Nejlepší kontokorent

6.4.21 14:11

Nejlepší kontokorent

Ahojky chtěla bych se zeptat…
Chtěla bych si zřídit kontokorent, protože už se mi párkrát stalo že peníze byly potřeba, ale nebyly, ale nechtěla jsem kvůli max pětce vyřizovat zbytečně půjčku. Zkoušela jsem to u Equa Bank, ale nechtějí mi ho dát. Nechápu. Každý měsíc mi chodí mzda a mám úvazek na dobu neurčitou. Proto bych se chtěla zeptat Vás jestli nemáte zkušenosti nebo byste mi neporadili, kde bych nejlépe dostala kontokorent.
Mockrát děkuji za odpovědi,
Cukrová Vata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
782
6.4.21 14:17

Nejlepsi kontokorent je zadne kontokorent.

Lepe hospodarit s penezi a udelat si polstar, pripadne najit lepe placenou praci. Tohle nic neresi a je zaklad financni gramotnosti se do te spiraly nezapletat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
6.4.21 14:22

Tak jestli máš na účtě zůstatek nula nula nic tak se moc nedivím, že ti ho v bance nechtějí dát. Mě ho vždy dali, spíš nabidli v bance sami, mám ho zřízeny, ale nikdy jsem ho nevyužila a doufám, že ani nevyuziju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 14:25

@Sardelka samozřejmě že nejlepší je žádný, ale říkala jsem si spíše taková záchranná vesta, že by byla fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 14:27

@JancaS84 Nemám na úctě nulu. Spíš jsem to chtěla brát jako takovou záchrannou vestu. Člověk nikdy neví co se pokazí. Sama jsem vždy byla proti, ale jak jsem psala. V dnešní době se mi prostě podařilo párkrát, že by se ta záchranná vesta hodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 14:30

Prosím vás napsala jsem slušně o radu. Nechápu proč se nemůžete chovat jako normální dospělí a odpustit si uštěpačné komentáře. Slušně jsem se zeptala. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
6.4.21 14:46
@Cukrová Vata píše:
@JancaS84 Nemám na úctě nulu. Spíš jsem to chtěla brát jako takovou záchrannou vestu. Člověk nikdy neví co se pokazí. Sama jsem vždy byla proti, ale jak jsem psala. V dnešní době se mi prostě podařilo párkrát, že by se ta záchranná vesta hodila.

Tak pokud se ti teď párkrát podařilo dostat na nulu tak ten zůstatek nebudeš mít asi extra velký a pro banku jsi asi riziko a nedají ti ho nikde. Tak si projdi stránky nejznámějších bank třeba ho u některé dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
6.4.21 14:49

@Cukrová Vata Bezúročné období na kreditní kartě. Ale když přetáhneš bezúročné období, tak jsou úroky zpravidla vyšší, než u kontokorentu při běžném účtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8669
6.4.21 14:54

@Cukrová Vata ale kontokorent je taky forma půjčky. Jen to svádí k tomu, že je to pořád snadno k dispozici. Úplně stejně můžeš používat kreditku. Tu ti dá třeba homecredit, Mall apod.

Pokud ti u tvé banky jej nedají, tak není velká pravděpodobnost, že jej dostaneš jinde. Navíc musíš si tam založit i běžný účet. Ale je to zvláštní, když nemáš žádné dluhy, pravidelnou výplatu, že jej nepovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 14:58

Mne u AirBank ho nabízeli, ale já ho nechci. Na účtu mám jen rodicak a přivýdělek, jsou měsíce, kdy mam na konci par tis, ale jsou i měsíce, kdy mi zbývají třeba dvě stovky. Vetsinou tam mam před „vyplatou“ kolem tisícovky. Na uplne nule jsem teda nebyla nikdy. Mam tedy ještě u stejne banky spořící účet s asi 60 tis, tak nevím, jestli počítají i to. Každopádně já mám fakt minimum peněz, navíc jeden příjem je jen rodicak, což se často ani nepocita, a přesto bych si kontokorent zřídit mohla. Takže buď má tvoje banka divne podmínky, nebo ty nějaké jiné finanční potíže než jen ze ti na konci měsíce nezbývá dost.

• Citovat
  • Nahlásit
6.4.21 15:00

@Cenarius Stejně si chci zakládat nový účet u jiné banky, takže s tím počítám. Právě…taky mi to přijde zvláštní. Opravdu nevím co se děje a banka mi to ani neřekne. Ráda bych nějak tu chybu( očividně tam nějaká je) napravila. Opravdu nechápu proč mi nechce za těchto podmínek dát kontokorent. A to dávaji banky i studentům kteří kolikrát mají jen brigády. Nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat