Měnili byste teď EUR na CZK kvůli ukončení intervence ČNB?

3657
9.3.17 14:55

Měnili byste teď EUR na CZK kvuli ukonceni intervenci CNB?

Ahoj, pracuji v zahraničí a mám úspory v EUR. Hodně lidí mě nabádá, ať vše proměním na CZK, protože po ukonceni intervence CNB dojde k výrazné změně kurzu. Nikdo to samozřejmě neví a neumí odhadnout. Nicméně Češi v zahraničí, kteří chtějí peníze investovat v ČR, hromadně mění EUR na CZK. Očekávají pokles kurzu o 2 Kč, tedy 1 EUR za 25 a méně Kč.
Převody provádějí přes společnost exchange. Dívala jsem se na to, a je to pouze s. r.o., netroufla bych si na dálku posílat peníze v EUR na jejich účet s tím, že budu doufat, že mi přepošlou potom částku v CZK na český účet.
Co byste dělali, měnili byste nebo ne? Kolegové chtějí mít do konce března vše převedené na CZK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1201
9.3.17 15:04
@Kaliopa píše:
Ahoj, pracuji v zahraničí a mám úspory v EUR. Hodně lidí mě nabádá, ať vše proměním na CZK, protože po ukonceni intervence CNB dojde k výrazné změně kurzu. Nikdo to samozřejmě neví a neumí odhadnout. Nicméně Češi v zahraničí, kteří chtějí peníze investovat v ČR, hromadně mění EUR na CZK. Očekávají pokles kurzu o 2 Kč, tedy 1 EUR za 25 a méně Kč.
Převody provádějí přes společnost exchange. Dívala jsem se na to, a je to pouze s. r.o., netroufla bych si na dálku posílat peníze v EUR na jejich účet s tím, že budu doufat, že mi přepošlou potom částku v CZK na český účet.
Co byste dělali, měnili byste nebo ne? Kolegové chtějí mít do konce března vše převedené na CZK.

Ano, měnila bych. Můj muž pracuje také v zahraničí a během pár měsíců si teď vše převedl na CZK. Dojde velmi brzy k poklesu, pravděpodobně kolem 25 CZK za EUR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
9.3.17 15:07

Ano, měnili jsme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 15:53

Jo ja taky budu menit a premyslim jak to udelat, jestli by se mi vyplatilo jednoduse poslat penize z meho zahranicniho uctu na cesky v czk, zalezi na kurzu banky…hm sakra uz by to chtelo nejak zacit resit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
9.3.17 15:57
@La Consentida píše:
Jo ja taky budu menit a premyslim jak to udelat, jestli by se mi vyplatilo jednoduse poslat penize z meho zahranicniho uctu na cesky v czk, zalezi na kurzu banky…hm sakra uz by to chtelo nejak zacit resit :lol:

Poslat z cizího účtu na český se nevyplatí, protože banka použije nevýhodný kurz, v každé je to jiné, ale může to být kurz nižší o 60 haléřů než bys dostala ve směnárně. Dále tam máš i poplatek za převod. Řešit se to dá právě přes www.exchange.cz, kde ovšem musíš poslat peníze v EUR na jejich účet a oni Ti potom pošlou na Tvůj účet peníze v CZK s lepším kurzem než banky. Ovšem takto na dálku záleží, jak moc jim věříš, je to s. r.o. no. Kolegové to takto realizují a zatím bez problémů, já mám strach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5933
9.3.17 16:08

Že posílí koruna se hodně říká, ale v reálu to může být všelijaké. V zahraničí je teď spousta CZK a naše ČNB má spoustu EUR (plný sklep). Až přestanou držet kurz, tak všichni spekulanti na CZK chtějí vydělat- budou naši drahou korunu vracet- nabízet- prodávat. Když něčeho nabízíte hoooodně, tak cena KLESÁ. Reálně může CZK i oslabit. Dlouhodobě asi zpevní, ale to je záležitost tak na rok…
Jestli máte úspory, tak je hlavně zajistěte proti inflaci. ČNB se pochlubila, že inflace v ČR je konečně nad 2%, což je její dlouhodobý cíl. Ona nám říká, že má radost, že z každých úspor za rok „ukradne“ 2%. Ze 100.000 udělá 98.000.
Vy doma máte pocit, že je inflace jen 2% ročně? My doma cítíme, že to je reálně tak 30-40%. Ano, auta a lokomotivy jsou možná levnější, to ale tak moc nekupujeme. Potraviny, energie, vodu… přeci jen to kupujeme víc. V EU je to podobné.
A třeba http://byznys.ihned.cz/…-prodelavaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3349
9.3.17 16:19

Menili jsme. Penize jsme ale prevadeli jen v ramci bank, zadne smernarny. Samozrejme, ze kurs neni tak vyhodny, ale zase je to risk free a I tak bychom na tom meli vydelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 16:59
@Kaliopa píše:
Poslat z cizího účtu na český se nevyplatí, protože banka použije nevýhodný kurz, v každé je to jiné, ale může to být kurz nižší o 60 haléřů než bys dostala ve směnárně. Dále tam máš i poplatek za převod. Řešit se to dá právě přes www.exchange.cz, kde ovšem musíš poslat peníze v EUR na jejich účet a oni Ti potom pošlou na Tvůj účet peníze v CZK s lepším kurzem než banky. Ovšem takto na dálku záleží, jak moc jim věříš, je to s. r.o. no. Kolegové to takto realizují a zatím bez problémů, já mám strach…

Na ten poplatek za prevod uz jsem koukala a neni to tolik, za tu jistotu by mi to stalo, kurz uz je horsi, na tom bych tratila vic navic nevydelavam v eur :( a mistni banky kdyz posilaj do zahranici na eur ucet tak prevadeji mistni menu na usd a teprve potom na eur a ucet v eur mi nenechaji zalozit je to na palici…takze kdybuch si posilala penize na muj cesky ucet tak to jde mistni mena-usd-eur-czk :lol: to uz je vyssi divci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama