Neodstranitelný flek :-(

215
18.1.08 20:00

Neodstranitelný flek :-(

Holky…už z toho šílím. Mám na džínách flek (bohužel nevím od čeho) a nejde za boha vyprat :roll: Zkoušela jsem antiflek (myslím kronstar), vanish, jar, žlučové mýdlo. Měla jsem to dokonce v čistírně a paní mi tam řekla, že to zkoušela taky kde čím, ale flek se tam drží jako klíště. Je na viditelném místě, ale co mi nejvíc vadí je to, že ty džíny stály hodně peněz. Nemáte některá nápad co s tím…díky zoufalá Laďka… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
18.1.08 20:18

Ahoj.
Ja teda opakovane doporucuji Vanish - ale ponorit cele dziny na 2 cele dny do lavoru s odmerkou Vanishe a nechat celou dobu pusobit. Nevim, jestli to zabere zrovna na tento tvuj flek, ale tento postup se mi osvedcil na spoustu jinak nevypratelnych skvrn!

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5352
18.1.08 20:30

Jojo, to znám…tak snad jedině našít nášivku :lol: …no né, to si dělám legraci..já si na drahý džíny cákla Domestos a tedy odbarvila :evil: a naštěstí na nohavici někde pod kolenem, udělala jsem z nich modní tříčtvrťáky :wink: , ale štvalo mě to fest, takže chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
18.1.08 20:35

Pavličko…tak to bych neměla ani ty super krátké kraťasy..... :roll: ten flek mám totiž hned pod kapsou… :(

Zkusím znova ten vanish.....kdybyste holky měly ještě nějaký nápad…moc ráda ho přivítám…L

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25233
18.1.08 22:03

Na různé fleky mi zabrala sůl na skvrny (Vanish tu látku obsahuje cca z poloviny). Dám toho docela dost do lavoru, třeba i jogutový kelímek, pak přidám flekatou věc a zaleju horkou vodou z kohoutku. No a taky to tam nechám tak den dva. Potom vyleju (ruce bych do toho nedávala :wink: ) a dám normálně vyprat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
18.1.08 22:27

Ahoj.
Já neodstranitelné fleky přebarvuju.Normální byrvou na textil do automatky. :wink: Když nic jiného nezabírá,tak budeš mít kalhoty jako nové. :wink:
Pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.08 22:44
Tinuvien píše:
Na různé fleky mi zabrala sůl na skvrny (Vanish tu látku obsahuje cca z poloviny). Dám toho docela dost do lavoru, třeba i jogutový kelímek, pak přidám flekatou věc a zaleju horkou vodou z kohoutku. No a taky to tam nechám tak den dva. Potom vyleju (ruce bych do toho nedávala :wink: ) a dám normálně vyprat.

Taky tak ;-) a skvrna je zaručeně pryč. Barvy, kupodivu, netknuty…když se někdo bojí šisnutí. Prostě skvrny zmizí, barvy zůstanou. Jak z reklamy 8) Šaryk

• Nahlásit
  • Citovat
2901
18.1.08 23:00

Bacha s Vanishem na kovové části (knoflík, zip)!!!!. Já takhle nechala dceři ve Vanishi naložený světle růžový džínový kraťásky a pak jsem je rovnou vyhazovala - ty kovový části strašně zychle zrezly a rez se rozlezla i na džíny:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
19.1.08 06:39

Ahoj

zrovna dneska jsem viděla v Plusu ? takové nalepovací - nažehlovací výšivky kytiček… Co to hodit na kalhoty - vždyť vyšívané kalhoty jsou taky a flek to určo schová…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
19.1.08 08:58

Já jsem kdysi řešila tento problém, nepomohlo nic. Až mě pak napadlo savo, namočila jsem je tam a postupně odbarvila . Původně byly světlulince modré, následně bílé.
Mám je dodnes a jsou pěkné, akorát se do nich nevlezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
19.1.08 12:32

Holky díky za rady…vanish teda radši ne, koupím tu sůl…tam se se zipama nic nestalo??? Nerada bych o ty džíny přišla :(

Kytičky jsou faj nápad, ale džíny jsou spíš sportovnější a do barvení a odbarvování se mi moc nechce…pač mám strach, aby to nedopadlo ještě hůř.

Než koupím sůl, zkusím to ještě tím žlučovým mydlem, co mám doma, zdá se, že po tom jediném to malilinko pustilo…nebo si to radši namlouvám a uklidňuju se tak.....

Jo je to pech…fleky, co nadělá malý vyperu mrknutím oka, o našem tátovi ani nemluvím… :wink: (s červeným vínem na košili jsme se už skamošili :D ) a když jednou kapne něco mně, tak to musí byt zrovna takový sajrajt… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
17.11.08 01:04

Se tu směju! Mě taky napadla rovnou ta záplata! :lol: Myslím, že časově už píšu mimo mísu, ale já mám na takovýhle fleky Bělidlo od Eurony. Čistila jsem s ním fleky od pampelišek na džínkách holčičky a flek zmizel a barva džín zůstala netknutá! :wink: No prostě zkusit postupně všechno. Tak nějak nemáš co ztratit 8)
Už tu píšu několikerý příspěvek… zabrousila jsem na téma domácnosti..... Prostě bych Euronu mohla chválit donekonečna! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andres53
22.7.11 00:26

Ono taky kolikrát stačí si vystačit s čistě přírodními zdroji. Nechat oblečení s flekem na přímém slunci dělá taky divy. Sluníčko umí vyžírat fleky a nic to nestojí. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama