Nejlepší pilulková antikoncepce

3
29.4.21 09:38

Nejlepší pilulková antikoncepce

Ahoj, za dva týdny jsi chci nechat předepsat nějakou pilulkovou antikoncepci, ale netuším jakou. Vím, že každý je jiný a každýmu to sedne jinak, ale stejně bych chtěla slyšet váš názor. Cenu, jestli vám bylo špatně a další takové věci. Sestra si první koupila Mywy na velmi dobré doporučení kamarádky, ale bylo jí po ní strašně špatně. Jen se bojím a třeba tady najdu nějakou, která je nejčastější a nedělá tak špatně😅 Děkuju za všechny odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
400
29.4.21 09:46

Každý je individuální, HA působi, ať jde o jakoukoli značku jinak na každého jedince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 09:54

Tohle ti fakt nepomůže, tady ti sto lidí může napsat, že jim sedla jedna konkrétní a ty po ní budeš vyřízená :) Prober to s gynekoložkou, ale rozhoduj se hlavně podle fází - chceš co nejšetrnější? Vyberte spolu vícefázovou, u které ale nemůžeš spojovat víc platíček a o moc si odsunovat MS. Nebo jednofázovou, která tyto výhody nabízí, ale není pro tělo tak „přirozená“. Řekni jí taky nějaký cenový strop, pokud ho máš. A zkus a uvidíš. Všeobecně je stejně potřeba počkat alespoň ty 3 měsíce, než si to sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:13

Gynekolog ti nemůže napsat na žádost jakou chceš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 10:14
@mackA159 píše:
Gynekolog ti nemůže napsat na žádost jakou chceš ty.

Ale to víš, že může. Pokud nemá nějaké zdravotní komplikace, které by zužovaly výběr HA, tak bohatě stačí říct „kamarádka mi doporučila tuhle, tak bych jí ráda zkusila“ a doktor se bránit nebude, proč by měl? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
29.4.21 10:23

@mackA159 ale muze, ja si pred nasazenim po prvni a zatim posledni pauze prosla net, zjistila ze s tech nizkohormonalnich je fajn Minisistom, rekla jsem mu ze bych chtela tuhle a on, ze jo, ze tahle je dobre snasena tak mi ji predepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:33
@Leenvecka píše:
@mackA159 ale muze, ja si pred nasazenim po prvni a zatim posledni pauze prosla net, zjistila ze s tech nizkohormonalnich je fajn Minisistom, rekla jsem mu ze bych chtela tuhle a on, ze jo, ze tahle je dobre snasena tak mi ji predepsal.

Tak to máš do nezodpovědného gynekologa. Dělal ti jaterní testy? HA se vybírá podle hladiny hormonů, jakou potřebuješ. Ne podle názvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:35
@unuděná píše:
Ale to víš, že může. Pokud nemá nějaké zdravotní komplikace, které by zužovaly výběr HA, tak bohatě stačí říct „kamarádka mi doporučila tuhle, tak bych jí ráda zkusila“ a doktor se bránit nebude, proč by měl? :nevim:

Protože se antikoncepce nevybírá podle uživatelky co si dočetla na netu. Vybírá se podle hladiny hormonů, a jejího zdr stavu. Jako predepsat 15ti lety pubertacce treba vysokohormonalni antikoncepci je masakr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 10:36
@mackA159 píše:
Tak to máš do nezodpovědného gynekologa. Dělal ti jaterní testy? HA se vybírá podle hladiny hormonů, jakou potřebuješ. Ne podle názvu.

A jak z jaterních testů zjistí hladiny hormonů?? :P Jaterními testy se zjišťují hladiny jaterních enzymů a kdyby měli lékaři u každé žadatelky o HA pravidelně zjišťovat hormonální profil, tak se pojišťovny nedoplatí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 10:37
@mackA159 píše:
Protože se antikoncepce nevybírá podle uživatelky co si dočetla na netu. Vybírá se podle hladiny hormonů, a jejího zdr stavu. Jako predepsat 15ti lety pubertacce treba vysokohormonalni antikoncepci je masakr.

Vysokohormonální antikoncepce se předepisuje už výhradně jen tam, kde je to potřeba ze zdravotního hlediska. U mladých zdravých holek se vždy začíná tou nejméně „silnou“ a vícefázovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:40
@unuděná píše:
A jak z jaterních testů zjistí hladiny hormonů?? :P Jaterními testy se zjišťují hladiny jaterních enzymů a kdyby měli lékaři u každé žadatelky o HA pravidelně zjišťovat hormonální profil, tak se pojišťovny nedoplatí :mavam:

Nikde nepíšu že se z jaterních testů zjišťují hormony. ;) Jaterní testy by měl dělat každý gynekolog, a jestliže je nedělá, a napíše hormonalni antikoncepci, může to být pěknej malér. Mela by se vybírat antikoncepce hlavně dle věku uživatelky, čím menší věk, nerodici, tím šetrnější =co nejméně hormonu. ;) Správný gynekolog to stebou probere, ne že si udělá velký kšeft tím že přijde ženská a řekne že chce tuhle, protože baby z internetové diskuze řekly že je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:41
@unuděná píše:
Vysokohormonální antikoncepce se předepisuje už výhradně jen tam, kde je to potřeba ze zdravotního hlediska. U mladých zdravých holek se vždy začíná tou nejméně „silnou“ a vícefázovou.

A teď si pěkně protiřečiš. Vždyť si mi ještě v prvním příspěvku psala že ti gyndar předepíše co chceš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 10:43

@mackA159 Ano, ale ona nikde nepsala, že by si vybrala bez jaterních testů. Ty snad dělá dnes každý gynekolog. A ano, samozřejmě kdyby přišla mladá nerodička s tím, že chce třeba antinu Chloe, tak se předpokládá, že jí to gynekolog rozmluví a vysvětlí. Ale pokud zde máme mladou holku, která jde pro svou první antikoncepci, stále má na výběr mraky produktů z kategorie vícefázových nízko-hormonálních pilulek. Kolikrát ten doktor ani nemá představu, co vše je na trhu :nevim: Takže není důvod jí nevyhovět, pokud si nějakou vybere na základě referencí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16731
29.4.21 10:43
@mackA159 píše:
A teď si pěkně protiřečiš. Vždyť si mi ještě v prvním příspěvku psala že ti gyndar předepíše co chceš. ;)
:P Jasně, klidně paralen a zavádět :roll: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
29.4.21 10:46
@unuděná píše:
@mackA159 Ano, ale ona nikde nepsala, že by si vybrala bez jaterních testů. Ty snad dělá dnes každý gynekolog. A ano, samozřejmě kdyby přišla mladá nerodička s tím, že chce třeba antinu Chloe, tak se předpokládá, že jí to gynekolog rozmluví a vysvětlí. Ale pokud zde máme mladou holku, která jde pro svou první antikoncepci, stále má na výběr mraky produktů z kategorie vícefázových nízko-hormonálních pilulek. Kolikrát ten doktor ani nemá představu, co vše je na trhu :nevim: Takže není důvod jí nevyhovět, pokud si nějakou vybere na základě referencí.

Divila byses kolik jich jaterní testy nedělá. Spíš mi přijdou jako výjimky doktoři kteří je dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat