Reklama

Změna výše pojištěné nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 05.03.17 15:34
Změna výše pojištěné nemovitosti

Ahoj,

třeba se tu někdo pohybuje v oboru ;)
Děláme u domu refinanc hypotéky a už je to téměř hotové a vše schválené (jdeme k jiné bance). Akorát v nové bance mi paní říkala, že nemovitost musí být pojištěna na výši odhadu, max. podpojištěna do 10%. Odhad na dům máme 1 600 000. Kupoval se v roce 2007 a hned se dělalo pojištění nemovitosti. KOukala jsem do smlouvy pojištovny a pokud to chápu dobře, tak ZÁKLADNÍ POJISTNÁ NEBEZPEČÍ tam je 1 000 000. Tzn. že dům je pojištěn pouze na toto? On ten 1 000 000 byla kupní cena…
Když chci navýšit pojistku, tak to není problém, ne? Nový odhad máme, předpokládám dobře, že navýši dle tohoto nového odhadu?
děkuji za rady.

Příspěvek upraven 05.03.17 v 16:02

Reklama

Reakce:

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 05.03.17 15:36

Příp. mohl by to být nějaký problém pro refinanc?

Margory
Kecalka 144 příspěvků 05.03.17 18:05

Ahoj problem to neni navysit pojistnou castku můžeš kdykoliv. A vzdy je lepsi podle odhadu. Pac odhad nam vlastne rika za jakou cenu dnes ten stejny dum postavis. Ne jakou ma hodnotu momentalne. A pojistuje se na reprodukční cenu pokud neni mensi nez cena obvykla. Ale to by mel vedet kazdy pojistovak. Snad jsem nejak poradila.

Margory
Kecalka 144 příspěvků 05.03.17 18:06

@Petttruše pokud mas ve smlouve hodnotu na milion tak v techto pojistnych nebezpeci dostanes max milion.

Ivan PPZ
Kelišová 5606 příspěvků 05.03.17 18:09

Sama banka stanoví podmínky pro uzavření úvěrové smlouvy. Jednou z nich- jinak nedojde k načerpání - je i vinkulace majetkové pojistné smlouvy. Banka sama stanoví min. hodnotu pojistné částky. Co píšete, tak to pojistit na 1,6 MIO Kč. Navíc nevím, co myslíte tím: „základní pojistná nebezpečí“. Pojišťovny mají různé verze/varianty pojištění a ty nejnižší (nejlevnější) někdy neobsahují všechna potřebná rizika. Už jsem třeba předělával smlouvu, protože chybělo zemětřesení - v základní variantě, kterou si klient sjednal. Nebo chybí povodeň/ záplava. To také bývá podmínkou.
Banka by ale měla chtít pojistit nemovitost na reprodukční hodnotu. To je cena, za kterou by se ta nemovitost znova postavila podle současných předpisů a aktuálně používaných materiálů. Jinak navýšení pojistné částky není problém, pojišťovna to bance oznámí- pokud je ta smlouva již z dřívějška vinkulována. Snížení PČ by nejspíš jen tak neprošlo, navýšení OK.

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 05.03.17 18:32

OK, já si zítra zavolám do Generali, na kolik skutečně je pojištěno a pokud bude málo (koukala jsem na starý odhad a ten byl skutečně na milion, nový je na 1,6mil.), musím enavýšit.
Pokud tedy navýšíme, pojištovna vystaví potvrzení o navýšení či to potvrdí bance, jsou tedy podmínky pro čerpání při refinancu splněny?

Je pravda, že nikdo 10let pojistku prostě neřešil…

Ivan PPZ
Kelišová 5606 příspěvků 05.03.17 19:37

Pojistnou smlouvu byste měli mít doma. je to vaše smlouva, ne banky. Jen je to nastavené (obvykle tak), že plnění nad 50.000 Kč jde bance, nižší jde vám. Pokud změníte výši PČ, dostanete novou pojistku (to je 1 papír/potvrzení o uzavření pojistné smlouvy). Zároveň budete mít i tu novou smlouvu/ nebo změnu. Co konkrétně bude banka potřebovat jako splnění podmínky k načerpání vám musí sdělit banka- tedy ten bankovní pracovník, co vám to zpracovává. Pojišťovně je to trochu jedno, ona jen bance oznamuje „nějaké akce“, co se s tou smlouvou dějí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama