Nepředávání dítěte

28
2.5.20 14:05

Nepředávání dítěte

Ahoj, potřebuju se trochu vypsat. :) Protože emoce už jsou na střeše, nebo ještě víc a jsem trochu zoufalstvím mimo.
Snad se něco změní 13.5., protože je soudní stání.
Je mi 43, dceři bude 8, já žiju v Praze, ex u Rožnova pod Radhoštěm.
Jsem rozvedenej víc než 2 roky, vše fungovalo relativně dobře. Kromě drobnějších hádek sem tam o den (měl jsem mít podzimní prázdniny, které se protáhly o státní svátek a hned byl důvod k neshodě). Vše fungovalo.
Až do mého návratu s dcerou na počátku března z jarních prázdnin. To jsem předal dceru ex a od té doby mi ex odmítá dceru předat.
Důvodem je koronavirus, obavy a kecy. Předběžko zamítnuto, tak podána žaloba za nedodržování dohody (nemám ji soudem vykonatelnou nebo jak se řekne).

Proč kecy. Protože sama karanténu nedodržovala, dávala dceru své rodině na hlídání na víkendy, nebo sestře jejího stávajícího manžela. Ale mně ji nedá.
Mé snahy o návrh kompenzací jsou ignorovány, nebo jsou reakce pro mne nesmyslné (např. „nechám dceru si vybrat, jestli by ty víkendy chtěla být u tebe“), nebo poslední návrh je „dám ti ji na 7 dní od pondělí do neděle, ale za podmínky, že budete zde v Beskydech někde na hotelu“).
Dceru jsem už přes 2 měsíce neviděl, až na skype cally.
OSPOD na mne háže boba, argument je zdraví dítěte. A když jsem si dovolil OSPOD upozornit, že ex karanténu porušuje, ačkoliv argumentuje zdravím pro nepředávání, tak mne ignorují.
Dost mi to přijde jako absurdní.
Zatím je žaloba podaná tak, že by dceru měla ex i nadále ve své péči, ale už mi nějak dochází trpělivost… Rady, názory? Nebo dotazy? :)
Omlouvám se, nějak jsem se potřeboval vypsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.5.20 14:35

Ty pro ni jezdíš osobně nebo jak si ji předávate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
2.5.20 14:41

Předávky

Jo, jezdil jsem pro ni já a vozil jsem ji zpět, ale ex mi napsala, že mi ji prostě nepředá. Advokátka říkala, že dohoda jako taková bez soudního potvrzení mi je k ničemu, policie na mne bude kašlat a že cesta tam by byla dost na nic, jen by to vedlo k vyhrocení situace. Tak po mailech mám potvrzeno před každým víkendem, že mi dceru odmítá předat. Vše v kopii na OSPOD a ti stojí za ex.
Do žaloby jsem dal, že chci, aby to bylo celé už jinak, že budu jezdit pro ni, ale ať si ex jezdí pro dceru potom do Prahy… Ta žaloba tomu asi nepřidala, ale nevěděl jsem co dělat a ani advokátka, ani OSPOD mi nepomohli, tak jsem neměl moc co jiného dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28816
2.5.20 14:46

No tak jestli nemáte upravený styk soudně, tak to je to teď těžký. Budeš muset počkat na soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
2.5.20 14:54

...

Jééé, to máš teda vyloženě dámským přirozením ke zdi. A co se tam teda vypravit a přespat tam někde tak jak ona chce? Jinak to její vyzvedávání dcery v Praze zvaž! Je to fůra hodin v autě, tak ať se holky někde cestou nevymelou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.20 14:54

Chápu, že jsi zoufalý. Pravděpodobně jsi to byl Ty, kdo se odstěhoval z místa, kde dítě žije a styk nemáte upravený soudně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.20 15:01

Taky se muzete setkavat na pul cesty. Ten, kdo veze dite k sobe, pak neni tolik unaveny na ceste zpatky.
Holcicka je uz celkem velka. Myslim, ze minimalne na dalku muzes udrzovat pravidelny kontakt a proste byt porad jeji tata, at jsou vztahy mezi tebou a exmanzelkou jakekoli. Ale jestlize doted byly ok, proc by se mely nejak zasadne kazit? Momentalni situace je hodne specificka, neni na miste se prilis rozcilovat, ze veci nefungujou uplne hladce. Neco jineho je navstivit rodinu, se kterou se pravidelne stejne vidame, a odeslar dite na x dnu do Prahy. Do soudu byste meli oba vychladnout, pripravit si proveditelnou dohodu, ktera bude vychazet predevsim z potreb holcicky, a proste se celkove zklidnit.
Chapu, ze s ni chces pravidelne byt, ale radim mekkou, ne agresivni, cestu. Soud vam, obavam se, naridi nejake pausalni reseni, ktere pak muze vyvolavat dalsi zlou krev a problemy, prave proto, ze je pausalni.
Hodne sily a at jste vsichni v ramci moznosti spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
2.5.20 15:13

Jestli je jí 8 a pravidelně jste se vídali a voláte si přes Skype, tak být tebou, ještě chvíli vydržím. Váš vztah to nijak nenaruší.
Netuším, jaká je situace v Rožnově, ale v Praze nic moc. Záleží, s kým se stýkají tam, možná že jen s lidmi, kteří taky nejsou v kontaktu s nikým dalším. Těžko říct.
Asi bych ještě zkusila vyčkat, pořád se o tom viru toho moc neví, navíc teď se rozvolňuje a čísla letí nahoru, kdoví, kam se to vyvine.
Jde i o zdraví dcery, sice se říká, že „na děti to nejde“, ale teď se objevily případy komplikací právě u dětí - a zase - je brzo na to, abychom o tom viru věděli všechno.
Drž se skypu, zajeď tam na ten hotel, a počkej.

Jinak co se týče těch cest, zvaž, kdo je jaký řidič a jaké kdo máte auto. Jestli bývalá řídí rekreačně a má nějakou plechovku, tak bude lepší, když ty cesty zařídíš ty, jestli ti to doteď nedělalo problém (já bych to teda pravidelně řídit nechtěla, a to jezdím dlouho a hodně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29468
2.5.20 15:15

Budeš muset počkat několik měsíců na soud, který upraví styky a předávání. Matce se nedivím, že nechce dítě pustit do Prahy, bez kontroly nad tím, kde a, s kým dítě bude. S rodinou v místě bydliště se setkává tak či tak.

Kdybyste měli styk upravený, byla by povinna dítě předávat, ale kdyby nepredala, stejně by to asi nikdo neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
2.5.20 15:25

@Jana206 Není to pravda. S rodinou v místě, dokud byla vyhlášena celostátní karanténa, se stýkat neměli. Nežijí spolu v jedné domácnosti a předávání dcery na víkend do jiné domácnosti rozhodně nespadalo pod výjimku z vládního nařízení. Chápu, že lidi z důvodu této choroby jsou pod tlakem médií, ale nesouhlasím s nedodržováním dohod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
2.5.20 15:30

@Lucie_Sx Netuším, co znamená „nic moc“. Drží se to už týden kolem 1700 nakažených, co je na 1,3 milionu obyvatel dost o ničem. Pravděpodobnost, že někoho potkáš je asi vyšší, než vyhrát Sportku, ale to je asi tak vše. 0,13 procenta nemocných… no tak to teda jsem vyděšen.
Autem tam jezdit nebudu, je to 350 kilometrů (tam) a 350 zpět, nejsem magor. A proč bych jezdil, stejně mi dceru odmítá předat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
2.5.20 15:30
@Forncz píše:
@Jana206 Není to pravda. S rodinou v místě, dokud byla vyhlášena celostátní karanténa, se stýkat neměli. Nežijí spolu v jedné domácnosti a předávání dcery na víkend do jiné domácnosti rozhodně nespadalo pod výjimku z vládního nařízení. Chápu, že lidi z důvodu této choroby jsou pod tlakem médií, ale nesouhlasím s nedodržováním dohod.

Pokud se obě dvě domácnosti nestýkají s nikým dalším, tak to není rizikové a není důvod se nestýkat. Jak to mají oni?
Zdraví dcery nezohledňuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12977
2.5.20 15:31

No potřebujete upravit styk soudně, je mi líto.

ještě můžete zkusit mediátora. Ale primárně holt soudní rozhodnutí.

Teď už půjde jet do Rožnova a pronajmout si tam nějaký penzion a být holt s dcerou na víkend tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
2.5.20 15:34

@Lucie_Sx Pokud se obě dvě rodiny stýkaly nebo nestýkaly, je jedno. Existovalo vládní nařízení, které říkalo, že se nemají lidi scházet, kromě nezbytných důvodů (asi těžko to je to, že dávala dceru na víkend švagrové, když ji odmítala dát otci).
Jak mají co oni?
Takže jako je fajn, že na víkend za otcem ne, ale dám ji na víkend k babičce a dědovi, i když je to zakázané od vlády (ať si o těch nařízeních myslí kdo chce co chce)?
Asi jsem rád, že se tady můžu vypsat, nebudu rozpálenej do běla u soudu, koukám, že tady mají stejné názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
2.5.20 15:35

@Ou Nemůžu si pronajmout nic, dokud nebudou hotely otevřené, což možná bude 17.5. Jo, jsem byl blbej, že jsem tehdy věřil advokátovi, co říkal - stačí dohoda, k soudu nemusíte… A za blbost platím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama