Nepovinné očkování

Anonymni
11.8.08 13:41

NEPOVINNÉ OČKOVÁNÍ

Ahoj holky,jaký máte názor na nepovinné očkování?Dost o tom s manželem diskutujeme,on je pro,já rezolutně proti,považuju to za šílený zásah do imunity dítěte,prostě mi to přijde proti přírodě dobrovolně do sebe(respektive do dítětě) nechat píchat živé bakterie!
Jaký máte názor?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5255
11.8.08 13:44

Ahoj,tak téma úplně pro mě,já to teď řeším taky,ale diskutuju s doktorkou,která je zá:,–(ně proti,já o tom moc nevím,takže neumím doktorce oponovat :) Ale strašně jí vadí očkování zarděnky,spalničky,příušnice,je bohužel pro ní povinné,takže nás samozřejmě naočkovala,ale těch řečí kolem toho :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.08 14:04

Jsem doktorka a jsem jednoznacne pro nepovinne ockovani, zasah do imunity to sice je,ale organismus to zvladne v 99% bez problemu a ochranis tak sve dite od neceho mnohem horsiho. VIm sice,ze je vcelku mala pravdepodobnost,ze se dite nakazi meningokokem,pneumokokem apod.,ale stat se to muze a ty si to pak budes vycitat cely zivot!!
neprihlasena Lena

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.8.08 14:09

ahoj, tak já souhlasím s Tvým manželem. Ano, očkování je zásah do imunity, ale co si myslíš, že je prodělaná nemoc???
Záleží také na tom, o jakém očkování diskutujete a jak máte staré dítě. Pokud malé, určitě je na zvážení pneumokok a meningokok, pokud cestujete - nejen po světě, ale i v MHD nebo navštěvujete kolektivní zařízení, pak žloutenka typu A a pokud bydlíte v oblasti s výskytem klíšťové encefalitidy, tak i toto očkování, ale přece jen toto očkování se doporučuje až kolem 2 let.
Spalničky, příušnice zarděnky - určitě je na místě proti nim očkovat, s Vaší doktorkou souhlasím v tom, že je to poměrně velká zátěž pro dítě a že toto očkování je v očkovacím kalendáři moc brzy. Takže pokud se s ní dokážete dohodnout, tak ho odsunout. A upřednostnit výše zmíněná nepovinná očkování - protože jsou proti nemocem, kterými se onemocní určitě snáz a s rizikem větších následků než spalničkama, zarděnkama, příušnicema.
Ale ne každý lékař v tomto vyjde vstříc, často slýchám: nejdřív musíme dokončit povinná očkování, ale tvrdě si stojím za svým.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.8.08 14:19

Já už mám tedy tříleté dítě, a má za sebou zatím jen povinné očkování. Strašně jsem chtěla očkovat proti klíšťatům, ovšem to jsme nestihli,,,,, rozhodně ale jdeme na podzim, i naše Dr. je pro. Z ostatních očkování nevím, holka je zdravá jak řípa, imunita OK, tak mi Dr. řekla, že pneumokok a meningokok apod. jsou zbytečná, že je to spíš pro děti často nemocné,,,,, i když stát se může kdykoliv cokoliv a náhoda je blbec. No ale asi to nechám být, jen tu klíšťovku na podzim naočkujem, aby byla chráněná příští rok. Nepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat
2724
11.8.08 14:45

Starší dcera má dvě dávky prodě klíšťovce, letos v zimě dostane třetí a mladší první dvě.
Už třetí měsíc laboruju s boreliózou, tetracyklin nezabral úplně (a vytrávil mi mikroflóru, takže kvasinky, průjem atd.), teď beru makrolidy (Summamed), cítím se jakž takž, mám až na permanentní únavu a pocení bezpříznakový průběh (jsem jinak supezdravá nadžena s 80kg živé imunity), ale doufám, že už to skončí a další fáze choroby nezažiju. Kdyby už byla k mání humánní vakcína, nechala bych holky naočkovat i proti boreliím, veterinární vakcínu shánět nebudu.
Pneumokoky doporučuje naše MUDr. pro permanentně nachlazené a pro děti zdravotníků, pokud holky nepřestanou chrchlat po dovolené u moře, požádám ji o BronchoVax.
Jo a až bude holkám 12let, nechám je očkovat proti rakovině děložního čípku (pokud se do té doby neobjeví nějaké dosud neuvažované vedlejší účinky).
Proč by měly moje děti dostat nějakou chorobu když nemusí?
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13729
12.8.08 07:29

Ja kdyz se ptala nasi doktorky, jake ockovani doporucuje dat navic, tak rikala rozhodne pneumokoka, sice ze je mala pravdepodobnost, ze to nekde chytnem, ale kdyz uz tak to ma strasny prubeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.8.08 13:42

Pneumokok nemiva vetsinou strasny prubeh, zpusobi vetsinou zanet str.ucha, jen v malem procentu muze zpusobit mastitidu, ev. meningitidu…
ovsem s ockovanim souhlasim…
Lena

• Nahlásit
  • Citovat
2457
12.8.08 21:21

Já se pořád ještě taky rozhoduji. Zrovna ve čtvrtek máme jít na píchanec. Byla nám nabídnuta možnost jít do studie na meningokoka B. K tomu se očkuje též hexavakcína a pneumokok. Pro pneumokoka jsem byla rozhodnuta už dávno. Ségry švagr měl v dětství zánět mozkových blan a od té doby je hluchý. Když to člověk vidí v rodině a nebo okolí tak má jasno.
Jen mi v hlavě pořád straší ten meningokok. Je to hrozná nemoc. Jak řekla dr.: jedno ráno je dítě zdravé a druhé ráno může být mrtvé. Jen nevím jestli očkování najednou proti tolika nemocem nebude pro to malé tělíčko moc. Terince jsou 2 měsíce.
Ptala jsem se na to i bývalého primaře dětského odd. a ten byl jednoznačně pro. Prosím ještě o názor Lenu. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14625
13.8.08 11:09

Isand,prosím napiš mi nějaké informace o tom očkování na meningokoka B. Já jsem právě četla,že malé děti v 99 procentech napadá právě tento meningokok a tak nemá cenu je očkovat proti men.C. Ale zároveň jsem četla,že na to Béčko žádné očkování neexistuje. Ty jdeš do nějaké studie- rozumím tomu tak,že teď nějaké očko už vynalezly a právě je nějaký „zkušební provoz“ nebo tak něco ?
Já bych samozřejmě chtěla malou taky naočkovat, ale právě na to Béčko. Jak moc je to odzkoušené a je to přístupné i „normálním“ lidem ? Nebo kde se můžu dovědět víc ? Dík moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
13.8.08 11:40

Ahojky Káťo, mně tahle možnost byla nabídnuta naší dětskou lékařkou. Jedná se o poslední fázi testovací studie. Očkování se ve světě už testuje dlouho a momentálně se zkoumá zda se nějak neovlivňují (nesnižuje se obranyschopnost ) mezi hexavakcínou, pneumokokem a meningokokem B.
Přístupnost tohoto očkování záleží na dr., který se do této studie zapojí. Ségra má skoro stejně startou holčičku a jí tato možnost nabídnuta nebyla, protože jejich dr. v této studii není. Zkus se poptat u své dr.
Vakcína na B bude asi běžně dostupná až za několik let. Moje kamarádka, šla kdysi s malou do studie na pneumokoka. Očkování se objevilo teď a „malé“ je už 8 let.

Mně dr. vysvětlovala, men. C napadá až od 1. roku a B kdykoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
15.8.08 12:21

Ahoj Anonymní (zakladatelka)

v podstate s tebou súhlasím v tom, že sa nič nemá preháňať, a nepovinné očkovanie JE záťaž naviac. (povinné tiež, ale o tom tu nebudem, to by ma tu zlynčovali :-))

Ku každému očkovaniu by som pristupovala individuálne, nedá sa hodnotiť všetko naraz.

Hepatitída A - ano, dá sa pomerne ľahko chytiť, ale nie je nijako nebezpečná ani komplikovaná, takže to u detí neočkujem, ak by ju dostali, prežijeme to bez ujmy.

Pneumokok - má význam, ak máš u dieťaťa časté zápaly stredného ucha, pričom pneumokok by bol dokázaný z výteru. Inak mi príde u zdravého dieťaťa ako riziko - nielen koli nežiadúcim účinkom, ale aj koli tomu, že síce potlačíš pár sérotypov, čo sú vo vakcíne, ale miesto nich prídu iné, ktoré vo vakcíne nie sú.

Meningokok - asi význam má, najma u dospievajúcich - tam sa tak úplne striktne nebránim. Za zmienku ale stojí, že sa v mnohých krajinách zdráhajú zaviesť plošné očkovanie proti nemu (typu C), pretože sa obávajú zvýšeného výskytu typu B, proti ktorému očkovanie nie je…

Neštovice - u zdravého miminka by som rozhodne neočkovala - za zváženie možno stojí u detí so silným atopickým ekzémom. U detí by som očkovala až po 10-12 rokoch - ak sa potvrdí, že nemajú protilátky

Kliešťová encefalitída - ak žijete v oblasti s vysokým výskytom, očkujte sa radšej vy s manželom, dieťa prekoná toto ochorenie pomerne ľahko, u vás by mohol byť priebeh pomerne ťažký

Rakovina děložného čípku - u kojencov je toto očkovanie totálna kravina

Ešte pre doktorku - neprihlásenú Lenu - vieš, ty sa na to pozeráš ako epidemiológ - pre teba je 99% pekné číslo, lenže úplne inak to vidí to 1%, ktoré si potom rieši ťažké komplikácie, a je mu úplne u prdele, že ďalším 99 deťom sa to nestane…

isand - očkovania máš v pláne pomerne hodne, nie som všetkým súhlasím (zvlášť u tam malého mimča), ale keď si už rozhodnutá… aspoň by som sa na tvojom mieste snažila to rozložiť do čo najvačšieho časového intervalu. Ja osobne by som rozložila aj hexavakcínu na tri vakcíny, pretože v hexe je hliníka fakt veľmi veľa…

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
210
28.9.08 19:59

Ahoj Anonymní,

chtěla bych Ti říct, že dnes jen málokteré očkování je živé, pokud vím, tak všechna nepovinná jsou neživá, proto mívají obvykle dobrou snášenlivost, takže se jich neboj :-)

Dokud byla živá očkování, tak bych s Tebou souhlasila. Dnes si myslím, že má pravdu Lena (riziko vs. přínos očkování).
Každopádně je dobré nadstandardní očkování dobře načasovat, určitě by děťátko mělo být zdravé, dodržovat rozestupy mezi očkováními, atd..

Moje děti mají navíc Prevenar proti pnemokokům (doktorka řekla, že když už, tak raději než proti meningokokům) a dcera (4,5) ještě žloutenku A. Časem dáme ještě klíšťovku, zatím jsme v sezoně s úspěchem brali B-komplex a klíště jsme naštěstí nikdo nechytli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
29.9.08 11:14
Táňulka píše: … pokud vím, tak všechna nepovinná jsou neživá, proto mívají obvykle dobrou snášenlivost, takže se jich neboj :-)

je lepšie najprv overiť, potom písať… :wink:

živé nepovinné očkovacie látky sú proti planým neštovicím a rotavirovým nákazám .

Neživá klíšťovka je pomerne zle znášaná, preto sa deťom do 5 rokov veľmi často neodporúča. Okrem toho malé deti klíšťovú encefalitídu prežijú pomerne v pohode.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
210
1.10.08 21:32

Tak promiň, neber to tak osobně, to jsem nevěděla. O těch rotavirech nevím skoro nic, jen že ta vakcína existuje. A u neštovic jsem proti, navíc je vakcína málo účinná. Výjimka jsou snad děti s těžkým ekzémem, tam to chápu. Jinak bych jí dala jen rodičům, kteří je neprodělali.

S klíšťovkou také souhlasím, že očkovat až později, ale o špatném snášení jsem nikdy neslyšela. V Rakousku to očkují i miminkům, tak nevím. Každopádně jsem psala, očkovat s rozmyslem, ale je zbytečné se toho očkování bát, zejména neživého.
Spokojená, Gábika? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama