Negativa indukce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kadlina
Neúnavná pisatelka 17362 příspěvků 19.10.14 16:48
Negativa indukce

Zařizuji nově kuchyň. Uvažuji o indukci, doteď jsem měla plyn. Načteno toho mám hodně, většinou velmi nadšené komentáře, jak je vaření na indukci skvělé a jak už by majitelky neměnily.
Zajímalo by mě, jestli máte někdo i negativní zkušenosti. Je mi jasné, že budu potřebovat nové nádobí, počáteční investice je vyšší než u plynu. Také jsem párkrát četla o prasklé desce, což je nemilá a pěkně drahá událost, nebo o selhání elektroniky po záruce. U plynu je výhoda, že se varné desky v podstatě nerozbíjí. Díky jedné diskuz jsem si uvědomila, že žádný z kuchařů v televizi na indukci nevaří, to je taky k zamyšlení.
Jaké nevýhody indukce jste shledaly vy? Budu vděčná i za uvedení značky a typu spotřebiče.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 19.10.14 16:54

Já jsem žádný negativum zatím nenašla, máme jí už 4 roky a super

Lama Lama
Hvězda diskuse 51246 příspěvků 3 inzeráty 19.10.14 16:55
@kadlina píše:
Zařizuji nově kuchyň. Uvažuji o indukci, doteď jsem měla plyn. Načteno toho mám hodně, většinou velmi nadšené komentáře, jak je vaření na indukci skvělé a jak už by majitelky neměnily.
Zajímalo by mě, jestli máte někdo i negativní zkušenosti. Je mi jasné, že budu potřebovat nové nádobí, počáteční investice je vyšší než u plynu. Také jsem párkrát četla o prasklé desce, což je nemilá a pěkně drahá událost, nebo o selhání elektroniky po záruce. U plynu je výhoda, že se varné desky v podstatě nerozbíjí. Díky jedné diskuz jsem si uvědomila, že žádný z kuchařů v televizi na indukci nevaří, to je taky k zamyšlení.
Jaké nevýhody indukce jste shledaly vy? Budu vděčná i za uvedení značky a typu spotřebiče.

krom toho nádobí nic. asi by mi netrápili malé hrnce, ale spíš takové to - mám jeden mega hrnec, potřebuji ho jednou do roka. ¨
možná to bude i na provoz dražší, než plyn. ale nevim.
krapet to někdy bzučí.¨
ale jinak já jsem jedna z oslněných z indukce. plynu se bojím, já bych stopro vyhořela nebo se otrávila plynem. dokud nepůjde na plynu nastavit načasování samovypnutí a automatické vypnutí po sundání hrnce, tak pro mě nepřipadá ani v úvahu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51246 příspěvků 3 inzeráty 19.10.14 16:56

Jo a u Pauluse jsme na kurzu vařili na indukci.

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 19.10.14 16:58

Zdravím, mám indukci od AEG typ z hlavy nevim, cca 3 roky a super. Opravdu hodně to šetří čas, např. brambory vařím o asi 5min kratší dobu. I využívám na ohrati vody/mleka (myšleno malé množství), je to stejne rychle jak v mikrovlnce a „zdravější“ ;). Jedina negativa asi je „pískání“ při plném výkonu u některého nádobí - způsobeno ne 100% hladkým dnem/povrchem nádobí, nelze se tomu vyhnout dle mého, dělá to i hrnec za pár tisíc. A pak jak se tvrdí, že indukce je hned po vypnutí stuená, tak není, je to samozřejmě o mnohem min nez na el., ale teplé to je. Tak asi tak, snad ti to k něčemu bude :palec:

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 19.10.14 17:02

Indukci mám už roky a negativa to nemá, jen samá obrovská pozitiva. :-) A ta naše tedy nikdy nepíská.

Moise
Hvězda diskuse 38986 příspěvků 15 inzerátů 19.10.14 17:38

Vařím na ní tři roky a zásadní negativa nevidím.. jen drobná.. musíš dávat pozor, aby ti na ní něco tvrdého nespadlo nebo abys nezavadila a neuštípla roh, takže do skříńky nad nic těžkého nedávat.. když mám v provozu všechny čtyři plotýnky, tak to delší dobu chladne, musím otevřít skříňku pod, aby to větralo.. někde se udává, že pod indukcí nesmí být šuplík s kovovými příbory.. my tam máme skříňku s hrnci a občas jsou od té indukce teplé :) Jednu plotýnku vzadu, nejvíce používanou, už mám trošku zašedlou a nejde mi to vyčistit, nevím proč, jednou se mi tam připálil hrnec, tak možná proto.
Ale nic zásadního, já bych neměnila. Trošku mám obavy o tu životnost, přece jen je to elektronika, ale ťukám :D :D

petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 19.10.14 17:46

Švagrová má indukci asi rok, strašně moc ji chtěla a konečně jí to vyšlo - je fakt spokojená, jen najednou zjistila, že jí chybí některé nádobí, jako svařák na mlíko apod. - takže fakt ta investice není jen do pár základní hrnců, ale nutno vyměnit vše
ted to měly dokonce na opravě, ještě v záruce, nějaká celá jednotka či co to říkala, nebýt záruky, mohla by koupit novou, protože oprava by vyšla na stejnou cenu
ale rozhodně na ni nedá dopustit a má od AEG, typ přesně nevím

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 19.10.14 17:46

Máme indukci nově a zatím žádná negativa jsem nenašla. Akorát, že si na ní nerozpeču rohlík do křupava :lol:
A trochu hučí, i když to mi nějak nevadí.

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 19.10.14 17:48

@petramrk Prý jsou nějaké podložky, aby to fungovalo i na jiné nádobí. Aby se třeba nemuselo hned kupovat všechno nové.

Majdula83
Nadpozemská drbna 26890 příspěvků 19.10.14 17:50

Mame 5 let a stale jsem nadsena… Akorat pak kdyz varim u mamky, ocekavam, ze se sporak vypne sam po odstaveni hrnce a ono to u klasik sklokeramiky nefunguje :-)
Dlouho mi chybel livanecnik, nemohla jsem sehnat za normalni cenu. Ten uz mam, tak ted jsem naprosto spokojena…

Petronka
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 19.10.14 18:01

Mám indukci 6 let, přešla jsem na ni z plynu. Výhodu oproti plynu vidím v údržbě desky jako takové, nemá žádné hořáky, které bych musela čistit a nehřeje do boků, což mi u plynu vadilo. Jinak srovnatelná rychlost, regulace a výkon. Dneska už se dá sehnat za 1/2 ceny než před pár lety. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že je to elektronika a skládá se vlastně ze 3 částí, skleněná vrchní deska a dvě indukční cívky pravá a levá vždy pro dvě plotýnky, nic jiného se na tom opravovat nedá. Nám ta jedna polovina desky odešla prý přepětím v síti po 2 letech a 3 měsících (tj. 3 měsíce po záruce), oprava za 10 min a za 2500,–!!! vztahuje se na to prý i novější typy pojištění domácnosti, ale nasere to i tak.
Brandt.

Martina321
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 18:17

My máme Bosch přesný typ nevím, jestli tě to hodně zajímá tak napiš SZ a já to dohledám, máme ji rok, a zatím spokojenost obrovská. Vařím téměř denně pro nás nebo pro malýho a super. Je rychlá takže mi ušetří fakt hodně času. Uvidíme ještě až přijde účet od Čezu. :mrgreen:

Anix
Závislačka 3749 příspěvků 19.10.14 18:29

Vařim 3 roky a SPOKOJENOST… Nedá se to srovnat s plynem, první jídla jsem i připálila jak to bylo rychlejší.
Ohledně údržby též samá pozitiva. Plyn je mastný, hořáky se musí čistit a nehledě nato když ti na plynu něco přeteče.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 19.10.14 18:55

Na indukci nedám dopustit! Snadná údržba a rychlejší vaření je pro mě asi největší plus, negativa žádná nevidím. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >