Mám nárok na přídavky?

barlaz
18.11.09 09:35

Mám nárok na přídavky?

Holky potřebovala bych poradit. Mám 2 děti 6let a 5měsíců. Mateřskou mám 11400 a manžel plat 9000,– Postavili jsme domek a platíme hypotéku. Je mi jasné, že to úřady nezajímá, mě jen zajímá jestli máme nárok na nějaký příspěvek. I kdyby to byla 100,–. ´Teď ještě rodiče přepsali manželovi domek, ve kterém však bydlí oni a manželova sestra s rodinou. Takže máme určitě smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6336
18.11.09 09:58

Ahojky, nejsem si jista, ale narok na pridavek myslim vznika pokud soucet platu nepresahuje 2,6 nasobek zivotniho minima… ale opravdu nevim to jiste… kdyz tak mrkni na stranky MPSV, tam by to melo byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.09 10:04

Ahoj,

zkus si to spočítat tady:

http://www.mesec.cz/…ialni-davky/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5544
18.11.09 10:10

Ano, narok na davky - myslim tim pridavek na deti mas, pokud vase spolecne prijmy nedosahuji vyse 2,6nasobku zivotniho minima (ted dokonce v dobe krize 2,5nasobek), dostava se 500 (nyni do konce roku 550Kc na dite). Zivotni minimum pro 4clenou domacnost je cca 8,5tis - spocitas na www.mpsv.cz .
Jestli nejsem uplne mimo (na matiku jsem ale nikdy moc nebyla), mate narok na 1100Kc mesicne (do konce roku) a pak na 1000Kc mesicne. A poptej se, zda se to da zadat zpetne, skoda jim to nechat, ne?? 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barlaz
18.11.09 11:13

Takže kdybych kdybych si vzala tříletou za 7600,– tak mi to taky doplatí? Holky díky. Zkusím se zeptat na sociálce.

• Nahlásit
  • Citovat
NumLock
18.11.09 12:40
barlaz píše:
Holky potřebovala bych poradit. Mám 2 děti 6let a 5měsíců. Mateřskou mám 11400 a manžel plat 9000,– Postavili jsme domek a platíme hypotéku. Je mi jasné, že to úřady nezajímá, mě jen zajímá jestli máme nárok na nějaký příspěvek. I kdyby to byla 100,–. ´Teď ještě rodiče přepsali manželovi domek, ve kterém však bydlí oni a manželova sestra s rodinou. Takže máme určitě smůlu.

Ahoj,na tento rok 2009 se ale počítají přídavky z roku minulého a to za rok 2008,musíš to spočítat podle lonˇského roku a ne letošního,pozor na to.Jinak podle příjmů co si tu napsala by si měla mít nárok na těch 1100 kč,ale to až od Nového roku,tam se udávají příjmy za rok 2009.

• Nahlásit
  • Citovat
1438
18.11.09 14:03
Miriamm píše:
Jinak podle příjmů co si tu napsala by si měla mít nárok na těch 1100 kč,ale to až od Nového roku,tam se udávají příjmy za rok 2009.

Příjmy za rok 2009 se budou udávat od října 2010 (do konce září 2011), do té doby se přídavek na dítě počítá z příjmů roku 2008. Jinak přídavek na dítě je do 2,5 násobku životního minima rodiny a vyplácí se maximálně tři měsíce zpětně (tedy jestli máš nárok a v říjnu jsi si nepožádala, tak ti si klidně i teď požádej od října a oni ti to doplatí zpětně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
18.11.09 14:59
Les2311 píše:
Miriamm píše:
Jinak podle příjmů co si tu napsala by si měla mít nárok na těch 1100 kč,ale to až od Nového roku,tam se udávají příjmy za rok 2009.
Příjmy za rok 2009 se budou udávat od října 2010 (do konce září 2011), do té doby se přídavek na dítě počítá z příjmů roku 2008. Jinak přídavek na dítě je do 2,5 násobku životního minima rodiny a vyplácí se maximálně tři měsíce zpětně (tedy jestli máš nárok a v říjnu jsi si nepožádala, tak ti si klidně i teď požádej od října a oni ti to doplatí zpětně).

Aha,to se omlouvám,myslela sem že další ro už od ledna zase.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.11 11:11
  • Nahlásit
  • Citovat
17050
23.3.11 12:07

Přídavky vs. manželství

Ahoj,
mám nárok na přídavky a příspěvek na bydlení, když oficiálně jsem ještě s manželem ve společné domácnosti a jsme manželé?
Kdyby sociálka posuzovala jen mě s dětmi, tak nárok na obě dávky mám. Ale jinak ne.(dle kalkulaček) Jak to tedy je? Nebudu jako pitomec, když si o ně půjdu žádat? Chystám se brzy stěhovat, ale ráda bych toto věděla už dopředu.

Ušetřete mi, prosím, telefon na sociálku děkuji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
23.3.11 19:24

Lakynko, pochybuji o tom, že by ti v současné situaci nárok přiznali. Manželé se vždy považují za společně posuzované a pro příspěvek na bydlení je navíc důležité trvalé bydliště, ať už ho s tebou sdílí manžel nebo sestřenice.

Sociálka může (nemusí - může) rozhodnout, že se manžel nebude s tebou společně posuzovat, pokud s tebou prokazatelně nebude alespoň tři měsíce žít. Navíc i když nebudete společně žít, tak sociálka pravděpodobně bude chtít, abys měla soudně stanovené výživné na sebe i na děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
23.3.11 20:46

Děkuju, máš pravdu, dnes jsem se informovala. V podstatě bez rozvodu nemám právo na nic:(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama