu, jakym smerem patrat. Treba nekdo zazil neco podobneho.

Stalo se mi, ze najednou se mi zacala motat hlava, pocit na omdleni, pocit ze se nezvladnu nadechnout, jakasi paralyza polykani, abych polkla, chtelo to velke usili. Do toho brneni leve ruky, po chvili prave a castecne leve nohy.. Zimnice, tlak v usich. Busilo mi srdce jak o zavod a do toho samozrejme panika, ze umru.
Odvezla me zachranka, udelali mi komplet krevni testy, neurologicke vysetreni a ct hlavy s kontrastni latkou a na nic neprisli, vse v norme. Uzavreli to s tim, ze je to pravdepodobne od patere.

Kdyby se to stalo jednou, tak si reknu, ze to byla nejaka nahoda, ale dnes jsem mela uplne totozny stav znovu. Po 3 tydnech.
Dost me to desi, navic jsem samozrejme googlila neurologicke nemoci, takze jsem priserne vydesena.
V obou pripadech ten stav prisel bezprostredne potom, co jsem se sklanela k zemi, ale nedelala jsem pritom nic namahaveho.

Jsem objednana na magnetickou rezonanci a uplne se desim, co se zjisti. Rikam si ale, jestli to nemuze mit i jinou, nez neurologickiu pricinu. Neresila jste nektera neco podobneho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
567
13.11.21 23:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Potrebovala bych poradit se zdravotnim problemem. Je mi jasne, ze mi tu nikdo neda diagnozu, jdu si spis pro radu, jakym smerem patrat. Treba nekdo zazil neco podobneho.

Stalo se mi, ze najednou se mi zacala motat hlava, pocit na omdleni, pocit ze se nezvladnu nadechnout, jakasi paralyza polykani, abych polkla, chtelo to velke usili. Do toho brneni leve ruky, po chvili prave a castecne leve nohy.. Zimnice, tlak v usich. Busilo mi srdce jak o zavod a do toho samozrejme panika, ze umru.
Odvezla me zachranka, udelali mi komplet krevni testy, neurologicke vysetreni a ct hlavy s kontrastni latkou a na nic neprisli, vse v norme. Uzavreli to s tim, ze je to pravdepodobne od patere.

Kdyby se to stalo jednou, tak si reknu, ze to byla nejaka nahoda, ale dnes jsem mela uplne totozny stav znovu. Po 3 tydnech.
Dost me to desi, navic jsem samozrejme googlila neurologicke nemoci, takze jsem priserne vydesena.
V obou pripadech ten stav prisel bezprostredne potom, co jsem se sklanela k zemi, ale nedelala jsem pritom nic namahaveho.

Jsem objednana na magnetickou rezonanci a uplne se desim, co se zjisti. Rikam si ale, jestli to nemuze mit i jinou, nez neurologickiu pricinu. Neresila jste nektera neco podobneho?

Ano, před mnoha lety je to skoro totožné. Bylo tam pár věcí navíc. Třeba jsem omdlela a to rovnou na eskalátoru, takže jsem byla na šítí ještě ke všemu. Nebo jsem stála u kuch. linky a musela se držet protože jsem padala do strany. Když jsem si lehla večer do postele a to na nemocnou stranu měla jsem pocit jako bych byla dost zabořena do postele, bylo toho víc. Diagnoza byla až za dlouhou dobu z lumbální punkce. Borelioza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 23:44

Pokud tomu předcházel pohyb (předklon) je možné že je to opravdu od páteře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
14.11.21 00:06

No a nebo panicka ataka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5590
14.11.21 04:53

To je spíš od srdce než od hlavy. Chodím k sdcaři pro léky, protože podle sono vyšetření je srdce nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
14.11.21 05:15

A co oči? nepozoruješ nějaký problém s okem/zrakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
14.11.21 09:14
@Mandarinka Citronová píše:
Pokud tomu předcházel pohyb (předklon) je možné že je to opravdu od páteře

Taky bych to tak videla, kdyz tou souvisi s pohybem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
14.11.21 09:22

Ta panika, že umrete…od psychiky.

Kdyby od páteře, nebudete hned myslet na umírání.

Panicka porucha. Kupte si magnesium a začněte s terapii na panicke stavy.
Potíže po pohybu - kolísání krevního tlaku.

Dovysetreni si určitě dodělejte, ale je pravděpodobné, že se nic nenajde. Pro Váš klid a aby se nic nezanedbalo. Příčina může být pouze psychická.

Nemáte stresy, těžké období, příliš práce a málo odpočinku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
14.11.21 09:27

Mně při mrtvici dělali CT vyšetření a nebylo nic vidět, až magnetická rezonance ukázala výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
14.11.21 09:41

Taky mi to připadá jak panicka ataka.
Stejně tě budou dál vyšetřovat, pokud nic konkrétního nenajdou, tohle je dost pravděpodobná varianta.
I to, jak se strašně bojíš, co ti je, k tomu dost sedí.
Děje se ti poslední dobou něco? Příliš velký pracovní a jiný tlak, stresy, trápí tě něco? Atakou ti tělo sděluje, že žiješ špatně a musíš něco změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4410
14.11.21 10:18

Krční pater, panicka ataka, možná tetanie. Méně pravděpodobná neuroborelioza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
14.11.21 10:51

Tetanie bývá hodně často u panicke poruchy.
Vyšetřuje se na EMG vyšetření a není nijak škodlivá. Pomáhá hořčík.

Napadá mě ještě štítná žláza. Skryté onemocnění štítky může zhoršovat psychiku, úzkosti, paniku…

Zajděte si k praktikovi na odběr tsh, jestli máte v pořádku hormony štítky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.11.21 15:32

Pokud te to uklidi, existuje spoustu lidi, kteri s podobnyma problemam chodi porad dokola do nemocnice a clovek jim nic nenajde… a ziji takto roky… Muze to byt psychosomaticky projev. Takze v klidu, s nejvetsi pravdepodobnosti zadnou vaznou nemoc nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54030
14.11.21 15:39

Tetanucky zachvat.
Kup si horcik

Od patere to bylo tezko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376