Nekroza u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
romisek23
Stálice 91 příspěvků 30.09.14 13:51
Nekroza u dětí

Zdravím, setkali jste se někdo s touto nemocí u dětí, dnes nam tohle oznamil ortoped,,diopat. asept. nekroza kosti:pánevní krajina a stehno, moc jsem z toho nepobrala, brobulela jsem to, prosím pokud mate zkušenost, podělte se

Reakce:
Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 30.09.14 14:16

Nekroza je snad nějaká infekce při který části tkáně odumírají ne? jste v nemocnici?

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 22805 příspěvků 30.09.14 14:25
@Gabrielaaa píše:
Nekroza je snad nějaká infekce při který části tkáně odumírají ne? jste v nemocnici?

píše, že má tu neinfekční

romisek23
Stálice 91 příspěvků 30.09.14 14:25

Nejsme, čekáme až nas objednaji do motola, ted jsem to našla perthesova choroba :(

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 22805 příspěvků 30.09.14 14:27

Odumírá kost, může to způsobovat nějaké celkové onemocnění, ale často se na příčinu nepřijde, dá se to řešit, někdy pomůže operace. Ale osobní zkušenost nemám :hug:

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 30.09.14 14:28

http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy

jestli je to tohle, tak si myslím že se nemusíě bát, v Motole jsou jedničky, a léčba je možná, držím palce ať jste brzy fit :hug:

Halamka
Závislačka 3925 příspěvků 30.09.14 14:28

tady
Pokud je to ono, potom je důležitý klid-neskákat, neběhat, jinak se musí postižená část zafixovat /sádra, ortéza…/-řádně doléčit, nepodceňovat. Pokud je to ono, potom název zní děsivěji, než to ve skutečnosti může být.
Co vám dr doporučil? Jakou léčbu?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 30.09.14 14:29

Aseptická nekroza je nekroza bez infekčního zánětu,.. idiop znamená idiopatická. tj. bez známé příčiny.. (ale po té příčině se musí přesto pátrat..)

našla jsem namátkou tohle:
Nekróza kostí vznikající bez přítomnosti infekčního zánětu z ne zcela jasných příčin (osteonekróza). V některých případech má vliv opakované přetěžování či mikrotraumata případně poruchy krevního zásobení. Postiženy jsou často konce kostí. Dochází nejprve k zániku kostních buněk, posléze k jejich resorpci a novotvorbě kosti. Onemocnění se objevuje nejčastěji v dětství, častěji bývají postiženi chlapci. Může vzniknout i v důsledku vzduchové embólie, např. u dekompresní nemoci.
Projevuje se bolestivostí, otokem, funkčním omezením v závislosti na místě (lokalizaci). Při nedostatečné léčbě mohou nastat komplikace z důvodu trvalé deformity kloubu.

léčí se obvykle znehybněním.. konzervativně.

může to být perthesova choroba, která se týká kyčelního kloubu.. je i řada dalších..

:hug: :hug:
Halamka
Závislačka 3925 příspěvků 30.09.14 14:32

@romisek23 Kolik je malému?

romisek23
Stálice 91 příspěvků 01.10.14 22:08

Dnes jsme byli v motole:-(V pondělí nástup, malému bude v prosinci 6,předběžně nam řekli že bude zavěšený a rehabilitovat cca 6-8 týdnu pak ta dlaha zřejmě atlanta, a pustili by ho, pokud se to u nich nebue lepšit -operace.
Jsem zoufala, doma mam holčičku 1,5 nemužu s nim tam být, jedna babička pracuje, druha jde s oběma rukama na karpály, co mam dělat. Třeba ta konzervativní léčba nezabere a bude muset stejně na operaci, není lepší to udělat hned?? :nevim:

romisek23
Stálice 91 příspěvků 01.10.14 22:08

Perthes potvrzen :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >