Nemocenská - PPM a RP

436
4.12.19 08:01

Nemocenská - PPM a RP

Asi tady je těch témat milion ale prostě každý jsme originál :mrgreen:. V práci máme na personálním/mzdovém holčinu po škole, 2 x už mi neposlala lístek na peníze a prostě v tom plave, takže jsem odkázána na vás co máte zkušenosti. Teď jsem na neschopence, termín porodu mám na 5.2.2020 v práci mám dovolenou (ovšem nevím kolik, od léta mi nikdo neposlal výplatnici) mě zajímá, mám si dovolenou za rok 2019 vybrat už teď v prosinci a pak nastoupit na mateřskou? Jestli jsem počítala správně, tak nejpozději na PPM musím nastoupit 29.12, že ano? Nebo jak to mám zkoulet abych se někde o něco „neobrala?“ Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6920
4.12.19 08:04

Tak lepší by bylo vybrat dovolenou až mezi MD a RD, příští rok by vám měl vzniknout nárok na další dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
4.12.19 08:06

@Cenarius aha, já jen že za tento rok budu mít určitě těch cca 20 dní nejméně tak aby mi to nějak nestrhli nebo tak něco? Nevím na co všechno má zaměstnavatel nárok dělat s mou dovolenou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6530
4.12.19 08:06

Nemusis si vybirat nic. Pred skončení PPM si požádaš piseme zaměstnavatele o čerpání dovolené. Takze laicky řečeno ti tu dovolenou proplati mezi mateřskou a rodicakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
4.12.19 08:08

A ještě mě zajímá, když budu na PPM tak se každý měsíc taky posílá nějaký papír na ossz? Nebo si zažádám o PPM a tím to pro mě končí a nějaký papíry posílá přímo zaměstnavatel? Nebo to mě platí přímo on?
A na rodičáku budu muset chodit každý měsíc na sociálku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6530
4.12.19 08:11

Od gynekologa dostaneš papír kde vyplnís datum nástupu na mateřskou co si zvolis 6-8 týdnů před TP. Dáš to do práce a dal to neresis. No možná bych si na ossz zavolala jestli to tam maji když máte takovou účetní. Pak si akorát pohlidas až bude mateřská končit a na pracaku si požádat o rodicak. Jen jednou, pak tam nemusís už chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
4.12.19 08:18

@JancaS84 aha, děkuji :kytka: no na PPM nastoupím asi před Vánocemi, začneme chodit po rodině a to určitě nebudu schopna dodržovat vycházky. Tak radši…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6530
4.12.19 08:22

Jo a ještě jak si budeš žádat o tu dovolenou u zaměstnavatele pred koncem MD tak si pozadej i u něho o rodicovskou dovolenou do 3 let věku dítěte, nebo jak to budeš mít. Stačí jen napsat na kus papíru, aby ti drželi místo. To je asi všechno papirovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52496
4.12.19 09:33

Jak bylo výše řečeno, a s tímhle TP ti během MD vznikne nárok na další dovolenou za celý rok (jestli máte 20 nebo 25 dní). Takže si jen ohlídej, abys ke konci MD poslala zaměstnavateli dvě žádosti. Jednu o čerpání dovolené po skončení MD - to bude těch 20 dní, co převádíš (nekrátí se) plus dalších 20 (25?), které ti nově vzniknou. A po skončení téhle dovolené nastoupíš na rodičovskou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
4.12.19 09:46

Super. Všechno si to zadám do upomínek ať nezapomenu! Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu