Nemocenské pojištění

12
17.3.17 08:34

Nemocenské pojištění

Ahoj, jsem na začátku těhotenství před necelým měsícem mi slíbili práci na HPP ale mám zatím jenom DPP. Mám takový dotaz mám odpracováno jenom 80 dní nemocenského pojištění, nemůžu nikde najít to když si ted najdu práci a budu pracovat na HPP jestli budu mít nárok na mateřskou a nebudu muset na úřad práce. Děkuji předem za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

745
17.3.17 08:51

Aby vznikl nárok, musíš být účastníkem nemocenského pojištění min. 270 dni za poslední 2 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
17.3.17 09:00

Děkuji jojo to vím takže i kdybych prostě začala teď pracovat tak pak musím na pracák nebo by mě spíš vyhodili. Tak to je lepší jít do porodu někam brigádně a být na pracáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7465
17.3.17 09:15

Nárok na mateřskou mít nebudeš, pokud nesplníš těch 270 dnů. Pokud ti ale bude trvat pracovní poměr v době 6 týdnů před porodem nebo budeš v ochranné lhůtě, tak budeš mít nárok na nemocenskou v souvislosti s porodem, která bude trvat do konce šestinedělí. Pak si budeš moct zvolit i výši rodičovského příspěvku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69734
17.3.17 10:07

@Petra96 Proč by si pak musela n pracák, co je to za blbost? Je to přesně jak píše @Lendeš tedy je samozřejmě výhodnější najít si práci na HPP (pokud se to tedy povede).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
17.3.17 12:30

Sem v tom zamotaná děkuji za vysvětlení. ????Najdu si práci na HPP a pak dyztak nemocenská a pak rodicak a to si budu moc říct na 3 roky. Děkuji moc za vysvětlení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama