Dědictví po prababičce

4823
10.3.17 09:04

Dědictví po prababičce

Příběh mé neteře někteří znají. Nyní je jí 18 a půl, s otcem se sem tam setká, ale tu jeho zlatokopku nemusí tedy vůbec.
Před rokem zemřela prababička a nymí bylo notářské řízení, kam byla obeslána i moje neteř, jakožto pravnučka. Ze závěti dostala určitou sumu. Na tom by nebylo nic k diskutování, ale její,,macecha,, dostala hysterák, že si to nezaslouží, že už není v rodině, a prababička byla ducha mdlého, když závěť sepisovala.
Ta mladá paní je prostě,,píp,,, ale vyčítat mladý holce, že ( oprávněně-ze závěti) dědila a že by se toho měla vzdát a nechat to jejímu dítěti, co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

25813
10.3.17 09:07
@Lenka002 píše:
Příběh mé neteře někteří znají. Nyní je jí 18 a půl, s otcem se sem tam setká, ale tu jeho zlatokopku nemusí tedy vůbec.
Před rokem zemřela prababička a nymí bylo notářské řízení, kam byla obeslána i moje neteř, jakožto pravnučka. Ze závěti dostala určitou sumu. Na tom by nebylo nic k diskutování, ale její,,macecha,, dostala hysterák, že si to nezaslouží, že už není v rodině, a prababička byla ducha mdlého, když závěť sepisovala.
Ta mladá paní je prostě,,píp,,, ale vyčítat mladý holce, že ( oprávněně-ze závěti) dědila a že by se toho měla vzdát a nechat to jejímu dítěti, co myslíte?

Já osobně si myslím, že bys prostě měla jít dál.
Velice často sem píšeš o zlatokopce ty diskuze mají jediný smysl, popovídat si o tom, jak je hrozná. Pomáhá ti to, nebo to rozdírá rány?

Tys tam byla u toho, když dostala ten „hysterák“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18945
10.3.17 09:10

@Lenka002 Nechápu, co pořád řešíš neteř. ještě bch pochopila, kdybytu psala její matka, jakožto zdrzená exka. :nevim:

Holka je plnoletá, tak snad má svůj rozum a své záležitosti si pořeší. Nevidím jediný důvod, proč by se měla vzdávat dědictví. Prababička jí něco chtěla odkázat a odkázala, tak proč b to nepřijala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.3.17 09:11

@Bábrdl Neteř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5821
10.3.17 09:13

Můj názor je takový, že ten kdo něco daruje tak ví proč a komu to dává..
U nás zase umřel děda a za života dal mému synovi- jenm 5 let, kompas.. NO a pak když umřel, tak se babička a můj táta na to ptali, že měli velkou hodnotu, aa cítila jsem, že to chtěli vrátit.. On to dal synovi za života a věděli o tom..
Myslím, že pak lidi vidí jenom tu materiální stránku a neřeší co zesnulý si přál

Příspěvek upraven 10.03.17 v 09:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21513
10.3.17 09:14

@Lenka002 proč to řešíš tady? vždyť je to jednoduché…Neteři bych prostě řekla, že macecha je…(dosaď si sama), že ona má na dědický podíl zákonný nárok a at se bláznivou (závistivou, hysterickou) macechou vůbec nezabývá. Baba prostě zuří, že holka umenšila podíl „jejich“ dědictví - její problém. Víš, kolikrát se ještě neteř setká v životě s blbci?

Příspěvek upraven 10.03.17 v 09:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
10.3.17 09:15
@Svistice píše:
@Lenka002 Nechápu, co pořád řešíš neteř. ještě bch pochopila, kdybytu psala její matka, jakožto zdrzená exka. :nevim:Holka je plnoletá, tak snad má svůj rozum a své záležitosti si pořeší. Nevidím jediný důvod, proč by se měla vzdávat dědictví. Prababička jí něco chtěla odkázat a odkázala, tak proč b to nepřijala.

No asi tak, vždycky je to tu o neteři, dovolené a neteři, jejímu otci a neteři… :mrgreen: taky už jsem si toho všimla a souhlas s tebou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.3.17 09:16

@pe-terka Moje neteř stejně jako moje děti se s blbci jistě setká mockrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25813
10.3.17 09:17
@Janasas píše:
Můj názor je takový, že ten kdo něco daruje tak ví proč a komu to dává..
U nás zase umřel děda a za života dal mému synovi- jenm 5 let, kompas.. NO a pak když umřel, tak se babička a můj táta na to ptali, že měli velkou hodnotu, aa cítila jsem, že to chtěli vrátit.. On to dal synovi za života a věděli o tom..
Myslím, že pak lidi vidí jenom tu materiální stránku a neřeší co zesnulý si přálPříspěvek upraven 10.03.17 v 09:14

To je zvláštní. :think:
Tedy, je zvláštní dát pětiletému dítěti na hraní nějakou drahou věc, na druhou stranu, když už mu to dát, chtít to pak po smrti dárce zpět, tomu nerozumím. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.3.17 09:17

@Nowuka2
Sestra nepíše nikam, natož sem, když vás nudím, tak to nečtěte, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25813
10.3.17 09:18

@Lenka002 Možná bys měla řešit spíš sebe. Tyhle neustálé diskuze „co všechno udělal nextka (tvojí sestry) špatně“ ti podle mě neprospívají.

Řešit to musí hlavně otec dítěte. Ten si musí udělat v rodině pořádek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
10.3.17 09:19
@Lenka002 píše:
@Nowuka2
Sestra nepíše nikam, natož sem, když vás nudím, tak to nečtěte, ne?

Tak téma mi přišlo zajímavý, než jsem viděla od koho je :nevim: Nechápu ty tendence to řešit, když to neřeší ani její vlastní matka. I když vlastně jo, nudit se a nemít nic lepšího na práci tak tu taky řeším věci za ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.3.17 09:20

@Nowuka2 Nenudím se, pracuji :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25813
10.3.17 09:20
@Nowuka2 píše:
No asi tak, vždycky je to tu o neteři, dovolené a neteři, jejímu otci a neteři… :mrgreen: taky už jsem si toho všimla a souhlas s tebou :palec:

Tak třeba to tu rodinu fakt hodně zasáhlo, myslím odchod toho chlapa.
Ale připadá mi, že se na to @Lenka002 upnula až nezdravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.3.17 09:21

Není mi zcela jasné, když vám mé diskuze tak vadí, proč sem píšete. Kdyby šlo o někoho jiného, tak budete psát k věci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama