Otec dětí nekomunikuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 22:36
Otec dětí nekomunikuje

Mám problém s bývalým partnerem, se kterým mám dvě děti. Skoro vždy, když se s ním snažím, nějak domluvit ohledně dětí, na hlídání, nebo i ohledně léků, nemocí apod. trvá mu i několik dní, než se mi ozve. Nesmím mu volat, jen psát zprávy ale na ty on prostě nereaguje. Ani u předávání děti se nemáme šanci sejít, on si je chce vyzvedávat ve školce a když mi je ma přivést domů, pošle je od auta do bytu samotné a ani si neověří, že jsem doma.
Zajímalo by mě, jestli jste některá neřešila podobný problém, a jak to u vás dopadlo? Vždyť nejde takhle vychovat dvě malé děti.
Jinak tedy bývalý ma děti dva víkendy v měsíci od pátku do pondělí rano, a pak jeden den v každém týdnu. Ty dny se ale mění kvůli mé práci. Styk nemáme nijak soudně upravený, takhle jsme se vzájemně dohodli.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Petula306
Kecalka 417 příspěvků 21.05.19 22:45

Asi má nějaký důvod, proč se s vámi nechce vidět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 22:52
@Petula306 píše:
Asi má nějaký důvod, proč se s vámi nechce vidět.

No to nevím, ale je to možné… rozchod je čerstvý a nebyl zrovna v dobrém odešel k jiné ženě u které i bydlí a ano některé věci jsem mohla zvládnout líp, ale ja se snazim s ním komunikovat výhradně ohledně dětí a myslím, že čekat na odpověď jestli si vezme děti příští týden, třeba tři dny mi přijde dost nefér, protože i já se podle toho potřebuji zařídit

Meduzata
Stálice 93 příspěvků 21.05.19 22:53

Proc mu nesmis volat?! Urcite bych nedovolila vyklopeni deti u domu bez primeho predani 8o Bohuzel ma zkusenost je takova, ze nejlepsi je vse sepsat a poresit u soudu. Ikdyz to neznamena, ze to budou obe strany dodrzovat…Ale mate to alespon sepsane.

Petula306
Kecalka 417 příspěvků 21.05.19 22:55

Je to asi naprd, ale chlapi většinou před problémem nebo něčím, co by měli řešit, zdrhnou. Je teď zamilovaný jinde, je to takové to počáteční pobláznění. Důležité je, že děti k němu chtějí, že i on o ně má zájem a neodsunul je kvůli té nové partnerce. Zbytek se určitě časem doladí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:01
@Meduzata píše:
Proc mu nesmis volat?! Urcite bych nedovolila vyklopeni deti u domu bez primeho predani 8o Bohuzel ma zkusenost je takova, ze nejlepsi je vse sepsat a poresit u soudu. Ikdyz to neznamena, ze to budou obe strany dodrzovat…Ale mate to alespon sepsane.

Nesmím mu volat, abychom pokud dojde na soud měli vse podložené ve zprávách. Nemůžeme se totiz stále dohodnout na alimentech… Pokud bych totiz požadovala vyšší částku, než on mi posílá, raději si pry zažáda o střídavou péči, aby mi nemusel platit nic.
Ne sepsane to nemáme, zatím se to vše snazim nějak skloubit a dohodnout se na podmínkách, což jde ale dost špatně

Meduzata
Stálice 93 příspěvků 21.05.19 23:18

Tak at si hovory nahrava, kdyz se boji 8o Pokud by nereagoval na sms, tak bych volala bez „povoleni“… Cekat tri dny na sms, to si rovnou muzete psat postou. Mam to s ex podobne. Proste se neozve… Kdyz neco potrebuje on, tak vola klidne nonstop :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:19

@Petula306
Na prd to teda je.. Já jsem mu vděčná, že je mi ochotný vyjít vstříc s mojí pracovní dobou, která je dost nerovnomerna, ale když mu v pátek píšu, jestli si teda děti vezme v úterý, a mě nepřijde žádná odpověď, v sobotu mu pošlu otazník a opět nic, tak v pondělí, kdy už to opravdu potřebuju vědět se neudržím a rozepisu se o tom, že by mohl dat konečně vědět. Na to vše mi přijde jen zpráva ano vezmu a s těmi zprávami jsi trapná. Já potřebuji fungovat, a nemůžu si dovolit nechat děti doma samotné, na to jsou ještě malé.
Nevím, jak s ním komunikovat aby mi dál alespoň vědět, že můžu jít v klidu do práce, nebo si zařídit brigádu.

Meduzata
Stálice 93 příspěvků 21.05.19 23:25

A nemuzes si zaridit jine hlidani? A otec at ma deti pravidelne treba uterky? Myslim, ze to pak lepe zvladaji, kdyz to stridani rodicu ma pevny rad. Zvlast pokud jsou male. U mych to tak treba je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:38

@Meduzata
Tak jsem to taky zkoušela ale ono jde bohužel o prespavani. Mam totiz noční a tím pádem děti misto dvou míst, pendluji mezi třemi a ja se bojím, že to pro ně není úplně dobré, i kdyz vše dobře znají

unuděná
Echt Kelišová 7667 příspěvků 22.05.19 11:06

Já vidím jako hlavní problém tvou práci. Zjevně je zdrojem všech těch tahanic a dohadů-nedohadů. Kdybys měla normální práci bez směnného provozu, tak nebudeš mít nutnost ho nadhánět, zda si děti někdy vezme nad rámec domluvy. Není možné požádat o úvazek a pracovní dobu s ohledem na malé děti? Myslím, že v zákoně dokonce je, že pokud pečuješ o malé dítě, pak ti zaměstnavatel musí vyjít vstříc s úpravou pracovní doby. Případně nějaká jiná práce by nebyla? Podle mě má ty děti až hodně, píšeš, že jsou malé a dohodu máte téměř na střídavku. Jestliže on také pracuje a musí se podle tvých směn někdy uvolňovat a zařizovat si to, aby děti vyzvedl, pak chápu, že je celkem naprdlej a těžko komunikuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 18:34

@unuděná
No práci opravdu vyměnit nemůžu, bohužel je to to jediné, co mě a děti uživí, navíc přes den se můžu venovat dětem nebo jít na brigádu.
A o to, že ma děti hodně taky nejde, chtěl úplnou stridavou péči, na tu já ale nechci přistoupit, nedokázala bych mít děti jen tak málo, tohle byl kompromis na který byl ochoten přistoupit a on sám mi řekl, že mi rád vyjde vstříc, jen to teď moc nefunguje a nejspíš tomu budeme muset dat pravidelný řád, abychom se tedy vůbec nemuseli na ničem domlouvat, když o to tak moc nestojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 18:42

@unuděná
Navíc on je nemá nad rámec dohody, jen se každý týden, mění den, kdy je má mít ale s tím on souhlasil a navíc i navrhl, jako první, že mi vyjde vstříc s dny kdy jsem v práci. A už vůbec se nemusí omlouvat z práce, ja mam jen noční a on pracuje přes den, navíc je v práci vlastním pánem. Jde jen o to aby mi napsal, Ok ve středu v noci nic nemám a ve čtvrtek ráno můžu děti odvést do školky, rád si je vezmu…

Saulus
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 22.05.19 20:58
@Anonymní píše:
@unuděná
No práci opravdu vyměnit nemůžu, bohužel je to to jediné, co mě a děti uživí, navíc přes den se můžu venovat dětem nebo jít na brigádu.
A o to, že ma děti hodně taky nejde, chtěl úplnou stridavou péči, na tu já ale nechci přistoupit, nedokázala bych mít děti jen tak málo, tohle byl kompromis na který byl ochoten přistoupit a on sám mi řekl, že mi rád vyjde vstříc, jen to teď moc nefunguje a nejspíš tomu budeme muset dat pravidelný řád, abychom se tedy vůbec nemuseli na ničem domlouvat, když o to tak moc nestojí.
:roll:
unuděná
Echt Kelišová 7667 příspěvků 22.05.19 21:18

@Saulus taky vzdycky zasnu, ze zenska rekne, ze by nezvladla deti mit na stridacku, ale od muze se nejak ocekava, ze to zvladne?? :roll: kdyby tak byl ten duvod blaho deti (nestridani pokojicku, skoly, pratel…),pochopim. Tuhle sobeckost ale ne.

Zakladatelko, tak to je tezke, sebe menit nechces, jeho nemuzes :nevim: predpokladam, ze ty nocni, ktere jedine vas uzivi, bude nejakej bar v lepsim pripade. Myslim, ze sama brzy zjistis, ze to neni udrzitelne.Ale to je samozrejme tvoje vec. pokud jediny problem vasi pece je ten, ze neodpovida vcas na pozadavek na zmenu dne, pak se dohodnete pevne a je to :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama