Někdo dítě s AHD?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
771
1.12.21 15:36

Někdo dítě s AHD?

Dobrý den u syna 7 let ( druhá třída ) mám podezření na ADHD..pomalu z něj začínám šílet..a vzhledem k tomu že jsem v tomto naprostý laik, tak se chci zeptat, kdo s tím má zkušenosti..Popřípadě kam ho objednat kvůli diagnóze atd? Díky moc. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28760
1.12.21 16:03

@BarušKAhap No jen diagnóza Ti nepomůže. První diagnostiku může udělat PPP, klinický psycholog (ale pokud potřebuješ i něco pro školu, tak Ti chtějí ohledně případných podpůrných opatření papír z PPP). Dle závažnosti pak případně dětský psychiatr a neurolog. Nicméně pokud to řešíš až ve druhé třídě, tak to asi žádné těžké adhd, na které by nezabrala režimová opatření, a důsledný, ale chápající přístup, asi nebude.

No a pak to chce pevné nervy, zvážit psychoterapie pro rodiče, případně pro dítě (pokud mu to jiné zadrátování mozku komplikuje nějak běžné fungování), samostudium odbornější literatury, aby člověk pochopil a našel nejlepší způsob, jak to přežít pokud možno bez ztáty kytičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
1.12.21 16:34

Mně přijde trochu divný, že z něj začínáš šílet až ve druhé třídě. Já šílím asi tak od dvou let dítěte, kdy začala permanentně mluvit a běhat. Do té doby moc nespala, jídlo taky problém.. Teď je jí pět a spíš jsem si zvykla, ve škole zase problémy začnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
1.12.21 16:42

Tento rok to teprve dle mého eskaluje. Možná jsem si toho dřív pořádně nevšímala a přišlo mi to normální :nevim: Jenže teď ho pozoruji, navíc v první třídě si díky covidu moc nepobyl, za to teď v druhé je to šílené. Učitelka si neustále stěžuje že se nesoustředí, otravuje spolužáky, dnes mi bylo řečeno že dokonce lezl po zdi ( nevím jak se mu to podařilo ) :mrgreen: šťourá se jim v jídle..u ničeho nevydrží, to vidím i doma…vykřikuje, vzteká se…Doma je to taky něco příšerného..neposedí, provokuje, rozhazuje věci, absolutně na nic se nesoustředí, nic ho nebaví, u ničeho nevydrží :pocitac: je litostivý. Jinak je hodně citlivý i chytrý, jen prostě nemá čas se soustředit ve škole..doma při úkolech to je taky hrůza…Dneska mi právě druzinarka naznačila něco ohledně ADHD..Tak přemýšlím, co s ním. V pondělí mám ještě schůzku s učitelkou…ve středu jdu s mladším do poradny, tak přemýšlím, že si řeknu o doporučení k psychologovi? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28760
1.12.21 17:11

@BarušKAhap Doporučení/zadanku k psychologovi nebo PPP nepotřebuješ. Proste se objednáš.

Nicméně je opravdu divné, že by se ADHD dite začalo projevovat až po 7 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
1.12.21 17:17

@Svistice jak píší, ono se to projevovalo už dřív, ale né až tak, nebo sem si toho prostě tolik nevšímala a přišlo mi to normální. :roll: každopádně uvidíme, za odborný názor nic nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
1.12.21 17:22

@BarušKAhap Ahoj, my máme syna s diagnózou lehké poruchy pozornosti bez hyperaktivity. Provalilo se to okamžitě po nástupu do 1. třídy. Diagnózu stanovil psycholog v PPP, doporučil i podpůrná opatření 1. stupně. S ohledem na covid situaci a rizika v rodině jsme pak zvolili individuální výuku (učíme se doma s přezkoušením ve škole). Též se přikláním k názoru, že těžší porucha pozornosti by se projevila u školáka dříve. Nám volala třídní učitelka už 2. týden výuky, že to jako vůbec nejde :), tlačili na vrácení do přípravky nebo spec. školu. Doma problémy nemáme, jen musím respektovat, že syn se plnohodnotně soustředí pouze max. 15 min v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
1.12.21 17:32

@Manon_Anonyme tak u nás byla 1.třída loni a to tam moc nebyl. Zbytek online výuka. A už tehdy samozřejmě bylo ze strany učitelky, že se nesoustředí, zapomíná věci. To zvládá pořád, někdy čekám, že zapomene i hlavu. Že měl mít odklad..Problém celkově s přípravou atd…Ale hloupý není v matice vyniká. Problémy má ve psaní, kde se nesoustředí, zapomíná písmenka, vynechává atd..U nás to soustředění je taky max 15min. Zbytek hrůza :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
1.12.21 17:42
@BarušKAhap píše:
@Manon_Anonyme tak u nás byla 1.třída loni a to tam moc nebyl. Zbytek online výuka. A už tehdy samozřejmě bylo ze strany učitelky, že se nesoustředí, zapomíná věci. To zvládá pořád, někdy čekám, že zapomene i hlavu. Že měl mít odklad..Problém celkově s přípravou atd…Ale hloupý není v matice vyniká. Problémy má ve psaní, kde se nesoustředí, zapomíná písmenka, vynechává atd..U nás to soustředění je taky max 15min. Zbytek hrůza :zed:

S tím psaním to u nás bylo podobné, ale denním cvičením jsme to dost vypilovali (tím, jak nebyl ve škole, si to mohl dělat podle svého a nebyl unavený). Ještě k tomu má problém s grafomotorikou (zkřížená lateralita, levák). Dodnes občas vynechává tečky na konci vět a píše malé písmeno na začátku :zed:. Je teď ve 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
1.12.21 17:51

@Manon_Anonyme Ano, přesně to samé u nás. Malé písmeno na začátku věty, tečka na konci :zed: trénujeme každý den a stejně. Když nad ním stojím a soustředí se, dokáže psát krásně..stačí když proletí moucha, nebo ho něco rozptýlí a hned je vidět rozdíl. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
3.12.21 00:49

Je nás tu víc jak koukám. Kluk, letní 2. třída, zkřížená lateralita, p. učitelka si stěžuje na pozornost. Což vidím i doma. Jde se obléct, něco ho vyruší a za 5 minut přijde, že zapomněl, co má dělat. :zed: U úkolů je to zatím v pohodě, p. učitelka dává úkoly tak max na pár minut. Kromě toho, že píše jak čuňátko, tak školu zvládá s přehledem.
O zapomínání věcí raději nepíšu, to by byla litanie na několik stránek. 8o
My jsme už byli u psycholožky. Jen nám onemocněla a má karanténu, tak se výsledek dovíme až za 14 dní. Předběžně říkala, že tam znaky poruchy pozornosti vidí, ale to je tak vše. Nevím, co bude pokračovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
3.12.21 09:26

@marcela-matej Přesně jako u nás. Syn je taky letní. S tím zapomínáním to má stejný. Někam ho pošlu, nebo něco chce..odejde, něco ho vyruší a za minutu neví, co vlastně chtěl :zed: Ja to samozřejmě vidím taky doma, takže učitelku viceméně i chápu…uvidíme, v pondělí jdeme do školy. Tak jsem zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat