Nemohoucí babička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 00:09
Nemohoucí babička

Ahoj,
píšu jako anonym, je to pro nás velmi citlivé téma :,(
Babičku nám před pár dny odvezla záchranka, upadla a nemohla vstát. V nemocnici na nás čekal naprosto jiný člověk. Z v podstatě samostatného člověka(měla jen menší problémy s pamětí a chůzí) se stala troska, babička nezvládla vůbec nic, ani wc, chůzi, mluvu, pití.. Nic. Mysleli jsme, že měla mrtvici, ale to se prý nepotvrdilo. Byla dehydratovaná a má zánět močových cest. Dnes už mluví o něco líp, ale jinak žádný větší pokrok. Od lékařů padají diagnózy jako Alzheimer nebo demence, ale jistě nevědí. Neurolog neshledal stav jako akutní, tudíž CT mozku nedoporučil. Budou se řídit rok starou zprávou, kdy byla babička na ČT v jiné nemocnici kvůli dvojitému vidění a závratné. Tehdy také nic nenašli. Jsme zoufalí z toho, že nám po zaléčení infekce chtějí vrátit babičku v takovém stavu a podle nás bez všech potřebných vyšetření. Dočetla jsem se, že o převoz do jiné nemocnice musí žádat sama babička a to nezvládne. Omlouvám se za román a budu ráda za jakoukoliv radu nebo nápad co podniknout dál. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 00:12

*oprava -babička byla na CT v jiné nemocnici kvůli dvojitému vidění a zavratím. Mám tam chyby…

Sati
Extra třída :D 11524 příspěvků 08.10.14 00:19

Trvejte na rehabilitaci případně na LDN. Hlavně se nenechte odbýt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 00:25

@Sati Díky. Oni navrhují rovnou ústav, ale nechceme se vzdát, přijde nám divné, že udělají takový závěr bez CTčka a za těch pár dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 01:08

Bohužel mám pocit, že v ČR lékaři péči o starší pacienty dost zanedbávají, berou je prostě jako staré lidi, kteří mají stejně před smrtí a proto se snaží na péči o ně ušetřit. Měli jsme podobné problémy s naším 80 letým dědou, neustále chodil k lékařce a stěžoval si na různé bolesti ta ho pokaždé nějak odbyla. Ke konci už byl také v dost špatném stavu podle mě trpěl Alzheimerem, ale nikdy mu ho nediagnostikovali ani nebral žádné léky, nakonec zemřel na prasklý žaludeční vřed. Dodnes si to s matkou vyčítáme, že jsme nechodili k lékaři s ním a netrvali na potřebných vyšetřeních. Jediné co můžete je prostě zkusit jiného lékaře a třeba to CT si vydupat. Nebo zaplatit soukromého lékaře, který by se jistě babičce věnoval lépe.

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 08.10.14 01:39

Souhlas s výše uvedeným a pokud se nepotvrdila mrtvice, ještě mě napadá zkontrolovat medikaci; občas se nám stalo, že z léků na uklidnění a bolest, co dostávala při podobných typech hospitalizací, byla naše babička úplně mimo, buď nevnímala nebo halucinace; po propuštění a návratu do známého prostředí a obvyklými léky byla do 1-2 dny zase vcelku při starém. Hraje tam roli i šok z pádu, bolest, cizí prostředí; zkus tomu dát pár dní, chodit za ní, snažit se s ní komunikovat… ale ty léky, co jí tam podávají, bych si opravdu zkontrolovala. I dehydratace dělá u starších lidí velkou paseku.

adriana24
Závislačka 3023 příspěvků 08.10.14 01:45

Babičky je mi líto. Já neporadím, jen jsem chtěla napsat, že moje babička Alzheimera měla a v počátečním stádiu, kdy jsme nevěděli, co se to s ní děje nad náma doktoři mávli rukou. Nezájem, prý stáří. Až se to zhoršilo, tak přes známého doktora se to začalo řešit. To samé s dědou, ten měl Parkinsona a Mnohočetný myelom, bylo pro něj obtížné sedět. Když jsme chodili každý týden do nemocnice, tak jsme tam proseděli celé dopoledne a odpoledne, dokonce nás tam jednou málem i zamkli. Pak jsem byla ta zlá a chodila jsem doktorovi bušit na dveře, jestli na nás nezapomněl. Přišlo mi, že na ty starý lidi zvysoka kašlou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 02:21

Pohlidejte pitny rezim.je fakt dulezity! podle me na nej v nemocnici umrel deda.byl tak dehydrovany ze dostal mrtvici. Doktori ani sestry si toho nevsimli az moje sestra, jeho vnucka, upozornila ze je neco spatne tak to zacali resit. Bohuzel pozde. Presne jak tu bylo psano vyse. v nemocnicich na stare lidi kaslou a nevenuji se jim. nedaji jim anii napit:(

Pokud mate znameho internistu nebo lekrnika, tak v nemocnici vyzadat seznam vsech leku co bere a probrat to s nekym jinym. casto se nam stavalo ze dr. Nasadili prasky ktere se vzaljemne ovlivnovaly a delaly neplechu a nebonaopak se jiz v danem veku nemely jist.

Jinak mozna nepotesim.. ale my meli babicku co normalne fungovala.pak taky upadla a uz pak nechodila.ale to bylo komplikovanejsi..

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.10.14 05:56

Podle mě je pro staré lidi LDN konečná, tam už to tak moc neřeší…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 06:21

Máme úplně stejný případ, babička skončila po pádu v nemocnici, pak LDN. Tam mohla být jen určitou dobu, takže ji převezli zpět domů, protože řvala, že je naprosto v pořádku a my z ní děláme ubožáka. Za 4 dny tam byla zas - opět upadla a opět dehydratace. Přitom se o ni staral její syn, můj otec, chystal jídlo, vařil čaje. Ona si vymýšlela, jedla jen polívky ze sáčku, měla našetřeny nemalé peníze - nic se nenašlo, bůhví, komu to dala, kdo tam k ní chodil. Nepamatovala si, vymýšlela, neudržela stolici.

Definitivně je jako ležák v domově s pečovatelskou službou. Otci už z toho za těch 5 let doslova hrabe.
Až umře, tak to bude hlavně vysvobození.

Taciras
Extra třída :D 11378 příspěvků 08.10.14 07:22

Zakladatelko, zkušenost nemám, jen nápad… o převoz musí žádat sice sama babička, ale nešlo by, že byste si jí nechali vrátit v tom stavu, v jakém je a rovnou jí sami odvezli do jiné nemocnice? Samozřejmě by to muselo být předjednané… nebo v nejhorším prostě po pár dnech jinam s tím, že se zhoršila… Je mi to líto, snad to bude dobré :hug:

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 08.10.14 07:41

@svituska Hodně záleží na typu LDN. Děda tam jede dneska. Už nemůže být doma sám. Je to jeho druhá hosp v LDN a když odsaď přijel po prvé byl chodící soběstačný a usměvavý. Teď je to zase hromádka neštěstí.. Na tu kam jede teď si nemůžu ani půl koutkem stěžovat a to i děda řikal, že se tam docela těší, že jsou tam fajn holky jako personál a to už je co říct, ono děda bývá dost kritický :mrgreen:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 07:46
@Anonymní píše:
Ahoj,
Babičku nám před pár dny odvezla záchranka, upadla a nemohla vstát. V nemocnici na nás čekal naprosto jiný člověk. Z v podstatě samostatného člověka(měla jen menší problémy s pamětí a chůzí) se stala troska, babička nezvládla vůbec nic, ani wc, chůzi, mluvu, pití.. Nic. Mysleli jsme, že měla mrtvici, ale to se prý nepotvrdilo. Byla dehydratovaná a má zánět močových cest. Dnes už mluví o něco líp, ale jinak žádný větší pokrok. Od lékařů padají diagnózy jako Alzheimer nebo demence, ale jistě nevědí. Neurolog neshledal stav jako akutní, tudíž CT mozku nedoporučil. Budou se řídit rok starou zprávou, kdy byla babička na ČT v jiné nemocnici kvůli dvojitému vidění a závratné. Tehdy také nic nenašli. Jsme zoufalí z toho, že nám po zaléčení infekce chtějí vrátit babičku v takovém stavu a podle nás bez všech potřebných vyšetření. Dočetla jsem se, že o převoz do jiné nemocnice musí žádat sama babička a to nezvládne. Omlouvám se za román a budu ráda za jakoukoliv radu nebo nápad co podniknout dál. Díky

Nedavno jem resila něco podobného vicemene si zkuste prosadit LDnku nebo oddeleni nasledny pece to by vam měli i navrhnout. Musite rict, ze se o ni nemá kdo doma starat, ze by tam byla sama a na jedno tohle oddeleni by ji měli dal - alespoň tady u nas tomu tak bylo. Další věc byla ta, ze se nam babi sekla po case a podepsala revezt a chtěla domu a museli ji pustit pac je svepravna :nevim: vysetreni ji udelali v pohode no ale slo to to kdo by s ni byl doma :nevim:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 08.10.14 07:57

Musíš pohledat okolní LDNky. Naše babička dostala mrtvici, z normálně fungujícího člověka byl člověk na plenách, ležící. Po 5 dnech nám ji chtěli dát domů, což jsem vyhodnotila jako konečnou pro všechny. Jak bychom mohli najednou na střídačku zůstat doma a starat se o babičku, když musíme do práce, aby se poplatilo vše okolo, jak se postarat. Mrkla jsem do okolních nemocnic a trvala na tom, že si ji domů nevezmeme a že chceme přesun na LDNku s rehabilitací. Reptali, brali nás jako hajzly, co se nechtějí postarat, nakonec ji chtěli natruc odvézt do úplně jiného města, kde rehabilitace není a kam je složité se dopravit. Takže jsem si to zařídila úplně sama a babičku převezli tam, kam jsme chtěli. Bylo o ni výborně postaráno, rehabilitační s ní cvičila a po 3 měsících jsme si domů odváželi babičku, která si došla na WC, najedla se, s pomocí se oblékla a chodila. Tudíž pak nebyl problém, aby byla doma sama po dobu, co budeme v práci. A jinak jsme vařili, pomáhali oblékat, mýt… ale důležité bylo, jak moc ji rehabilitace pomohla. Neházejte flintu do žita. Hledejte rehabilitaci a na kecy typu LDNka je konečná, tam ji nedávejte, nehleďte. Musíte si to ohlídat a kontrolovat, pak nevidím problém

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 08.10.14 08:19
@Anonymní píše:
Ahoj,
Babičku nám před pár dny odvezla záchranka, upadla a nemohla vstát. V nemocnici na nás čekal naprosto jiný člověk. Z v podstatě samostatného člověka(měla jen menší problémy s pamětí a chůzí) se stala troska, babička nezvládla vůbec nic, ani wc, chůzi, mluvu, pití.. Nic. Mysleli jsme, že měla mrtvici, ale to se prý nepotvrdilo. Byla dehydratovaná a má zánět močových cest. Dnes už mluví o něco líp, ale jinak žádný větší pokrok. Od lékařů padají diagnózy jako Alzheimer nebo demence, ale jistě nevědí. Neurolog neshledal stav jako akutní, tudíž CT mozku nedoporučil. Budou se řídit rok starou zprávou, kdy byla babička na ČT v jiné nemocnici kvůli dvojitému vidění a závratné. Tehdy také nic nenašli. Jsme zoufalí z toho, že nám po zaléčení infekce chtějí vrátit babičku v takovém stavu a podle nás bez všech potřebných vyšetření. Dočetla jsem se, že o převoz do jiné nemocnice musí žádat sama babička a to nezvládne. Omlouvám se za román a budu ráda za jakoukoliv radu nebo nápad co podniknout dál. Díky

LDN se vyhněte jako čert kříži, zajistěte jí převoz do kvalitnější nemocncice, není pravda, že o to musí žádat ona sama, nebo si vyžádejte (nevím, jak se tomu přesně říká) konzilium odjinud - z nemocnci pošlou zprávy jinam a tam to nezávisle posoudí.
U nás došlo k tomu velice podobnému a CT odhalilo krvácení do mozku - babit se taky nemohla hýbat, ochrnula jí jedna strana těla, nemohla promluvit a pletly se jí myšlenky.
Na LDN ji málem zabili, nejlépe to ve finále dopadlo na psychiatrii, kde se o ni staral neurolog a psychiatr jí dávkoval opiáty, kterými ji na LDN zfetovali a vytvořili těžkou závislost, takže ji jednak rehabilitovali a jednak postupně vysazovali ty hrůzy, co jí na LDN naládovali. Zvažovali jsme žalobu, ale už tak máme s babi stresy, ještě do toho řešit nějaké pitomé soudy..
Zásadní je pitný režim, kvalitní strava (my babičce k nemocniční stravě ještě každý den vozili jídlo, zpočátku Nutridrinky, protože skoro nejedla, potom jsme vařili a tak..) a psychika - proto skutečně od jara, dky to trvá, za ní každý den někdo jezdí, aby věděla, že chceme, aby se vrátila.. Vozili jsme si ji i na víkendy domů, ale bohužel se nedávno ten úraz opakoval a babi je zase na začátku.. Naštěstí teď již v kvalitní péči, kde ji nedodělají.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >