Nejsem biologický otec, ale jsem v RL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 11:07
Nejsem biologicky otec ale jsem v RL

Zdravím, před 5ti měsíci jsem se nechal zapsat do RL listu dvou dětí mé přítelkyně jako Biologický otec. Děti dnes mají mé jméno a v RL jsem jejich otcem. Uvrtala mě do toho má ex přítelkyně, která má tyto děti s hrozným individuem a tvrdila mi, že ten dotyčný udělá všechno pro to aby dětem i jí zničil život a jelikož v RL nebyl žadný otec, tak mohl kdykoliv požádat o zapsání, jelikož on je biologický otec, tak by zapsán byl a měl na děti práva. Přítelkyni i děti jsem chtěl v této vyhrocené situaci ochránit, tak i přesto, že děti nejsou moje jsem se zapsal do RL jako otec. Uběhla nějaká doba a já přišel na to, že od přítelkyně to byl čistý úmysl. Rozešla se se mnou a nyní chce platit alimenty na děti, které nejsou moje. Chci se zeptat, zda-li mám nějakou možnost jak děti vymazat děti z RL. Ať už to jsou testy dna nebo cokoliv. Popřípadě jak postupovat a kam jít. Děkuji moc!

Reakce:
Halamka
Závislačka 4031 příspěvků 26.05.19 11:12

Zažádat o určení otcovství soudně. To je asi jedina možná cesta. Děti jsi neadoptoval, jen jsi zapsal do RL. Takže to jde vyvrátit tímhle způsobem.
Tedy některé ženské jsou fakt mrchy..

PaníBovaryová
Závislačka 4725 příspěvků 26.05.19 11:17

Zakon chrani otce v NEVEDOMOSTI - jsou lhuty na napadeni otcovstvi, kdyz otci vznikne pochybnost apod. Ale jakmile vis, ze deti tvoje nejsou a nechas se presto zapsat… no nevim, nevim. Muzes zkusit podat zalobu, ale soud bude prihlizet na prava deti a to je, aby na ne nekdo platil.
Jeste je tu moznost presvedcit individuum, aby se nechalo zapsat misto tebe

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 26.05.19 12:11

A jak hodne deti znas? Mas k nim nejaky vztah? Mas je rad? Nevim, jak se z toho vykroutit, ale zkusit se spojit s jejich biootcem a hnat to k soudu mi prijde jako jedna cesta. Druha cesta je, zadat o svereni deti do pece. Spousta zen se toho zalekne. Jak jsou deti velke?

mroe
Neúnavná pisatelka 15614 příspěvků 26.05.19 12:17

Myslim, ze to byla chyba, za kterou budes platit naporad.
Ale vzhledem k tomu, ze deti nejsou biologicky tvoje, neni to jeste zas tak dlouha doba a nejspis k nim nemas zadny opravdovy vztah (?), muzes to zkusit, nic jineho ti ani nezbyva. Spojila bych se s pravnikem a to co nejdrive.

arinecka
Kelišová 6417 příspěvků 26.05.19 12:24

Hm, pěkně si se nechal napálit, potřebovala jen někoho kdo by jí na děti platil, s ničením života od jejího ex, to nemělo nic společného. Z tohohle se asi jen tak lehce nedostaneš. Jak jsou děti velké? Máš je rád? Jak dlouho si s nimi žil? Máš k nim tedy vyživovací povinost ale i práva.

beruska777
Kecalka 326 příspěvků 26.05.19 12:38

Myslím že jediná šance je zažádat soudně o určení otcovství. Pak teprve lze zažádat o výmaz z RL

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 12:44

Jedině zkusit soudně popřít otcovství. Jsou tam nějaké lhůty, je potřeba si najmout právníka. Nechat si udělat testy DNA, ale asi budeš muset uvést jejich pravého otce. Není totiž v zájmu dětí, aby v rodném listu otce neměli, takže když tam nebude uveden on, tak tě nikdo nevymaže a ty budeš muset platit alimenty.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.05.19 12:58
@Anonymní píše:
Zdravím, před 5ti měsíci jsem se nechal zapsat do RL listu dvou dětí mé přítelkyně jako Biologický otec. Děti dnes mají mé jméno a v RL jsem jejich otcem. Uvrtala mě do toho má ex přítelkyně, která má tyto děti s hrozným individuem a tvrdila mi, že ten dotyčný udělá všechno pro to aby dětem i jí zničil život a jelikož v RL nebyl žadný otec, tak mohl kdykoliv požádat o zapsání, jelikož on je biologický otec, tak by zapsán byl a měl na děti práva. Přítelkyni i děti jsem chtěl v této vyhrocené situaci ochránit, tak i přesto, že děti nejsou moje jsem se zapsal do RL jako otec. Uběhla nějaká doba a já přišel na to, že od přítelkyně to byl čistý úmysl. Rozešla se se mnou a nyní chce platit alimenty na děti, které nejsou moje. Chci se zeptat, zda-li mám nějakou možnost jak děti vymazat děti z RL. Ať už to jsou testy dna nebo cokoliv. Popřípadě jak postupovat a kam jít. Děkuji moc!

A nebo krome toho, co tu jeste radi ostatni, tak muzes prejit do utoku. Zazadejte si treba o stridavou peci nebo o svereni deti do vyhradni pece. Minimalne ex zjisti, ze nejste jen sikovne vybrana kasicka na penize.

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 26.05.19 12:59

Zakladateli nebudu ti psat, ze jsi slusny mamlas, to asi dobre vis a priste uz takovou hloupost urcite neudelas ;) Vubec by me neprekvapilo, kdyby ta matka roku ani nevedela s kym ty decka ma.
Bohuzel jinak nez pres testy a soud to nepujde a priprav se na beh na hodne dlouhou trat.
Stat a logicky ani spolecnost nema zadny zajem, aby decka byla bez otce. Dokud budes v RL tak budes muset platit, s tim pocitej.

selia
Ukecaná baba ;) 2071 příspěvků 26.05.19 13:07

Paragraf 790 NOZ. Strucne - pokud je to vic jak 6mesicu, mas smulu. Pak ketam jeste 792 a 793, ale na to nespolehej.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 2 inzeráty 26.05.19 13:10

*Popření otcovství určené souhlasným prohlášením rodičů

Otcovství, které bylo určeno na základě souhlasného prohlášení rodičů, může muž nebo matka popřít do šesti měsíců od souhlasného prohlášení. Dítěti ale nesmí být více než šest let.

Souhlasné prohlášení rodičů lze učinit ještě před narozením dítěte, v takovém případě se lhůta prodlužuje až na šest měsíců od porodu. Muž ale nemusí na porod čekat, je možné i popření otcovství před narozením dítěte

V situaci, kdy je popření otcovství ve zřejmém zájmu dítěte a musí být chráněna lidská práva, může soud rozhodnout o popření otcovství bez návrhu. Tato pravidla mají zabránit obcházení zákona, např. v případech mezinárodní adopce.
Prominutí lhůt

Soud může prominout uplynutí lhůt. Jedná se ale jen o situace, kdy to vyžaduje zájem dítěte nebo veřejný pořádek.*

Ale předpokádám, že si to matka dobře zjistila a už je to po 6 měsících…
 https://muj-pravnik.cz/…i-otcovstvi/

Nechaputo
Kecalka 146 příspěvků 26.05.19 14:17

Tady velmi záleží na době kdy se to odehrálo a na stáří dítěte. Neztrácej čas na diskuzích a utíkej okamžitě k právníkovi, dokud nebude pozdě. I když už pozdě být může.
Mimochodem speciálně v takovémto případě bych se soudil i kdyby už bylo pozdě a klidně to dohnal až k ústavnímu soudu, protože tohle je neskutečný podvod který by té mrše neměl projít.

Bábrdl
Generální žvanilka 23911 příspěvků 26.05.19 19:15
@Anonymní píše:
Zdravím, před 5ti měsíci jsem se nechal zapsat do RL listu dvou dětí mé přítelkyně jako Biologický otec. Děti dnes mají mé jméno a v RL jsem jejich otcem. Uvrtala mě do toho má ex přítelkyně, která má tyto děti s hrozným individuem a tvrdila mi, že ten dotyčný udělá všechno pro to aby dětem i jí zničil život a jelikož v RL nebyl žadný otec, tak mohl kdykoliv požádat o zapsání, jelikož on je biologický otec, tak by zapsán byl a měl na děti práva. Přítelkyni i děti jsem chtěl v této vyhrocené situaci ochránit, tak i přesto, že děti nejsou moje jsem se zapsal do RL jako otec. Uběhla nějaká doba a já přišel na to, že od přítelkyně to byl čistý úmysl. Rozešla se se mnou a nyní chce platit alimenty na děti, které nejsou moje. Chci se zeptat, zda-li mám nějakou možnost jak děti vymazat děti z RL. Ať už to jsou testy dna nebo cokoliv. Popřípadě jak postupovat a kam jít. Děkuji moc!

Před pěti měsíci? Tak to máš měsíc na to, zkusit se bránit. Pokud dítěti není víc než šest let.

Takže šup zejtra k právníkovi, nebo je máš nafurt!

Váš příspěvek
Reklama