nemocenska ,tehotenstvi,,konec,prac.smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
akt472
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 23.11.09 17:58
nemocenska ,tehotenstvi,,konec,prac.smlouvy

ahojik.ode dneška mam neschopenku na rizikove tehotenstvi.Pred tydnem skoncila i ma prace(prodejna uzavřena).na nemocenske budu až do konce .teda než mi nastane mateřska…ale ma smlouva mi konči 31.12 2009 a nikdo ji neprodlouži.budu porad jako tehotna u nich a pak dostanu vypoved anebo se musim v lednu hlasit na pracovni urad a oni budou pokračovat v placeni me nemocenske…v živote jsem tyto davky nevyuživala tak nevim…dik za rady :roll:

Reakce:
Borča
Závislačka 4239 příspěvků 23.11.09 18:36

Ahoj akt472!
Něco podobného jsem zažila. Nemocenská Ti půjde celou dobu z práce neboli ze sociálky. Budeš v evidenci. Jestli Ti pracovní poměr končí 31.12.2009, tak nárok na mateřskou dovolenou máš 265 dní po ukončení pracovního poměru.
Přeju zdravíčko a žádné komplikace v těhotenství. :wink:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 23.11.09 18:50

Ochranná lhůta je 180 dní, ne 265.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63680 příspěvků 3 inzeráty 23.11.09 18:50

Nátok na ppm je 180 dní po konci pracovního poměru, ela i to by ti mělo vyjít.

akt472
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 23.11.09 19:09

a budu muset jit na pracak…a budu mit pak narok na triletou rd :-(

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.11.09 19:38

Nikam chodit nemusíš. Budeš teď na neschopence a pak 6 týdnů před porodem nastoupíš mateřskou, /na mateřskou máš nárok protože máš ochranou lhůtu ze zaměstnání tolik dní kolik jsi byla zaměstnána, nejvíce však 180 dní/ pak /datum si zjisti na netu, je to podle délky rodičáku, třeba když chceš mít dvouletou variantu musíš zažádat do 22 týdne života dítěte tuším/ si zajdeš na úřad vyplnit žádost o rodičák, hlavně si tam vyplníš dobu pobírání rodičáku, buď na dva, tři nebo čtyři roky. Pokud budeš chtít na dva roky tak musíš splňovat nějakej peněžní limit. Mrkni sem na podrobnosti http://www.mesec.cz/…e-ne-vysoky/

akt472
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 25.11.09 09:30

Dobrý den, Váš pracovní poměr skončí 31.12.2009, s tím, že dále budete pobírat dávky dočasné pracovní neschopnosti od ČSSZ. Registrace na ÚP není možná, úřad práce neregistruje občany v pracovní neschopnosti. ......toto mi odpověděli dnes na online poradně,jen mi ještě není jasné ,kdy mám jít pak na uřad práce?!!!zda po ukončení nemocenské anebo až po skončení 3leté mateřské

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63680 příspěvků 3 inzeráty 25.11.09 09:48

Na úřad práce by ses mohla jít zaregistrovat nejdříve po ukončení PPM, takže přibližně v půl roce dítěte. Ale je to zbytečné, protože až do 4 let věku dítěte za tebe platí zdravotní stát, pokud o tohle dítě celodenně pečuješ. Takže je dobré se přihlásit ve chvíli kdy začneš plánovat nástup do práce, i když ti ji třeba nenajdou, tak nějakou podporu dostaneš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >