Výplata PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.09 19:42
Výplata PPM

Dnes mi přišlo oznámení o přiznání PPM, ale neuvádějí, kdy peníze vyplácí :think: Nevíte, zda je stanoven pevný termín pro výplatu PPM??? Nebo penízky chodí pokaždé jinak?? (za říjen mi totiž stále nic nedošlo, tak nevím jestli je to normální :nevim: )

Reakce:
Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 20.11.09 19:51

Záleží na tom, kdy tvůj zaměstnavatel donesl na sociálku „papírek“ na PPM, pokud to stihl tuším do 5. následujícího měsíce, tak by snad do 20. měla přijít. Každá sociálka to má jinak, a každý měsíc jee to cca o plus,mínus 2-3 dny jiné.
Pokud by ti nepřišla i v pondělí, tak volej na sociálku, přepojí tě podle rodného čísla na referentku.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 20.11.09 20:53

Já si pamatuji že sem PPM dostávala vždycky ve stejném termínu jako dřív výplatu,tak kolem 10 .
Ale ono je to asi všude jiný ,jako s vyplácením mateřský.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 20.11.09 21:35

Jsem OSVČ, PPM mi sociálka vyplácí různě - zhruba v rozmezí 12-20. dne v měsíci…

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 20.11.09 21:37

Ikdyž když nad tím ted přemýšlím,tak mě PPM vyplácel zaměstnavatel,nej­dřív jsem byla na rizikovým těhotenství na neschpence,ale pak od půlky prosince (cca 6 týdnů do termínu porodu )do začátku července my PPM vypláceli v práci a od července už mám klasickou mateřskou od sociálky.No třeba je to od ledna nějak jinak udělaný :think:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 20.11.09 21:59

Oluscho - PPM Ti vyplácel zaměstnavatel, protože pracuješ u „velké organizace“ s více než 25 zaměstnanci (tuším, že to tak je). Zaměstnancům malých organizací a OSVČ vyplácí PPM přímo OSSZ. A od července, jestli máš na mysli rodičák (rodičovskou dovolenou), tak ten vyplácí úřad práce ;-)

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 20.11.09 22:04

AHÁ to jsem vůbec nevěděla že to tak je ,no já jsem zaměstnaná u dost velké organizace cca 1000 zaměstnanců :lol:

Sammmy
Závislačka 4140 příspěvků 21.11.09 09:35

Pokud jsi nastoupila na mateřskou po 1.1.09 vše vyplácí sociálka i PPM. Taky jsem dělala u větší firmy (600 zam.) a zaměstnavatel mi ji neplatí.
To, co píše Domi platilo při nástupu na mateřskou do 31.12.2008.

Jinak termín vyplácení se u nás pohybuje od 10-15 dne v měsíci..

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 21.11.09 13:58

Sammy - dík za upřesnění :wink: (nepodchytila jsem všechny změny způsobené novým zákonem o nem.pojištění - alespon ne ty, které se mě netýkají :wink: )
Nikdy jsem u „velké organizace“ zaměstnaná nebyla, takže změnu nepostřehávám..

Lucilka
Extra třída :D 12419 příspěvků 21.11.09 14:47

Já si ted žádala o mateřskou an druhé dítě a říkali mi rovnou, že mi to bude chodit až tak kolem 23. následujícíc měsíc.Tak jsem zvědavá :think:

admin
Extra třída :D 11311 příspěvků 24.11.09 22:04

Přesunula jsem do Sociálních dávek a rodičovského příspěvku :)

L.

MariaOndillova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.11 06:10
Odpověd

Dobry den odpoved na vasi otazku kdy se vyplaceji PPM davky je do 30dni od nastupu n materskov dovolenku :-D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >