Stavební spoření - nechat staré?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janitka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 20.02.17 14:03
Stavební spoření- nechat staré?

Ahoj. Zakládali byste dítěti nové stavební spoření (nevím jak se pohybují úroky na trhu), nebo byste mu spořili na svoje- já mám spoření s 3% úrokem. Myslíte, že některá stav. spoření nabízí více? popř. jaká, pokud máte? Nebo mám spořit na své spořko? děkuji.

Reakce:

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 20.02.17 14:14

3% teď aktuálně asi ne. Počítejte kolem 1% + státní podpora mínus měsíční poplatky.
Je vlastně otázka, jestli se nějak moc angažovat ve stavebku.
Pokud jste rozhodnuti, že ano, pak na vaší smlouvě máte vyšší úrok, ale asi tím rychleji dosáhnete na cílovou částku. Pokud máte dost peněz abyste udělali i SS na dítě, pak máte šanci dosáhnout na další státní podporu (10%, max. 2.000 ročně).

Vendullinka
Kecalka 416 příspěvků 20.02.17 14:47

Já bych určitě založila, protože dostaneš státní podporu 2000 Kč, pokud tam za rok pošleš alespoň 20000 Kč. Ale počítej s úrokem tak 1 %. Ušetřit ale můžeš na založení, pokud třeba zalozis u České spořitelny přes internet, tak tam platis namísto 1% z cílové částky, jen nějakou pětistovku, takže super :palec:

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 20.02.17 16:50

Pokud nemáte/ nenajdete lepší produkt, kam byste ty peníze dala, tak si to založte. Ale URČITĚ založte bych teda radit nemohl. Ono těch super 2000 ročně dá sice první rok 10% výnos, ale druhý rok to bude 5%, třetí rok 3%… 6 let na to nesáhnete, nebo z toho budete mít takový zvláštní spořicí účet. A při delší době bude ten výnos výrazně klesat. Bezpečnost investice ( resp. spoření) velmi vysoká, likvidita nic moc, výnos nic moc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >