Neléčený diabetes II. typu

Anonymní
17.10.12 14:45

Neléčený diabetes II. typu

V první řadě prosím o zachování anonymity, jde o rodinu a nerada bych rozjela nějaký konflikt. Děkuji zakladatelka
Vlastně ani nevím, jestli potřebuji radu, nebo se jen vykecat, ale už nějaký pátek mě to hodně tíží. Jeden z členů rodiny má diabetes II. typu, zjistili mu ho cca před dvěma lety. Dotyčnému je cca 65 let, má si 3 x denně píchat inzulin, brát léky, ale kašle na to. Vzpomene si jen jednou za čas. Navíc i málo jí, hodně nepravidelně, hodně pije, hodně kouří, navíc je i hodně zlý na svou ženu, neustále nadává, každého slovně napadá… Je to blízký člen rodiny, ráda bych mu pomohla, ale nechce. Nechce žádnou péči, starost, nic… Co nás s ním jednou čeká? Jeho žena má strach, že se o něj bude muset starat jako o nemohoucího, všude okolo sebe vidí jen odstrašují případy amputací nohou a podobné a ona má strach, že o něj bude muset pečovat a on ji za to bude psychicky týrat. Rozvést se nemohou, ona všechny peníze nacpala do jeho domu, který je psaný na jeho matku :zed: :zed: :zed:, takže majetek veškerý žádný. Hodně mě to trápí, dotyčné ženě i jemu bych ráda pomohla, ale nevím jak. Nevím, co od té nemoci mohu očekávat, když je neléčená :? :? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47520
17.10.12 14:52

To je mi líto, ale když nechce on sám, tak asi nezmůžete nic :nevim:
A co čekat? Krájení nohou od prstů postupně výš, problémy s očima, ledviny odchází průměrně tak do 5 let… Ale podle jeho životosprávy se problémů s ledvinama bát nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36374
17.10.12 15:06

K babe jen doplnim, ze uz se v tom nejspis veze. Podle chovani soudim, ze uz ma vaskularni encefalopatii, mozna i korsakovou demenci, to je klasika. nepomuzes.
tyranych manzelek uz jsem videla spousty, ubozacky samy s berlema vlaci svoje shnile manzilky na vysetreni a co si od nich jeste vyslechnou za nadavky… obdivuji kazdou, ktera je ochotna nechat si ho doma. od psychiatra nechat napsat neco na zklidneni a drtit mu to do caje, to ho nevyleci, ale alespon se s nim bude dat lepe vydrzet. At se vyhledove poohledne po nejake LDN. Mozna ho budem muset nechat zbavit svepravnosti. Jeho matka jeste zije? To by asi nemel zemrit driv, nez ona, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.12 15:13

Jeho matka nežije, jen se po její smrti vykašlal na všechno papírování, dědické řízení a podobné věci, takže na katastru je dům stále veden na jeho 20 let mrtvou matku a on to nehodlá řešit.
Ten člověk býval pohodář, byla s ním sranda, měla jsem ho ráda, ale v posledních letech je to docela peklo.
Myslíš, že psychiatr něco napíše, aniž by viděl pacienta? Jsme z něj nešťastní, máme strach, aby své ženě nezačal ubližovat i fyzicky. V současnosti na ní téměř denně řve tak, že to slyší sousedi v okolí - obvykle sprosté nadávky a ponižování. Kolikrát si říkám, že by bylo „nejlepší, kdyby si ho odvedla zubatá“, je to hnusný, ale ničí nejen sebe, ale i své okolí a to je děs :,(. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4433
17.10.12 15:33

Zakladatelko ale tak přece dědické řízení musí být po 20ti letech od smrti vyřízeno, ne? Tak jde jenom o to, hodit na katastr papír, že barák zdědil on, nemůže to udělat ona, případně ty? Od něj bych už žádné zlepšení nečekala, bude to jen horší a asi to tak i dopadne, že se o něj bude starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
17.10.12 15:43

Myslím, že obavy manželky dotyčného pána jsou oprávněné, spěje to tam, bohužel.
Moje tchyně je podobný případ se stejnou diagnozou, akorát s tím rozdílem, že nezřízeně jí a léčbu nedodržuje. Minule jsem nadhodila, že je nezodpovědné, když někdo takhle žije a pak očekává, že na stará kolena se ostatní kvůli jeho sobeckosti a nedisciplíně budou omezovat v soukromém životě. Poté tchyně aspoň 2 týdny pravidelně užívala léky, ale bohužel už je to tam kde dřív. Tak asi zkusit takhle něco nadhodit? Že on si sice teď užívá, ale co potom??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36374
18.10.12 13:52
@Anonymní píše:
Jeho matka nežije, jen se po její smrti vykašlal na všechno papírování, dědické řízení a podobné věci, takže na katastru je dům stále veden na jeho 20 let mrtvou matku a on to nehodlá řešit.
Ten člověk býval pohodář, byla s ním sranda, měla jsem ho ráda, ale v posledních letech je to docela peklo.
Myslíš, že psychiatr něco napíše, aniž by viděl pacienta? Jsme z něj nešťastní, máme strach, aby své ženě nezačal ubližovat i fyzicky. V současnosti na ní téměř denně řve tak, že to slyší sousedi v okolí - obvykle sprosté nadávky a ponižování. Kolikrát si říkám, že by bylo „nejlepší, kdyby si ho odvedla zubatá“, je to hnusný, ale ničí nejen sebe, ale i své okolí a to je děs :,(. Zakladatelka

hele nerad, ale napise. musi tam manzelka dojit s dokladama a dostatecne verohodne to vylicit. nemelo by se to, ale dostat psychiatrickeho pacienta k psychiatrovi byva problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
18.11.13 11:56

@iam112
Obávám se, že budete muset vložit adresu dokumentu ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
18.11.13 13:09

@iam112
Měl bych pár připomínek k dotazníku. Mohli bychom trávit dlouhé hodiny diskusí nad tím, co je nejzávažnější komplikací diabetu, dotaz bych spíše směřoval na krátkodobá rizika bezprostředně ohrožující život (např. hypoglykémie po předávkování insulinem) a na rizika dlouhodobá, kde ovšem máte 2 možné odpovědi, z nichž jedna je následkem druhé. U normoglykémie nalačno máte překlep, kde u 3. možnosti nemusí být zcela jasná formulace odpovědi (horní hranice je navíc vyšší, než se běžně udává: 3,3 mmol/l až 5,6 mmol/l). Dále to pokračuje hlavním pilířem léčby DM II, ptáte se na iniciální terapii, kterou bychom chtěli stabilizovat porušenou glukózovou toleranci? De facto by byly možné všechny odpovědi. Takže asi tak. Otázky bych uvítal více jednoznačnější, aby bylo možno výsledky správně statisticky zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
18.11.13 17:05

@iam112
No tak 0,5 mmol/l už je docela hodně. Neříkám, že je otázka ohledně hlavního pilíře špatně, jen mohla být lépe zformulována, neboť pouhou dietou se uspokojivých hladin glukózy v plasmě většinou nedočkáme. Hypoglykémie je nejzávažnější akutní komplikací, v delším časovém horizontu je to poté spíše hyperglykémie se všemi svými důsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Veronika-iam112
18.11.13 17:19

Uznávám, že by se k té dietě hodil připsat i pohyb, ale že hodnot glykemie jako nediabetik mít pravděpodobně nebude. Máte také pravdu s těmi komplikacemi, nechtěka jsem, aby byl dotazník příliš složitý..

• Citovat
  • Nahlásit
5232
18.11.13 17:48

@iam112
Jasně. Jinak dobrá práce! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu