Koronavirus a střídavá péče

127
27.4.20 14:04

Koronavirus a střídavá péče

Je tu někdo v podobné situaci - má střídavou péči s otcem, který se nechová v době pandemie zodpovědně a ohleduplně (vlastně se nechová ani jindy ohleduplně s ohledem na svou strukturu osobnosti…), nedodržuje s dítětem nařízení (nošení roušky při styku s jinými lidmi), navštěvuje od počátku i širší příbuzenstvo. Já v té situaci jsem, žiju s dítětem v domácnosti s maminkou ve věku 76 let. Dítě si s otcem nadále střídám i přes pandemii. Nařízení porušoval, a teď po rozvolnění už nemám ani žádné páky, jak ho donutit k ohleduplnosti a zodpovědnému chování. Nyní se sice návštěvy už mohou, ale trochu mě to děsí, jaké to rozvolnění bude mít následky. A jak zajistit bezpečnost pro naši domácnost se starým člověkem. Připadám si jako v pasti. Vůbec nevím, co dělat. Volala jsem na Ospod, poradili jen, že se mám obrátit na dětského lékaře a zeptat se na možnost testování dítěte po návratu od otce… To mi přijde jako nesmysl - to bych ho musela nechat testovat několikrát do měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
27.4.20 14:07

A ex ti na tvuj problem rekl co?
Dítěti je kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:13

Dítěti je 9. Ex jen lhal a mlžil, že si byli jen pro roušky… A dnes syn sám přišel od něj s tím, že už na návštěvy může, protože limit je 10 lidí, tak že prý nemůžu ani volat na policii :zed: Podstatné je asi říct, že s ex NENÍ MOŽNÁ domluva, zvlášť ne o věcech, na kterých záleží zrovna mě. Je to bezohledný člověk, který jedná jen ve svém vlastním zájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
27.4.20 14:20

No, ale na dítě má právo. Bylo by lepší, kdyby ho odmítal? Jak sama píšeš - pohyb už omezený není, skupinky mohou být větší. Ty jsi pořád doma, takže můžeš v klidu říct, že od tebe by nákaza přijít nemohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70624
27.4.20 14:22

Asi jediné, co máš ty reálně ve svých rukách je, dítě nechat u otce, pokud bude souhlasit. Jinak je třeba přijmout fakt, že zkrátka eliminovat to riziko absollutně nejde. Lidi chodí do práce, stopnout sociální kontakty, dokud tu corona bude, nelze.
Jak jste postupovali loni a předloni v době chřipkové epidemie? Zařídila bych se stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:25

Ano, to v klidu říct mohu, že ode mě je riziko nákazy malé, s lidmi se nestýkám. Na žádné návštěvy nechodím, ani opraváře na varnou desku jsem si v době mimořádných opatření nepozvala. Bez nadsázky musím říct, že by asi bylo lepší, kdyby dítě odmítal. Bohužel to tak ale není. Na dítě má sice právo, ale nevím, zda má právo se chovat bezohledně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.20 14:27

Nepřeháníš trochu? Za každou cenu hledat záminku, proč otec nemá mít nárok s vlastním dítětem. Pokud máš takový panický strach, tak se s ním domluv, že dítě bude pár týdnů u něho a pak zase zpátky na pár týdnů. Snad se dá řešení najít, i když máš v sobě asi hodně nenávisti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:29

Kdybych nechala dítě u otce, tak ho už neuvidím, to by tam musel být pořád. Protože pořád s ním bude někde… Mě je jasné, že sociální kontakty se budou dále rozvíjet, ale rozumný člověk se ale bude chovat tak, že s tím nebude spěchat, bude mít roušku. Udrží si odstupy. To ale od otce svého dítěte nemohu čekat. Ten nařízení nedodržoval ani v době mimořádného stavu. S chřipkovou epidemií současnou situaci přece nelze srovnávat. Minimálně proto, že na chřipku je vakcína a máma se nechává pravidelně očkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:32

Já v sobě žádnou nenávist nemám. Otec je osobnostně narušený člověk, který už napáchal v našem životě hrozně zla. Nesuďte, když o situaci nic nevíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:34

I přes to, že otec se chová nezodpovědně, střídavá péče probíhá. Tak kde bych měla hledat záminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17961
27.4.20 14:38
@Lurin píše:
Já v sobě žádnou nenávist nemám. Otec je osobnostně narušený člověk, který už napáchal v našem životě hrozně zla. Nesuďte, když o situaci nic nevíte.

proč si s narušeným člověkem pořídila dítě, taky narušená?

jinak, nemůžeš s tím udělat vůbec nic, leda dohodnout se, aby dítě trávilo více času u otce a pak mu to vykompenzuješ…stejně začne brzo chodit do školy, tak co s tím budeš dělat?

případně můžeš částečně izolovat maminku, stejně by sis musela vybrat, jestli izolovat dítě nebo mámu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
27.4.20 14:44

Na mě to dělá dojem, že chceš spíš prudit. Protože tady není slova o tom, že má strach tvoje maminka, že maminka si to nepřeje, že se bojí, že vnouče přinese nákazu, jelikož má ještě diabetes a hypertenzi. :nevim: Ne, tebe štve, že otec dítěte to až tak nehrotí, že by se stýkal se svými rodiči jen s rouškou, popř. vůbec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:46
@pohledzdruhestrany píše:
proč si s narušeným člověkem pořídila dítě, taky narušená?

jinak, nemůžeš s tím udělat vůbec nic, leda dohodnout se, aby dítě trávilo více času u otce a pak mu to vykompenzuješ…stejně začne brzo chodit do školy, tak co s tím budeš dělat?

případně můžeš částečně izolovat maminku, stejně by sis musela vybrat, jestli izolovat dítě nebo mámu

Jaký má smysl poznámka - „taky narušená“? Mám se tady obhajovat, že jsem osobnostně normální, byť citlivý a empatický člověk? Do diskuse jsem si šla pro radu, zkušenosti a podporu těch, kteří jsou v podobné situaci jako já. Takové útoky bych nečekala. Jinak nápad, že dítě bude trávit delší intervaly, mě taky napadl. Ale to by musela být vůle všech stran, ex by s tím asi nesouhlasil. A do školy půjde syn asi až od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
27.4.20 14:48
@Jan Exekuovaný píše:
Nepřeháníš trochu? Za každou cenu hledat záminku, proč otec nemá mít nárok s vlastním dítětem. Pokud máš takový panický strach, tak se s ním domluv, že dítě bude pár týdnů u něho a pak zase zpátky na pár týdnů. Snad se dá řešení najít, i když máš v sobě asi hodně nenávisti.

Přesně. Na mě to působí úplně stejně …

@Lurin píše:

A s takovým sis pořídila dítě? Velmi zodpovědné :potlesk: :roll:

Buď ráda, že má o dítě zájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:49

Otec už rodiče nemá. A maminka strach samozřejmě má, akorát jsem to nenapsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat