Nedonošené mimi a očkování

31
11.3.16 20:29

Nedonošené mimi a očkování

Ahoj maminky nedonošených miminek, pročítala jsem tu diskuze o očkování nedonošenců a jsem dost zmatená (a vlastně i vyděšená). O co jde-mám dvojčátka, nar.27.tt, nyní 4,5 měs, korigovaně 1,5 měs. V rizikové poradně nám řekli již nyní začít očkovat (začít Prevenarem 13, když ok, pak Infanrix hexa, dále rozděleně po 2 týdnech). Ale mě to přijde hrozně brzo! Na neurologii Dr doporučila min měsíc ještě počkat, pediatra řekla, že se musejí odborníci dohodnout. No takže co? :zed: Kluci jsou šikovní, mají přes 5 kg, neuro vývoj ok. :srdce: Ale stejně… Ptala jsem se v rizikovce, že se mi to zdá brzo, odpověď „brzo? spíš pozdě, jsou šikovní, zvládnou to“… Další věc, mám doma ještě 6ti letého hendikepovaného chlapečka, kvůli epi záchvatům zatím komplet bez očkování (mělo by se začít na jaře). Pediatra doporučila nedávat ho do školky, dokud dvojčátka nebudou očkovaná :nevim:
Kdy jste očkovali vaše nedonošeňátka? A jak to zvladli? Mám z toho strach, vím jak vypadají febr. křeče atd. Intuice radí počkat, ale nejsem dr. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1969
11.3.16 20:35

My máme dceru narozenou v termínu a první dávku Hexacímy jsem dali až v jejím půl roce, a to ve schematu 2+1. Nepovinné jsme nedali žádné. Pokud máš pocit, že je to brzy, dej na něj a očkování posuň. Nenech se do ničeho tlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
11.3.16 20:36

Já měla dceru narozenou ve 34+5 a neurolog doporučil odklad, takže u Vašich dvojčat bych ještě počkala. Nutit Vás nemohou, jsou to Vaše děti a věřila bych neurologovi. Kdyby očkování na dětech nějak odrazilo, už se to nedá vzít zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
11.3.16 20:42

Mám dvojčata narozená 26TT. Dneska jsme byli na posledním očkování. Ale děti jsou ve 4. třídě ZŠ.
Děti byly poprvé očkované, když jim bylo 10 měsíců (korigovaně 6,5 měsíce). Čekalo se, až budou mít určitou hodnotu bílých krvinek (ale už nevím, kolik to bylo). Děti měly očkování rozložené do víc dávek a byly očkované nižšími kombinacemi, než normálně narozené děti.
Pro mě byl vždy podstatný názor lékařky z rizikové poradny pro nedonošené děti. Naší pediatru jsem musela pořád hlídat, chovala se k dětem, jako by byly narozené v termínu (a to nebyly, že).
Zas ale pokud říká riziková poradna, že očkovat se může, tak by to neměl být takový problém.
Tenkrát se naši lékaři shodovali v názoru. Ale všechny zprávy kontrolovala ta riziková poradna a podle jejího vyjádření jsem nechávala děti postupně očkovat.
Moje děti byly nejmenší děti, které měla naše lékařka v péči. Už je to dávno.

Vím taky, že za těch 10 let se leccos změnilo. Moje dcera prodělala 13. den po narození operaci, která se teď dělá až ve třech letech, pokud je to nutné.
Moje děti neměly nikdy žádný problém po žádném očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
13736
11.3.16 20:47

Mam dceru 26+0, vzdy jsem dala na doporuceni neurologa, rizikova poradna mi prisla vzdy jako lepsi pediatr. S tim, ze pri ockovani byla mala kryta diazepamem proti fibridnim krecim. Dcera mela jednou zvysenou teplotu, jinak bez problemu. Jen se zeptam - ockovani synagis vam nenabidli? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
11.3.16 20:51

@Perei Ahoj, začít očkovat v 1,5m? To je vtip?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4620
11.3.16 20:53

Rodila jsem 34+3, první očkování dostal až 8m, korigovaně 6m, dala jsem jen základ - vakcínu Pediacel (místo hexy),měla by být šetrnější. Nutit Vás nikdo nemůže, pokud nechcete. Oznamte, že očkování odložíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.3.16 20:56

Děkuji za reakce, no já taky věřím rizikové poradně, ale mate mě, že naši kluci budou vlastně očkováni dřív (bráno dle korig. věku)než v termínu narozené děti. Pediatra jen zmínila, že teď podle nových studijí je lepší očkovat nedonošené děti dříve. Ale nevím. Oba kluci byli chudokrevní, teď jsme měli mít testy, zda je to ok, ale prý stačí až tak za 3 týdny. A očkovat ještě před tím, když nevědi? Fakt se mi to nezdá. Proti očkování nic nemám, ale určitě to nehodlám uspěchat… Jen mi přijde, že jsou doktoři na tohle téma dost hákliví, takže se „těším“ na diskuzi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
11.3.16 20:59

Mam dvojcata narozena 34+0 ockovali jsme v 3,5mes. bio veku tj 2,5 mesice korigovaneho. Pred tim ale zkontrolovali KO a ten meli uplne v poradku.

Příspěvek upraven 11.03.16 v 21:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.3.16 21:00

@Králičice synagis? Ne, vůbec. Nikdo nic nevysvětlil, neobjasnil. Rizikovka napsala, neurolog doporučil počkat (důrazně, kvůli křečím), pediatra čekal až se dohodnou (já musím zařídit) a pak rovnou šup na to :nevim: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.3.16 21:04

Vlastně mi všechny potvrzujete to, co jsem si myslela.. V rizikovce na můj údiv dr řekla, že být normálně v termínu narození, tak už „meškáme“, takže není na co čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
11.3.16 21:25

Prd meškáte, nikdo tě nemůže nutit ;) my meškali rok a to se narodil v termínu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
11.3.16 21:25

@Perei Rozhodně bych neočkovala. Víc by napsala tuším @eliz1988, které taky takhle brzo naočkovali nedonošená dvojčátka a jak to dopadlo. Mmch - já mám taky dvojčata, narozená 39+2tt, bude jim 8 měsíců a zatím očkovaní nejsou. Nejde o můj výmysl, ale náš pediatr nezačíná s povinným dřív než v 8 měsících, takže nás to v nejbližší době teprve čeká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.3.16 21:40

@Králičice já blbnu, synagis máme, to jo, říkali, že to je speciální očkování pro nedonošence (kvůli bronch. dysplazii). Ale to jsem pochopila, že se dává jen v těchto případech, navíc bez reakcí (teplot atd).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
11.3.16 21:57
@Pam12 píše:
Prd meškáte, nikdo tě nemůže nutit ;) my meškali rok a to se narodil v termínu

Toť. My meškáme skoro 3 roky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek