kdy chodí nemocenská

53
14.11.09 07:54

kdy chodí nemocenská

Nemohl by mi někdo poradit kdy chodí nemocenská?Manžel je už měsíc a půl na nemocenské a strašili nás že to příjde až tak za dva měsíce.to by byl mazec.děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13372
14.11.09 08:23

Mazzoti, na to ti asi nikdo odpověď nedá, je to jak kde. Někde to chodí včas, někde s několikaměsíčním zpožděním. Pokud je zpoždění velké, je dobré to na OSSZ urgovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3407
14.11.09 08:32

Mazzotti- nevím jak je to jinde ,ale můj manžel je na neschopence už dva měsíce a ještě nepřišla ani koruna :zed: .Tak nevím jestli to budou posílat až mu skončí neschopenka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
14.11.09 08:44

no to je super. to jste mě vubec nepotěšili.tak to budeme asi okousávat omítku.ale díky za snahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nonick
14.11.09 09:14

Nemocenská

Ahoj, jsem z Prahy. Jsem na neschopence od července, od srpna mi měla nemocenskou vyplácet sociálka, zatím jsem nedostala ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
53
14.11.09 09:18

to je nějaké divné né? a volala jsi tam? jak je možné že je to tak dlouho?přece musí mít nějakou lhůtu na vyplácení né? to mi hlava nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23807
14.11.09 09:54

Tohle by měl někdo řešit, spousta lidí žije od výplaty k výplatě a oni klidně nepošlou prachy…švagrové zase 3 měsíce nedošla mateřská, má dvojčata a její přišel o práci. Každý nemá „ve strožochu“ :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
14.11.09 11:13

Je to tak jak pisi holky klidne 2mesice.Je to od tech jejich zmen.Proto ted vsude rikaji ze clovek by mel mit aspon dve vyplaty nasetreno. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
14.11.09 11:29

mazzoti: ja pokud vim tak nejvetsi potize jsou v praze…maji lhutu tusim 30 dni mi rikala nase personalni…ale moc to tam asi neresi…tady na jizni morave mam penize kazdeho 10. na ucte bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
14.11.09 11:45

Ahoj :-) ,
jsem taky teď na nemocenské, tak se opravdu bojim, že umřu hlady :-( …chtěla jsem se zeptat..kdo platí, jestli platí, nemocenské pojištění v době, kdy jsem na nemocenské…řeším kvůli mateřské,abych splnila těch 270 dnů nemocenského pojištění :oops: .No a ještě…mam hrozně malý plat a mateřská mi vychází míň, než 7500,–, což je rodičák…dá se zažádat o nějaký doplatek na sociálce?
Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
14.11.09 11:48

po dvou az trech mesicich to hodi,ja jim ynadala, takze mi vcera prisla neocenska za zari :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2191
14.11.09 12:10

Ahoj,
OSSZ/PSSZ má 30ti denní lhůtu ode dne, kdy jim tam zaměstnavatel dá komplet podklady, takže když je dá třeba až 10. října za září, tak teprv teď v listopadu může přijít zářijová neschopenka. Ale kolikrát, hlavně v Praze, ty doklady poztrácejí, pak jim tam firma musí vnutit svoji kopii a protahuje se to ještě víc.
S mateřskou už to pak je o něco lepší, když se protlučou tím prvním měsícem, tak pak ty další už to chodí cca kolem 10. Ale mateřská za červenec (byly to jen 2 dny, kdy jsem začínala), mi přišla dohromady se srpnovou až říjnu! A protože jsme nechtěli odhlašovat rodičák, dokud nebudeme mít peníze na účtu (na RP byl manžel), tak jsme moji PPM ohlásili na pracák až v tom říjnu a manžel dostal úřední lejstro, jakýže to spáchal zločin, že to nenahlásil do 8 dnů (tj. do 6. 8., fakt vtipný), že je „vinen“ a dostal „napomenutí“ :lol: Ale vyhrožovali až 10tis. pokutou 8-o Přitom nevím nevím, jestli by na to přišli, že já mám PPM na mimča a on rodičák na starší dítě. Ale to je jen tak mimochodem, to se tvýho manžela asi netýká :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
14.11.09 13:03
Paddy píše:
Ahoj :-) ,
jsem taky teď na nemocenské, tak se opravdu bojim, že umřu hlady :-( …chtěla jsem se zeptat..kdo platí, jestli platí, nemocenské pojištění v době, kdy jsem na nemocenské…řeším kvůli mateřské,abych splnila těch 270 dnů nemocenského pojištění :oops: .No a ještě…mam hrozně malý plat a mateřská mi vychází míň, než 7500,–, což je rodičák…dá se zažádat o nějaký doplatek na sociálce?
Díky :-)

Zazadat se da ale az po porodu a budou ti to doplacet do 7600.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
14.11.09 18:20

Asi je to jak kde, u nás nemocenská chlapa za červenec až listopad ještě nedorazila. Snad prý v prosinci, ale doteď ani kačka. A urguje to od srpna každý týden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8737
15.11.09 19:35

ahoj Mazzoti,
je to přesně tak jak píše Teratko, tj. sociálka má na vyplacení 30 dní ode dne, kdy obdrží komplet podklady, tj. lístek na peníze.
Já jsem na neschopence od května a mám v komunikaci se sociálkou bohaté zážitky. Doporučuji Ti si lístek na peníze kopírovat a pokud se Ti zdá, že už jste peníze měli mít a pořád nic, tak volat, volat, volat, popř. tam zajít i osobně.
Já třeba ještě nemám nemocenskou za září. Už jsem ale urgovala a prý mi ji „uvolnili“ k vyplacení. Je jen zvláštní, že jsem ve čtvrtek urgovala a zrovinka ten samý den mi ji „uvolnili“.
Slyšela jsem, že to je specialita hlavně pražských SSZ, tak pokud vám nemocenskou nevyplácí pražská SSZ, pak máš naději, že to bude lepší, ale nevím :nevim:
Hodně štěstí, ať jsou penízky co nejdřív u vás P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama