Nemocnici FN Plzeň 2017 až do teď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malá princezna
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 12.02.19 22:30
Nemocnici FN Plzeň 2017 až do teď

Ahoj. Chci se zeptat, kdo teď zhruba od roku 2017 do teď rodil ve fakultce. Jak jste byli spokojeni. Já mám sice ještě na porod dost času, ale vždy je lepší se drobet zajímat předem a mít v něčem jasno. :) Rodila jsem tam před osmi lety, malý se narodil předčasně a péče na neonatologii byla úžasná
Na to jsem si stěžovat nemohla. Z hlediska profesionality
Ale co se týkalo sester nic moc to nebylo. Uměli dost vystresovat a to si myslím, že jsem dost klidný člověk. Ale navzdory tomu, pořád je fakultka zatím u mě číslo jedna. Chci se zeptat jak to tam chodí. Co je potřeba případně zabalit. Jestli miminko hned po porodu odnáší a nebo dají alespoň na chvíli pochovat. Chtěla bych aby mi hned mimco nechali přiložit. Rada bych kojila. S prvorozenym to bohužel nevyšlo. Tam to přiložení Teda neslo odvážejí hi hned na neonatologii. Napište mi prosím vaše dojmy a co jste sebou potřebovali, naopak co byla zbytečnost. Jo a kolik nočních košil jste vypotrebovali abych dokoupila. Nemam ani jednu :mrgreen: Moc díky za odpovědi :) :dance: :mavam:

Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 12.02.19 22:40

@Malá princezna jen z doslechu ale všichni dobří utekli k Mulačům :? . Doktorka rovnou řekla že na běžné operace posílá k Mulačům a do fakultky by mne poslala jedině rodit kvůli neonatologii a že bych měla hodně rizikové těhotenství,ale jinak i rodit posílá k Mulačům a tam jsme viděla hodně doktorů z fakultky :lol: Ale jestli máš rizikové tak fakultka je lepší už kvůli neonatologii. Prvního jsem rodila na Slovanech a pak ho vezli ještě na Bory na neonatologii a bylo to pěkně na prd :?

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 12.02.19 22:51

@Markéta80 no zatím to řeším hodně předčasně, mam ještě hodně času. Rizikový snad nemiá i kdy jsem na začátku spinila,asi tak jako s malým. Ale to špiní každá druhá. Misanek se narodil předčasně myslím proto. Ze já byla ve stresu a uspechana. Nevim :? Zatím je brzy. Já s malým tenkrát chtěla rodit u mulacu, jenže mě s počínajícím porodem poslali domu se zánětem. Tak jsme na rychlo jeli do fakultky ,druhej den kdy už malej sel prekotne. Stejně mi Teda u mulacu tenkrát řekli,že pokud budu rodit před 37 týdnem mám jet do fakultky. Teď jsem právě zase slyšela už od více lidí a teď i od tebe, že největší kapacity jsou u mulacu a ze se to tam všechno hodně zlepšilo a je to tam nový. Tak já nevím. Ještě mám čas. Popřemýšlet. Pak je taky ve hře klatovská porodnice, ale od ty mi dost lidi zrazuje…

Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 12.02.19 22:58

@Malá princezna prý poměry kvůli vedení byly katastrofa. Doktorka z psychiatrie se kvůli tomu přesídlila do Rokycan :? a právě ted u Mulačů všichni ty nejlepší. Já měla rizikové vždy takže u mne jedině fakultka ale kdo je tam ted teda netuším :? Uvidíš jak těhotenství bude pokračovat a pokud bude vše ok máš na výběr, pokud by hrozil porod dřív tak výběr není a je to jasné. Mne zarazilo že na běžné zákroky doktorka posílá jedině k Mulačům tak jsem se ptala proč ne do fakultky když tam mam svojí kartu a že u mulačů je ta péče lepší a nečeká se na operaci dlouho. Tam asi bude málo zkušených doktorů když všichni odešli takže zjistit kdo tam vůbec je :? Všichni které jsem zažila na Lochotíně jsou u Mulačů 8o

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 12.02.19 23:06

@Markéta80 tak to je obrovskej masakr a Teda taky i průser,že ve fakultce chybí profesionálové jako takový. Když tam zvlášť se to od nich očekává :zed: ale asi je zvláštní i to ze hned dvě moje kamarádky šli rodit místo do fakultky k mulacum a to si to rozmysleli až na konci. Jedná nebyla spokojená s nějakou paní co ji prováděla po porodnici a druhej zbytečně zastavili porod. A teď ji malej naopak nechce ven a ven by jít mel. Kdyby nic nezastavilii, malý by se narodil v 35 týdnu,což není žádná tragédie. :roll: a nakonec se před ní dva doktori dohadovali. Tak jim podepsala reverz a řekla, že bude rodit u mulacu. Takže něco na tom bude. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 23:57

Ve fakultce jsem rodila pred cca 9 mesici. Pokud tam nemusite, nechodte tam. Rodil me komplet personal z Malych lasek a teda popravde, pred tou kamerou je to herecka etuda jak vysita. Zvlast doktor Berezovsky, to je trida. Kdo muzete, jedte do Klatov, do Stoda nebo k Mulacum :) Ja si u porodu poslechla reci o hysterkach, o tom, ze nemam rvat, ze mi mezi nohama leze vlastni dite atd. A nejlepsi byla perlicka - zenska povolte, ja mam ve vas ruku! A to nemluvim v nejakem afektu, uz jsem se pres to casem prenesla.
Porod mi vyvolavali dva dny a kdyz konecne prisel a volala jsem na pokoj na predporodnim sestru, ze uz mam bolesti, aniz by se ke mne priblizila, tak prohlasila, ze nemam vysilovat, ze to neni ono, ze bude hur. Takhle jsem zvonila trikrat s tim, ze zacinam rodit. Nakonec poctvrte prisla jina sestra a zhodnotila to slovy - jezisi, vy rodite!!! Nasledoval silenej kolotoc, kdy jsem si na 7 prstu otevrena, po dvou dnech bolesti, musela PESKY dojit o patro vys na sal.
Diky bohu, mala se narodila krasna a zdrava. Pak uz me jenom dorazily sestry a doktorka na poporodnim, asi jsem fakt mela stesti na vybornou smenu. Nemohla jsem vstat po porodu, poprosila jsem sestru, jestli si malou jeste vezmou na par hodin k sobe. Odvezli ji a do deseti minut ji privezli zpatky, ze mi doktorka vzkazuje, ze divat se na ni snad z postele muzu!!! No co mam rikat dal, tak jsem se divala, jak moje holcicka rve hlady, nemohla jsem si pro ni sahnout, sestry nemohly chodit hned, pak to vyresily glukozou a dudlikem a smitec… :nevim:

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 13.02.19 06:21
@Anonymní píše:
Ve fakultce jsem rodila pred cca 9 mesici. Pokud tam nemusite, nechodte tam. Rodil me komplet personal z Malych lasek a teda popravde, pred tou kamerou je to herecka etuda jak vysita. Zvlast doktor Berezovsky, to je trida. Kdo muzete, jedte do Klatov, do Stoda nebo k Mulacum :) Ja si u porodu poslechla reci o hysterkach, o tom, ze nemam rvat, ze mi mezi nohama leze vlastni dite atd. A nejlepsi byla perlicka - zenska povolte, ja mam ve vas ruku! A to nemluvim v nejakem afektu, uz jsem se pres to casem prenesla.
Porod mi vyvolavali dva dny a kdyz konecne prisel a volala jsem na pokoj na predporodnim sestru, ze uz mam bolesti, aniz by se ke mne priblizila, tak prohlasila, ze nemam vysilovat, ze to neni ono, ze bude hur. Takhle jsem zvonila trikrat s tim, ze zacinam rodit. Nakonec poctvrte prisla jina sestra a zhodnotila to slovy - jezisi, vy rodite!!! Nasledoval silenej kolotoc, kdy jsem si na 7 prstu otevrena, po dvou dnech bolesti, musela PESKY dojit o patro vys na sal.
Diky bohu, mala se narodila krasna a zdrava. Pak uz me jenom dorazily sestry a doktorka na poporodnim, asi jsem fakt mela stesti na vybornou smenu. Nemohla jsem vstat po porodu, poprosila jsem sestru, jestli si malou jeste vezmou na par hodin k sobe. Odvezli ji a do deseti minut ji privezli zpatky, ze mi doktorka vzkazuje, ze divat se na ni snad z postele muzu!!! No co mam rikat dal, tak jsem se divala, jak moje holcicka rve hlady, nemohla jsem si pro ni sahnout, sestry nemohly chodit hned, pak to vyresily glukozou a dudlikem a smitec… :nevim:

Tak tohle je naprosto šílený chování. Tohle jsem na porodním sále před téma osmi lety vůbec nezažila. Naopak tam byli hodní a vstřícní. Problém pak byl když měli něco ukázat ohledně miminka, to jo, to byli občas nepříjemný. Ale Teda tohle, to ať se nestydí myslím,že rozhodně pokud nebude nutný jít zrovna tam. Tak je jistý. Ze tam nepůjdu. Tak trochu mi bylo jasný že určitě na kamerách přehrávají. Ale že jsou to až takový herci, to jsem netušila. Achjo. Člověk by čekal nakou podporu a oni jsou ještě zlý :zed:

vrbule
Stálice 85 příspěvků 13.02.19 08:36

Ahoj. Je to o lidech. Vsude narazis bohuzel na lidi, ktere ta prace nebavi.. A casto taky o pristupu rodicek, ktere dovedou svym chovanim porod zkomplikovat.. Ja tam rodila v kvetnu a jsem maximalne spokojena. Skoro vsechny moje kamaradka rodily tam a nikdo si nestezoval ani nemel spatny zazitek. Jedina negativni hodnoceni se docitam zde. Osobne nikoho neznam. Nektere kamaradky chytly nadstandard, ale vetsina jako ja, jsme byly na normalnich pokojich a nikdo se spatne nechoval. Jedna kamoska byla u Mulacu a chvalou dost setrila. Ve FN skvele porodni asistentky, doktori se tam jen mihaji, takze ti se moc hodnotit nedaji. I na sestinedeli byla vetsina sester fajn. Jedna potvrzovala uvodni tvrzeni, ale nastesti jsem s ni moc neprisla do styku. V kvetnu byl naval, i presto jsem mela 24h k dispozici porodni pokoj. Nikdo me nenutil se stehovat, vystridalo se nekolik smen a vsichni byli moc mili. Tak dlouho mi porod vyvolavali. Ja mela na konci PA z Malych lasek a byla skvela. Respektovala moje prani a skvele me povzbuzovala. Na sestinedeli bylo natriskano, i presto sestry ochotne pomahaly s kojenim. Mala byla nedonosena, takze mi ji sice hned po porodu se snurou dali na bricho, ale po prestrizeni, prohlidce a zabaleni uz jen na chvili a pak ji odnesli s tim, ze je malinka.. Navic mi museli v narkoze vyndat placentu, tak bych ji stejne musela odevzdat :? Jinak si trvej na svem a budeli pritomny doprovod, nechaji ti dite na bonding. Ale po cca 4h jsem ji mela na pokoji a pak uz mi ji nikdo nebral :mrgreen: Plenky si nabal. Fasuje se jen par na den. Kosile dve na sestinedeli a jednu na porod, i kdyz jsem asi rodila naha.. :mrgreen: Oblecky netreba, jen na cestu domu. Kojici podprsenky, vlozky do nich jsem tam nevyuzila, vlozky porodni ani kalhotky netreba, jsou tam k dispozici. Nenech se vykolejit spatnym hodnoceni nekolika jedincu, pac to se ti muze bohuzel i kdekoliv jinde :( Je to skutecne o tom, na koho narazis :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 10:40

@vrbule Z tohohle příspěvku cítím, že jsem si asi všechno přibarvila. Ale ne, píšu to už s odstupem, vážně to tak bylo. A i kdyby to byla jen náhoda na nějaké směně, ani tak si to nemůžou dovolit. Opravdu jsem nebyla žádná hysterická prvnička.
Anonymní 23:57

Malá princezna
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 13.02.19 12:18
@vrbule samozřejmě je mi úplně jasný, že na blba můžu narazit všude. Beru jako v potaz hodně i to,že prostě je to taková továrna na děti. Není tam takovej ten neúspěchem přístup. Já si na porod tam stěžovat nemůžu, na šestinedeli v pohodě. Tam jsem prcka neměla. Na neonatologii byli úžasný na dětičky. To jo. Jejich práce naprosto dokonalá. Ale takový to jestli nebudete kojit tak nepůjde domu a takový věci podobny stresující to si mohli nechat od cesty. Učili jak chytat miminko. Mě se tak ale blbe bralo, nikoho to nezajímalo. Takhle to bude! Nebylo,bylo a je to totiž moje dítě tak jsem si to udělala po svým. Nám co neslo kojit jsme t jen brečela ale aby přišli a podporovali to vůbec…
@Anonymní píše:
@vrbule Z tohohle příspěvku cítím, že jsem si asi všechno přibarvila. Ale ne, píšu to už s odstupem, vážně to tak bylo. A i kdyby to byla jen náhoda na nějaké směně, ani tak si to nemůžou dovolit. Opravdu jsem nebyla žádná hysterická prvnička.
Anonymní 23:57

Bohužel holt si měla ještě velkou smůlu v tom ze si dostala lidi co neměli dobrou náladu. Ale mají se chovat profesionálně :cert:

vrbule
Stálice 85 příspěvků 14.02.19 18:08

@Malá princezna Ja odchazela domu a nekojila. Podporovali me, ale nedrzeli kvuli tomu dyl. Hned druhy den po propusteni jsem si domu pozvala laktacni poradkyni, ktera je shodou okolnosti PA ve FN a kojim doted. Male je 9m. Opravdu me nenapadaji zadna negativa, ktera by byla natolik zasadni, aby me na priste od teto porodnice odradila. Ale ja mela pohodovy, i kdyz vyvolavany porod. A od prvni kontrakce do porodu to vlastne nebyly ani 4h, tak pro to na to vsechno rada vzpominam. Ja si veci dost beru, jsem cita, takze kdyby se tam ke me nechoval nekdo hezky, takhle bych opravdu nepsala. Kdyz ctu ta negativa, mam proste potrebu se jich zastat, pac tady se doctes v recenzich hodne osklivych veci. Ale i vsechny moje kamaradky byly spokojene. Vloni jich tam porodilo 5. Tak fakt nevim… Doporucuju ti cviceni pro tehotne, ktere vede tamni PA. Dozvis se leccos i o pomerech tam a pri trose stesti te bude rodit ;)
Anonymni…je mi lito, ze ti to tam takhle zneprijemnili :( Vubec si to nedovedu predstavit, ze by se ke me tak nekdo choval a ani k tem PA mi to vubec nesedi. Ja vystridala celkem 4, k tomu 3 doktory. Vsichni byli hodni, ochotni.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >