Nekompatibilita - jaké jsou možnosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 12:42

Nekompatibilita - jaké jsou možnosti?

Dobrý den,

s partnerem jsme si po mnoha letech pokusů o potomka vyslechli, že zřejmě patříme ke zhruba 5 % párům, kde se na důvod nepřijde a s největší pravděpodobností jsou nekompatibilní - ačkoliv tedy určitou nekompatibilitu nám vyvrátili (například imuno). Po celou dobu nám nepřišli na nic, jen já měla jako poměrně mladá cysty, ale to je 15 let dozadu a dávno v pořádku dle lékařů.

Přemýšlíme, co dál a darování embrya/vajíček/spermií pro nás není variantou. Partner to odmítá.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Já tomu stále nevěřím, protože ze všech ivf máme skvělé výsledky - vždy několik zcela zdravých embryí, já reaguji na léčbu dobře, ale nikdy se nic nechytlo.

Na otázku, jakto že máme kvalitní a geneticky zdravá embrya, když máme být nekompatibilní, nemám odpověď. Selský rozumem - to by je přeci nevytvořili ani uměle?

Hledala jsem nějaké články, ale všude je napsáno, že se na nekompatibilitu přijde - může být imuno, genetická, biologická atd.

Děkuji za veškeré zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38251
2.1.22 12:59

Asi proto, že ve zkumavce je to ok, ale jakmile to dají do tebe, konec. Takže bych i věřila tomu, ze jste prostě nekompatibilní, jinak už bys těhotná byla. Buď bych na všechna ta ÍVÉF hodila bobek a prostě si užívala jen sex bez ochrany, nebo bych se nechala zapsat do registru pěstounů. Cizí vajíčko nebo spermii bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 13:11

Tak pokud pro vás darování není variantou, tak zbývá adopce, pěstounství, náhradní matka a bezdětnost.

• Citovat
  • Nahlásit
2937
2.1.22 13:17

Res to hned. Idealne zadosti o adopci. Segra taky porad odkladala, odkladala, ze to urcite vyjde, oba stopro zdravi, doktor v reprofitu mlatil perem do stolu, ze to proste musi vyjit.. Jsou nekompaktibilni. A ma adopci uz jsou stari. At nedopadnes stejne. Smirte se s tim, ze nekdy to proste nevyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 13:20

@VitaminC to znám - tentokrat to musí vyjít, jste oba naprosto v pořádku, skvělá zdravá embrya….a ono nic.

@Anonymní píše:
Tak pokud pro vás darování není variantou, tak zbývá adopce, pěstounství, náhradní matka a bezdětnost.

Náhradní matku taky zmiňovali na klinice. Jen si říkám, že pokud jsme nekompatibilní, tak se to embryo nemusí chytit ani v jiném prostředí, chyba je zřejmě už v embryu, které nepřežije další dny. Nebo alespoň tak si tu nekompatibilitu vysvětluji já.

Adopci řešíme, ale je to poslední varianta.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 13:27

Proč je pro vás schůdnější adopce než darovaná spermie?
Pokud náhradní matku sami na klinice zmiňovali, tak ta nekompatibilita funguje zřejmě jinak, než si vysvětluješ. Např. embryo je ok, ale tvoje placenta pro to embryo už ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 13:32
@Anonymní píše:
Proč je pro vás schůdnější adopce než darovaná spermie?
Pokud náhradní matku sami na klinice zmiňovali, tak ta nekompatibilita funguje zřejmě jinak, než si vysvětluješ. Např. embryo je ok, ale tvoje placenta pro to embryo už ne.

Partner to nechce. Já zase nechci darovane vajíčko. Dává mi větší smysl dat domov odloženému dítěti.

• Citovat
  • Nahlásit
54808
2.1.22 13:44
@Anonymní píše:
@VitaminC to znám - tentokrat to musí vyjít, jste oba naprosto v pořádku, skvělá zdravá embrya….a ono nic.

Náhradní matku taky zmiňovali na klinice. Jen si říkám, že pokud jsme nekompatibilní, tak se to embryo nemusí chytit ani v jiném prostředí, chyba je zřejmě už v embryu, které nepřežije další dny. Nebo alespoň tak si tu nekompatibilitu vysvětluji já.

Adopci řešíme, ale je to poslední varianta.

tu náhr matku nechcete? To si musíte říct vy dva co je pro Vás ok a co už ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 13:51

@Markéta80 no nejsme přesvědčeni. Navíc pokud by byl problém u mě a ne v embryu, tak otěhotním a pak potratím. Ale já ani neotěhotním. Na klinice to sice zmínili, ale rozhodně ne jako jistotu.

• Citovat
  • Nahlásit
2937
2.1.22 14:00
@Anonymní píše:
@Markéta80 no nejsme přesvědčeni. Navíc pokud by byl problém u mě a ne v embryu, tak otěhotním a pak potratím. Ale já ani neotěhotním. Na klinice to sice zmínili, ale rozhodně ne jako jistotu.

Ale jistota neni nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.1.22 14:08
@Russet píše:
Anebo bych se nechala zapsat do registru pěstounů. Cizí vajíčko nebo spermii bych nechtěla.

Mě by tohle zajímalo proč? Ne, že bych tě chtěla kritizovat, ale o pěstounství toho vím docela dost a že člověk dostane dědičně psychicky narušené dítě, které zničí celou rodinu, je dost pravděpodobné. A to nemluvím o tom, co na něm napáchá ta situace v rodině, kvůli které bylo odebráno. U dárcovství vajíček to tak kritické není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
2.1.22 17:42

Kolegyně třeba nikdy nemohla donosit jedno pohlaví. To druhé bez problémů… Ale jinak taky věřím na to, že některým lidem to spolu prostě nejde. V tuhle chvíli asi není na místě řešit, proč konkrétně. Spíš bych řešila, co tedy s tím, když partner evidentně není ochoten přijmout jedinou možnost, jak se dítěte dočkat… Ono je dost pravděpodobné, že i když se na příčinu přijde, stejně bude jediným řešením použití „cizích“ komponentů, když to řeknu blbě…

Další možností je přestat to řešit. Pokud by neschopnost mít dítě byla daná jen psychickým blokem, což je prostě možné, tak by to soustředění se na něco jiného mohlo prolomit. Ale to moc nejde, pokud budete běhat po klinikách a řešit jen to, že nemáte dítě… Pak je tu adopce. Což si myslím, že partner asi taky nevezme, že? Nebo můžete zůstat bezdětní… No a poslední možnost je, že si každý najdete jiného partnera. Je to hnusné, ale u hodně lidí to problémy s početím vyřešilo. Deset let u jednoho nic, důvod nenalezen a do roka dítě s někým novým :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
2.1.22 17:47
@Sany80s píše:
Mě by tohle zajímalo proč? Ne, že bych tě chtěla kritizovat, ale o pěstounství toho vím docela dost a že člověk dostane dědičně psychicky narušené dítě, které zničí celou rodinu, je dost pravděpodobné. A to nemluvím o tom, co na něm napáchá ta situace v rodině, kvůli které bylo odebráno. U dárcovství vajíček to tak kritické není.

Já si myslím, že jestli oni to neberou tak, že pro ně je nepřijatelná situace, kdy dítě je jakoby jen jednoho z nich. Že buď chtějí aby bylo obou dvou, anebo ani jednoho… to je otázka ega. Někomu ego nedovolí přijmout fakt, že dítě je z partnerčina vajíčka a sperma jiného muže, nebo naopak je z vajíčka jiné ženy a partnerova sperma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.1.22 19:12
@DeeDee.518 píše:
Já si myslím, že jestli oni to neberou tak, že pro ně je nepřijatelná situace, kdy dítě je jakoby jen jednoho z nich. Že buď chtějí aby bylo obou dvou, anebo ani jednoho… to je otázka ega. Někomu ego nedovolí přijmout fakt, že dítě je z partnerčina vajíčka a sperma jiného muže, nebo naopak je z vajíčka jiné ženy a partnerova sperma…

Přitom z mého pohledu, když už vzdám dítě, které je obou dvou, tak bych určitě chtěla takové, které může podědit alespoň z 1/2 vlastnosti člověka, kterého miluji.
Když si vezmu, z jakého prostředí pocházejí děti do pěstounské péče a proč je to prostředí takové, jaké je, tak to prostě moc nechápu. Ale jak říkáš, asi otázka ega. Možná, kdyby věděli něco o dětech v pěstrounské péči, hodně rychle by to ego upozadili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 20:42

Co zkusit zmenit CAR? Treba jinde prijdou na to, kde je zakopany pes…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat