Německo a porod

235
14.7.15 21:16

Nemecko a porod

Ahoj,
Mam zamestnani v cr na dobu neurcitou, pred nastupem na materskou se docasnenprestehuji s manzelem do Nemecka, kde chci porodit.
Potrebuji poradit s materskou dovolenou a rodicovskou dovolenou…co vse potrebuji. Prosim, na koho se mohu v cr obratit, aby mi ve vsech otazkach odpovedel???
Moc dekuji za info, Market

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

454
14.7.15 21:35

Na úřad práce pod který spadáte, pokud máte v ČR trvalé bydliště

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
14.7.15 21:44

Ses si jista, ze na urad prace??? Hodne lidi rikalo na socialku, ale tam mi rikali, at detaily zjistim v Nemecku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
14.7.15 21:46

@Makyna K. na úřadu práce se zjištují informace ohledně rodičovského příspěvku a na sociálce ohledně mateřské dovolené… ale to pokud rodíš zde v ČR. Nevím kde je výhodněji rodit co se týče právě nároku na mateřskou a délku rodičáku a jeho výši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
14.7.15 21:48

Už v roce 2012 jsem obíhala sociálku ohledně MD a 2013 úřad práce, zní to komicky, ale je to tak v těch letech to převáděli na úřad práce věci co se týče sociálních dávek at už rodičák či jiné… jen sociálka má na starosti mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
14.7.15 22:03

Ahoj, v ČR ti to nikdo přesně neřekne. Každej Ti řekne něco a něco jinýho. Napiš na Zentrum Familie und Soziales. Ty ti odepíšou hned. Já to psala přes překladač. A v poho.

Mateřskou nevím, ale já vyřizovala rodičák a chtěli po mě výplatnice a prostě všechny peníze, co sem dostala vyplaceno za pět let… no a když jim něco chybělo, tak přišel dopis. Je s nima lepší komunikace než s Familienkasse(Kindergeld).

• Citovat
  • Upravit
235
15.7.15 06:00

A lze v cr pobirat mateřskou avtodicovskou nebo respektive tu Kindergeld v Deutschlandu? ;

Chci byt na rodicovske 2nebo 3 roky, tak nevim, zda kdy v Deutsch.je rodicovska rok, zda to i tak pujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
15.7.15 06:01

Prave ty rozdílné info od každého me trapi :( prave jsem myslela, zda neni opravdu nekdo, kdo v tomhle poradi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
15.7.15 07:29
@Makyna K. píše:
A lze v cr pobirat mateřskou avtodicovskou nebo respektive tu Kindergeld v Deutschlandu? ;Chci byt na rodicovske 2nebo 3 roky, tak nevim, zda kdy v Deutsch.je rodicovska rok, zda to i tak pujde.

Kindergel jsoz pridavky. To je 184. O ty si taky zazadas. Jestli mas na neurcito, tak budes automaticky dostavat v CR. A rodicak je tady jen rok. Kdyz nemas odpracovano v DE nic, tak je to 300. A do dvou let 350. 200 plus 150. Tech 150 muzes dostavat do trech let veku ditete. 200 je jen na rok. A hlavne. Kdyz porodis v De, tak dostanes jejich rodnej list a pak si musis zazadat o ceskej. A pak az budes mit ceskej rodnej list, tak teprve pak dostanes pas. Do te doby bys s nim nemela prejet hranice. Projdi Isi tady diskuze, at vis o co jde. Zivot v Nemecku a Nemecky Kibdergeld a Porod v Nemecku. At vis o co jde. Proc by meli v CR neco vedet, kdyz to neni jejich starost? Nebo si nekoho zaplat, at ti to udela. Nebo musis sama.

• Citovat
  • Upravit
235
15.7.15 08:47

Patricia89:jestli tomu dobre rozumim, tak pokud chci rodicovskou na 2-3roky, musim to pobirat v CR? Takze v crbrat materskou i rodicak, porodit v Nemecku a tam si pozadat o Kindergeld.

A dekuji ti, ze mi odpovídás, kazda info je prinosna!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
15.7.15 12:37

Jo. Jak jsem psala, jde to, ale rodičák s mateřskou je jen rok. Pak další rok se bere 200. Ale na dvě děti. A když ty máš jen jedno, tak je to myslím 150.

A proč chceš rodit v Německu??? Bude s tím hodně papírování. Buď přes konzulát a nebo si to vyřídit sama. Českej rodnej list. To sem říkala, kdybych znova rodila, tak bych rodila radši v ČR. No a myslím, že budeš podepisovat na sociálce papír(v ČR) že máš trvalý pobyt v ČR a že se tam zdržuješ. Zkus se tam zeptat. Že třeba nahlásíš, že s ena víkendu vracíš domů, abychs ho mohla pobírat v ČR. Já dávala i výpověď, aby mi dali rodičák v DE. Ale my tady žijeme na trvalo.
A hlavně, každej ti řekne všude něco jinýho. To je případ od případu.
Jo o ten Kindergeld každopádně. to dostávají všichni, co tady pracujou. A vy, když byste tam bydleli, tak byste ho měli mít vyřízenej rychlejc. Dohledat si, kde v místě bydliště máte Familienkasse a tam to poslat.

Umíš trochu mluvit? Nebo manžel? Bez toho je to taky naprd…

• Citovat
  • Upravit
235
15.7.15 12:46

Muj manzel tam pracuje- hokejista, takze sezonni, proto tam nebudem bydlet, ale po sezoně se vracime do cr, je domluveno, ze me přihlásí na jeho pracovni smlouvu.
Tim, ze mi porod vychází na jeho sezonu, proto budu rodit tam. Ja tam budu mit je prechodne bydliste.
Jako nejrozumnější se jevi materska a rodicovska v cr, porod v Německu a manzel na sebe pozada o Kindergeld.
Manzel mluvi dobre, ja tak napul, takze domluvit by jsme se meli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
15.7.15 12:57

@Makyna K. No, tak to už bys měla mít pojištění hned, co jste manželé, ne? Mít kartičku v DE a pendlerskou v ČR. Tak to už mi dává smysl :mrgreen:
Jo, tak to bude asi nejlepší. Víš, oni nerozeznávají trvalej, přechodnej. My máme taky v občance českej, přitom tam nebydlíme. Tady máme jen doklad, že jsme přihlášený. Jestli máš smlouvu na neurčito, takže by ti měli dát mateřskou a rodičák v ČR. Tady budete jen na „návštěvě“ Hlavně se modlit, aby Vám brzo vyřídili rodnej list, kvůli pasu. Ale holky normálně psaly, že dítě převáželi načerno bez pasu. Ale já bych měla strach.

Jo, manžel má Kindergled taky na sebe.

A nějakej známej hokejista??? :mrgreen: :mrgreen: :P

• Citovat
  • Upravit
235
15.7.15 13:53

V podstate ano, bude to takova navsteva na porod :) no každopádně uz si sem ted jista, ze materskou i rodicak vezmu v CR. Manzel vezme na sebe Kindergeld.
Ohledně pasu i rodneho listu vse vim, znama taky Jela na cerno pres hranice, ale ja bych to snad mohla stihnout, aby to bylo ok.
Hokej hraje od malička, ale znamej asi pro tebe nebude. Zadna hvezda co prisla z usa nebo Kanady, ale zivy se tim. Dlouho:)

A kdyz uz jsi v Nemecku dlouho, co zkušenosti s tou porodni asistentkou??- Pry je to suprova vec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
15.7.15 13:59

:mrgreen: tak sem ráda, že jsme se dopracovali k nějakému závěru…
Tak jako, nás ještě nekontrolovali. A to jezdíme na hranice každý týden… Je to o náhodě..
Tak to jo. Já sem si dělala srandu :mrgreen: mít tady nějakou celebritu :mrgreen:

No, já sem tady teprve rok. By ti poradily jiný holky, co tu rodily. Já rodila v ČR a až za rok, jsme se přestěhovali. Takže bohužel nepomůžu…

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama