Nepoctivý řemeslník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
keti
Kecalka 284 příspěvků 12.04.19 22:34
Nepoctivý řemeslník

Dobrý den, potřebovala bych nejlépe právnckou radu ale děkuji i za každý názor..
Telefonicky jsem se domluvila s řemeslníkem na pokladce podlahovych list. Po domluvě si řemeslník přijel podlahy prohlédnout a cosi si načmrkal do sešitu.
Neuzavřeli jsme žádnou písemnou dohodu o díle atd.
Za dva týdny přijel na sjednaných termín ale bohužel s materiálem, který jsem si neobjedala a který byl naprosto nepoužitelný.
Chlápek nakonec po dohadování odešel s tím,
že ze mě bude vymáhat neadekvátní částku za materiál, přitom u nás nic nenechal a vše si odnesl a žádnou práci nepovedl.
Dnes jsem na poště zjistila, že mi poslal doporučený dopis (zřejmě fakturu), který jsem ale odmítla a nepřebrala.
Bojím se, že s tím půjde k soudu a navymýšlí si nějaké nesmysly..
Jsem v šoku čeho jsem se dočkala, tak budu ráda za vaše zkušenosti.. :roll:

Reakce:
tumpach
Kelišová 6623 příspěvků 12.04.19 23:09

No, nejsem žádný odborník, jen LAIK, ale v rodině máme řemeslníka, ale zas ne úplně podlaháře,
ona smlouva o dílo, i když bezesporu je to lepší, pro obě strany opravdu nemusí být vždy, každopádně materiál, který si zákazník přeje musí podlahář (ale i jakýkoliv řemeslník) dopředu projednat s tím zákazníkem, pokud jedna s jakýmkoliv návrhem nesouhlasí, musí se spolu rozloučit, ale pokud si zákazník nic neobjednal a nechtěl, účtovat to nesmí :)
Samozřejmě ani jeden nemá žádnou smlouvu o díle (je to fakt o důvěře zákazníka a řemelsníka) :), takže je to FIFTY FIFTY, on nemá co prokázat, a ty také ne :)
Náš rodinný příslušník nezpracovává smlouvu o díle (teda jednu má, ale jedna se o docela dost velikou sumu - aspoň pro něho), ale při mini zakázkách posílá právě emailem cenové nabídky + materiál, který si přeje zákazník, a vše projednává s daným zákazníkem, většinou si tedy materiály nakupuje samotný zákazník (on je opravdu na vše sám, kromě,,přidavačů")
Tohle je podle mého názoru nějaký začínající matlal nebo blb, :nevim: :nevim:, který jen vyhrožuje :),

Azeretereza
Závislačka 2736 příspěvků 12.04.19 23:14

Máš smlouvu, objednávku, nebo potvrzenou nabídku? Píšeš že jsi nic nepodepsala, tak bych byla vysmata. Jen vyhrožuje.

keti
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 06:10

@tumpach byl to mladej kluk, který se zřejmě snažil vydělat tím, že ušetří na materiálu.
Cenu mi poslal do smsky, a vše jsme řešili pouze po telefonu..
Při dohadování na místě lhal snad v každé druhé větě… Nejdřív, že lišty které jsem chtěla se nepoužívají, nebo nejdou koupit a bla bla..
Ještě jsem se s takovým jednáním nesetkala a tom už skoro opravený celý barák…
No, uvidíme co vymyslí, ale vím že srážka s blbcem bývá nejhorší.. :think:

keti
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 06:15
@Azeretereza píše:
Máš smlouvu, objednávku, nebo potvrzenou nabídku? Píšeš že jsi nic nepodepsala, tak bych byla vysmata. Jen vyhrožuje.

Právě že žádný papír ani mejl… Jen smska s cenou.. Přijde mi to od něj i dost hloupé jak vyhrožoval, když jsme nic neuzavřeli :roll:

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 13.04.19 08:38

Navymýšlet si může co chce, písemně nemá nic…Na sms s cenou si mu odpověděla? Pokud tě bude ještě kontaktovat, odpověděla bych mu, že mu odpoví můj právník. Co to jako má být? Přiveze něco úplně jiného a místo omluvy bude vyhrožovat?

keti
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 08:49

@Monchichik na cenu v SMS jsem mu neodepisovala, volali jsme si abychom dohodli termín, pak jen potvrzující SMS na termín.
No jsem fakt naštvaná, co si dneska ty lidi dovolují 8o, navíc jsem těhotná, tak mě to úplně rozhodilo, když mi tady vyhrožoval úrokama…Příšte si hodně rozmyslím, koho vezmu do baráku :zed:
Ale do této situace se může dostat každý, to je to nejhorší.. :nevim:

keti
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 08:52

Našla jsem zajímavý článek…
https://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?…

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 13.04.19 08:53

@keti No takže jí nemá potvrzenou ani v sms, takže bych mu řekla, ať mě přestane obtěžovat nebo ať mi ukáže podepsanou smlouvu. Jestli mě bude ještě kontaktovat, obrátím se na policii, že mě obtěžuje. Budeš muset být ráznější, protože si asi chlapec myslí, že se něčeho domůže podvodem…Příště budeš muset dát hlavně na reference, dneska sehnat normálního řemeslníka je téměř nemožné.

keti
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 17:45
@Monchichik píše:
@keti No takže jí nemá potvrzenou ani v sms, takže bych mu řekla, ať mě přestane obtěžovat nebo ať mi ukáže podepsanou smlouvu. Jestli mě bude ještě kontaktovat, obrátím se na policii, že mě obtěžuje. Budeš muset být ráznější, protože si asi chlapec myslí, že se něčeho domůže podvodem…Příště budeš muset dát hlavně na reference, dneska sehnat normálního řemeslníka je téměř nemožné.

Právě, máš bohužel úplnou pravdu, jeden zmetek vedle druhého..dekuji za podporu, jsem o trochu klidnější :srdce: :kytka:

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 13.04.19 17:48

@keti Mám taky zkušenosti s řemeslníky, bohužel. Ale já jsem hyena a od začátku jsem pána upozornila na to, že ze mě blbce dělat nebude a peníze taky jen tak nedostane…i tak mě to stálo spoustu nervů, ale nakonec udělal co měl…Ale ten tvůj vychcánek to jen zkouší, ničeho se neboj a nedej se…a když tě bude dál obtěžovat, klidně bych na tu policii i zašla…

Uživatel je onlineJTom
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 13.04.19 19:00
@keti píše: Dnes jsem na poště zjistila, že mi poslal doporučený dopis (zřejmě fakturu), který jsem ale odmítla a nepřebrala.
Bojím se, že s tím půjde k soudu a navymýšlí si nějaké nesmysly..

Smlouva o dílo nemusí být ze zákona uzavřená písemnou formou. Ať se stalo cokoli, je potřeba reagovat a včas se bránit. Nepřebírat poštu a pak se bát, co z toho vznikne, není žádné řešení.

keti
Kecalka 284 příspěvků 14.04.19 12:05
@JTom píše:
Smlouva o dílo nemusí být ze zákona uzavřená písemnou formou. Ať se stalo cokoli, je potřeba reagovat a včas se bránit. Nepřebírat poštu a pak se bát, co z toho vznikne, není žádné řešení.

Byla to faktura o které mluvil, že pošle…
To si rozhodně přebírat nebudu, žádnou práci neudělal, žádný materiál u nás nenechal, chce peníze za nic a ještě vyhrožuje. Ústní dohoda před soudem neobstojí, musel by to horko těžko dokazovat, samotná faktura také není prokazatelná jako dohoda o díle.
Pokud mě bude ještě kontaktovat nahlásím ho na živnostenský úřad a ČOI.
S blbcem komunikovat nelze a tohle byl jasnej podvodník… :cert:

Uživatel je onlineJTom
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 14.04.19 16:03

Když se chceš bránit nějaké nespravedlnosti, tak k tomu musíš použít účinné prostředky. Čeho chceš docílit nahlášením na živnostenský úřad, ČOI nebo nepřebíráním pošty? Jak chceš dokázat podvod (úmyslné uvedení v omyl)?
Z uvedeného je zřejmé jen to, že řemeslník uzavřel ústně smlouvu o dílo, nakoupil a přivezl materiál, který zákaznice odmítla, přestala komunikovat a navíc řemeslníka označila za podvodníka. Komu asi dají ty úřady za pravdu?

keti
Kecalka 284 příspěvků 15.04.19 05:40
@JTom píše:
Když se chceš bránit nějaké nespravedlnosti, tak k tomu musíš použít účinné prostředky. Čeho chceš docílit nahlášením na živnostenský úřad, ČOI nebo nepřebíráním pošty? Jak chceš dokázat podvod (úmyslné uvedení v omyl)?
Z uvedeného je zřejmé jen to, že řemeslník uzavřel ústně smlouvu o dílo, nakoupil a přivezl materiál, který zákaznice odmítla, přestala komunikovat a navíc řemeslníka označila za podvodníka. Komu asi dají ty úřady za pravdu?

To netuším, ale nenechám se vydírat.. Myslím, že to nikdo řešit stejně nebude pokud není žádný důkazný materiál o tom co se stalo..
Jsem ráda, že jsem ho zastavila včas, jelikož to co nám chtěl nalepit na podlahu by byla hotová katastrofa, drželo by to tak první den a já bych si pak škubala vlasy, za vyhozených několik tisíc…a jsem připravena se bránit pokud bude ještě otravovat, byť jen recenzí na netu..

Váš příspěvek
Reklama