Nefér vůči zaměstnavateli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majdulacek
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 19.02.17 19:51
Nefer vuci zamestnavateli?

Ahoj holky :) jdu se spis asi vypovidat a zaroven jdu i pro vas nazor.. Minuly rok jsem po sesti letech skoncila u byvaleho zamestnavatele a podarilo se mi skoro okamzite dostat do mezinarodni spolecnosti. Hodne jsem si polepsila - pracovni doba, penize, celkove pracovni podminky.. Vsichni maji prvni rok smlouvu na „urcito“ a po roce na „neurcito“.. Od 1.cervna bych mela prejit na neurcito, jenomze jsme s pritelem zatouzili po miminku a trosku me hloda svedomi, pokud by se nam treba do pul roku zadarilo.. Mno proste, aby si nerekli, ze je to vuci nim nefer, ze dostanu na neurcito a pak treba otehotnim.. Je to obrovska firma, fluktuace zamestnancu je tam opravdu vysoka, tak si rikam, ze by to mozna tak nevadilo.. Svou praci mam velice rada, bavi me.. ale touha po miminku je ted u me hodne vysoka.. Nadruhou stranu jsem takovej dobrak, ze porad myslim na ostatni, abych nezpusobila nejake problemy.. Je to odeme nefer? Dekuji za vase nazory a zkusenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 19.02.17 19:54

@majdulacek Není.

Naomina
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 19.02.17 19:55

Neřeš práci a řeš na prvním místě soukromí, takže moje odpověď zní, není to nefér. Navíc každý jsme nahraditelný i když ne hned atd. Je normální, že chceš mimčo, takže neodkládej nic, možná to i budou očekávat. V práci situaci řeš až jak to nastane…Jistě Tě pochopí a možná nabídnou i spolupráci na mateřské…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10092 příspěvků 19.02.17 19:56

@majdulacek Být to firma o pár lidech, kde jsi dostala jasně najevo, že by byl problém, kdybys jim vypadla atd., tak tam bych možná přemýšlela, žže to je nefér; velká firma musí být s to si lidi vykrýt, vůbec bych to neřešila. Tím spíš, že se to nemusí povést na první šťouch, tak jim tam možná ještě nějaký kus práce odvedeš (o tom, že pracovat budeš nejspíš do 7. měsíce, ani nemluvím).

Gita17
Kecalka 182 příspěvků 19.02.17 19:57

Nie si dobrak, si blba. Firme je to fuk ci si tam ty, alebo niekto iny

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 19.02.17 19:59

Oni s tím taky určitě počítají, že jejich zaměstnankyně odejdou sem tam na MD. Vůbec bych se tím netrápila, oni to bez tebe určitě zvládnou :) nefér to není

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 19.02.17 19:59

Není na tom nic nefér, je to zkrátka přirozený vývoj. I kdybyste otěhotněla teď hned, tak tam odpracujete 1,5 roku a po návratu se budete víc bát ztráty zaměstnání, kvůli rodině, takže budete o něco loajálnější zaměstnanec, než jako bezdětná.

Jinak jestli vyloženě chcete udržet kontakt s prací, tak velké korporace většinou rády nabídnou nějakou verzi částečného úvazku na home office. To ale řešte až po oznámení, že jste těhotná.

chipsa
Extra třída :D 13141 příspěvků 19.02.17 20:01

Řeš sama sebe. Nebo si myslíš, že oni se budou s někým párat? Že když někoho vyhodí, tak budou řešit, zda je to fér, nefér? Nebudou.. Vypadneš ty, nebo někdo jiný a okamžitě jste nahraditelní.

Caitlyn
Kelišová 5792 příspěvků 19.02.17 20:04
@majdulacek píše:
Ahoj holky :) jdu se spis asi vypovidat a zaroven jdu i pro vas nazor.. Minuly rok jsem po sesti letech skoncila u byvaleho zamestnavatele a podarilo se mi skoro okamzite dostat do mezinarodni spolecnosti. Hodne jsem si polepsila - pracovni doba, penize, celkove pracovni podminky.. Vsichni maji prvni rok smlouvu na „urcito“ a po roce na „neurcito“.. Od 1.cervna bych mela prejit na neurcito, jenomze jsme s pritelem zatouzili po miminku a trosku me hloda svedomi, pokud by se nam treba do pul roku zadarilo.. Mno proste, aby si nerekli, ze je to vuci nim nefer, ze dostanu na neurcito a pak treba otehotnim.. Je to obrovska firma, fluktuace zamestnancu je tam opravdu vysoka, tak si rikam, ze by to mozna tak nevadilo.. Svou praci mam velice rada, bavi me.. ale touha po miminku je ted u me hodne vysoka.. Nadruhou stranu jsem takovej dobrak, ze porad myslim na ostatni, abych nezpusobila nejake problemy.. Je to odeme nefer? Dekuji za vase nazory a zkusenosti :)

Z vlastní zkušenosti doporučuji počkat, až bude mít smlouvu na neurčito a zapracuj se tam. Počkej s miminem ještě rok.

Já takhle kdysi měla slíbenou lepší pozici, kterou jsem odmítla s tím, že jsem těhotná a že ji přenechám někomu jinému, nakonec to bylo zamlklé těhotenství a já neměla ani super pozici ani miminko.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 19.02.17 20:46

@majdulacek Není to nefér. Určitě nebudeš první zaměstnanec, co jim odejde na mateřskou, dokážou si s tím poradit ;)

zumzum
Ukecaná baba ;) 2446 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 20:51

Ja si teda doted myslela ze se to tak naopak dela. Dopracuju se ke smlouve na neurcito. Tim padem se me zamestnavatel nemuze jednoduse zbavit a pak muzu v klidu tehotnet s tim ze se nejspis budu mit kam vratit… ja bych se naopal bala mit deti predtim. Vyprsi ti smlouva, neobnovi ji a pak co. Tri roky MD ev dele kdyz tech deti budr vic a pak se budes klepat kde najdes misto?

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 20:53

Kdyby to tak brali všichni… vymřeme :)

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 19.02.17 20:56

Nejspíš tam bez tebe nezkrachují, tak se na výčitky vykašli. Vždycky se to dá nějak zvládnout.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 19.02.17 21:06

Neprijde mi nefee mit dite… pockala bych si na smlouvu na dobu neurcitou a pak se zacala snazit - prestala chranit…

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 19.02.17 21:06

Neprijde mi nefer mit dite… pockala bych si na smlouvu na dobu neurcitou a pak se zacala snazit - prestala chranit…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >