Nemocné oko u kočky

105
1.3.21 08:46

Nemocné oko u kočky

Toulavy kocour, kterého u nás krmime, přišel v sobotu se zalepenym okem, dneska uplne sileny, cely oko zalepeny hnisem. Má tam nějaký zánět asi, možná se nekde porval a tak. Dneska jsem se ho pokoušela odchytit a dát mu tam aspon na vatovem tamponu Opthalmoseptonex, ale vyvlekl se a utekl. Přitom na tamponku zustala jakoby redena krev. Docela se bojim, ze chudak přijde o oko. Jenže nejbližší veterinář je 20 km daleko, já obě děti doma na onlinu, manzel v praci 50 km a hlídání žádné. Prostě je mi kocoura lito a zároveň se mi toulavy kocour v téhle situaci nechce tak úplně resit. Vím, sobecké. Ale co teď? Všeho nechat a jít ho resit? Je nějaká možnost domolecby? Je mi všelijak. Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16134
1.3.21 08:50

No až příjde příště, zkus mu to opět vykapat/namazat tím septonexem.

U neochočeného kocoura těžko můžeš dělat víc. Venkovské kočky bohužel nemají úplně dlohou životnost a není to tvoje vina. Někde se nejspíš popral. Ale díky tomu, že ho krmíš, tak má větší šanci na to, že holt bude jednokým vesnickým králem kocourů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
1.3.21 09:19

Podívej se po netu někde okolo Vás na nějakou organizaci/útulek a zkontaktuj se s nimi. Odchyti ho a a pomohou mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
1.3.21 09:27

Odchyt a převoz na veterinu by byl nejlepší. Zkus napnout síly a nějak to vymyslet. ;) Děcka před školou nebo po škole můžeš vzít sebou, určitě rádi pomůžou kocourkovi. Nejde jen o oko, o to asi přijde, ale infekce z toho se klidně může rozšířit do celýho těla. Jak psala ou, venkovní kočky nemají dlouhou životnost bohužel, ale pomoci mu určitě můžeš. I ty můžeš určitě říct někomu v okolí o pomoc :dance: :dance: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat