Nepravidelné brání antikoncepce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 23:19

Nepravidelné brání antikoncepce

Ahoj :) mám takový dotaz. Už měsíc beru ha Calleto, jenže mám vždy zaplněný den kvůli práci a často si tak zapomenu vzit pilulku v přesný čas. Snažím se ji brát v 16 hodin, ale skoro každý den zapomenu a vezmu si ji třeba i s 3 hodinovým časovým rozdílem :oops: tak bych se chtěla zeptat, jestli to nějak neovlivní účinnost antikoncepce :? přeji hezky večer :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2895
6.7.22 23:23

Tak si ji ber pravidelně později ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
6.7.22 23:24

Tak to ji nemusíš brát asi vůbec :). To nejsou lentilky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
6.7.22 23:36
@Suelinda píše:
Tak to ji nemusíš brát asi vůbec :). To nejsou lentilky ;)

Proč? 3 hodiny nejsou problem, dokonce ani 8 hodin… a staci si přečíst příbalový leták ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
6.7.22 23:40
@welovefashion píše:
Proč? 3 hodiny nejsou problem, dokonce ani 8 hodin… a staci si přečíst příbalový leták ;)

No pokud to i nadále bude zobat jak lentilky, tak tu brzo bude diskuze “jsem těhotná, přitom beru antikoncepci”. 3 hodiny ok, ale když není schopná brát pravidelně, tak je to otázka času 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
6.7.22 23:47

@Suelinda ona to vlastne pravidelne bere, jen o 3 hodiny později než měla původně v plánu ;)

Taky jsem chaotik, takže rozhodně neberu antikoncepci ve stejnou hodinu a za 15 let se mi nepovedlo přes ní otěhotnět, jen to chce prostě mít nastudovaný ty pravidla ;) a přinejhorším jeden sex se chránit 2× nebo ho odsunout na později ;) a při atb totéž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13656
7.7.22 06:08

A nebylo by lepsi najit cas, kdy ji muzes brat docela pravidelne? Ja teda co si pamatuji, jsem ten cas taky ne vzdy dodrzovala a bylo to ok, ale tak kazdy na to muze byt citlivy trochu jinak… ale i tak…nevim, hned rano (pokud treba po vikendech nevyspavas do obeda) nebo obracene, pred spanim? Nebyla by vetsi sance se trefit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
7.7.22 06:23
@Anonymní píše:
Ahoj :) mám takový dotaz. Už měsíc beru ha Calleto, jenže mám vždy zaplněný den kvůli práci a často si tak zapomenu vzit pilulku v přesný čas. Snažím se ji brát v 16 hodin, ale skoro každý den zapomenu a vezmu si ji třeba i s 3 hodinovým časovým rozdílem :oops: tak bych se chtěla zeptat, jestli to nějak neovlivní účinnost antikoncepce :? přeji hezky večer :)

Tak to ber večer, když be čtyři zapomínáš.
Každopádně máš tam 12 hodin „rezervy“ tak v pohodě. ;)
Jinak ji též neberu na čas a pravidelně.
Jako snažím se, ale kolikrát si ji též vezmu později, než předchozí den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
7.7.22 06:28

Doporučuju nařídit si na to v telefonu zvláštního budíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
7.7.22 07:29

Brát antikoncepci ve čtyři odpoledne, když je člověk povětšinou v nějaké akci (ať už je to cesta domů, na nákup, výlet nebo cokoliv) je nesmysl.
Při příštím cyklu ji ber ráno, nebo třeba dopoledne (nos v kabelce, ať si můžeš zobnout kdykoliv v práci, kdybys třeba ráno zapomínala).
Jinak tříhodinový zpozdění není žádná tragédie, přečti si příbalový leták, co přesně se tam píše. Ale obecně brát HA jak podle plotu je nejlepší cesta jak do toho vlítnout :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
7.7.22 07:56

V 16h je to pitomy cas, malokdo je doma. Nebylo by jednodussi ji brat rano nebo az vecer??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
7.7.22 10:36

Já beru ráno. Také pokaždé jinak. Podle toho jak vstávám a snidam. Cca rozdíl dvě hodiny. Nevadí to.Prpc jsi si stanovila 16 hodin? Tak ber večer když ti to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16115
7.7.22 11:57

3 hodiny nevadí, ale když tak často zapomínás tak aby si nezapomněla občas úplně. Dej si upomínku na dobu kdy jsi zaručeně doma. Nebo zvol jinou formu např. krouzek který se zavádí 1× za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat