Nepřijetí do MŠ Praha 10

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
blacklaura
Povídálka 25 příspěvků 21.05.19 18:54
Nepřijetí do MŠ Praha 10

Ahoj, tak naši slečnu nikde nepřijali (nar. 9/2016) :,(. Máte někdo zkušenosti s odvoláním v této lokalitě? Má to smysl nebo spíše urgovat (bombardovat) školku? Předem děkuji za odpověď. :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 18:56

Kolikata byla pod carou? Jeste je moznost, ze az se deti zaskatulkujou do preferovanych skolek, nekde na ni misto zbyde, podle me ma velkou sanci narozena v zari

alli_li
Závislačka 3325 příspěvků 11 inzerátů 21.05.19 19:07

@blacklaura vzhledem k tomu, ze je zarijova a tudiz nesplnuje zakonne podminky k prijeti tj. 3 roky do 31.8.2019, tak bych sanci na prijeti moc nevidela, i kdyz podas odvolani.

lenac1
Povídálka 21 příspěvků 21.05.19 19:25

Odvolání určitě má smysl, stejně jako obvolavani skolek. Na P10 je běžná praxe, že si rodiče podaj miliardu prihlasek. A pak děti přijaté do miliardy skolek zase odhlasujou… Takže se během léta místa uvolní. Obě moje děti byly přijaté a nastoupily ve 3 letech (jedná narozena v červenci, druhá v září - ta teda nastoupila ještě před tretima narozeninama).

Euforia
Kecalka 261 příspěvků 21.05.19 19:26

Mne tez neprijali dceru ( teda „az“ 11/2016 ) na Praze 10 :-/, ale tak ja s tim pocitala, no, ale nastvana jsem stejne. A dneska jeste o to vic, protoze v soukromy, kam chodi ( asi dva mesice, bylo mysleny na zkousku ) na jeden pul den v tydnu, mi dneska rekli, ze od zari zavadeji jednotnou cenu za jakoukoliv dochazku :-O :-/ :zed: :zed:
Kazdopadne ja asi budu zkouset obvolat skolky, az budou vsichni umisteny, no

janoma
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 21.05.19 19:29

Odvolání ti místo nezajistí. Pokud tedy p. ředitelka postupovala dle kritérií.
Odvolavas se pouze proti postupu ředitele. V případě, ze obsadila místa dětmi staršími nez je tvá dcera( což předpokládám) tak si úplně zavřena dveře.
Spousta děti je přijata duplicitně, tak bych vyckala a obvolavala skolky během léta. V ms pracuji.

Almatka
Kelišová 6931 příspěvků 21.05.19 19:47
@blacklaura kamarádka tady na PRaze 10 podávala odvolání na zřizovatele, dostali jinou školku dokonce pro dvojčata, uvedla něco v tom smyslu, že je to kvůli práci a pomohlo to. U nás ve školce se uvolnila asi 3 místa ještě v září a pokud vím, tak i paní ředitelka si nechala 2-3 místa právě pro takové případy :nevim:
@lenac1 píše:
Odvolání určitě má smysl, stejně jako obvolavani skolek. Na P10 je běžná praxe, že si rodiče podaj miliardu prihlasek. A pak děti přijaté do miliardy skolek zase odhlasujou… Takže se během léta místa uvolní. Obě moje děti byly přijaté a nastoupily ve 3 letech (jedná narozena v červenci, druhá v září - ta teda nastoupila ještě před tretima narozeninama).

Máme druhé dítě ve školce na Praze 10 a když jem dávali přihlášku, tak mi říkali, že se snad všichni ředitelé MŠ se sejdou a dítě nebývá přijato do dvou školek, ale ruku do ohně bych za to nedala.

Almatka
Kelišová 6931 příspěvků 21.05.19 19:48

A tedy při odvolání na zřizovatele už dají jakoukoli školku, praktick kdekoli…

Uživatel je onlinemag12
Kecalka 435 příspěvků 21.05.19 19:49

@blacklaura a už jsou u vás odevzdané zapisové lístky? Protože moje dítě bylo ve třech školkách, kam jsme se hlásili pod čarou a postupně jak mizely duplicity a triplicity se dostalo do všech tří, a to bylo v jedné až 25. pod čarou (je teda starší než tvé dítě 4/2016). Jak už bylo napsáno výše, odvolání míří proti postupu ředitelky, pokud ta postupovala dle předem daných kritérií, nemá moc smysl. Spíš bych pravidelně obvolavala skolky, jestli se jim neuvolnilo místo.

janoma
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 21.05.19 19:50

@Almatka to je možné. Já jako ředitelka pracuji. Nicméně tento postup je nezákonný. V případě, ze se někdo odvolá, predavam všechny spisy KU.tam prekontroluji a kdyby zjistili, ze jsem se dohodla s tou a tou, ze vezme toho a toho. Mohly bych se balit :nevim:

Almatka
Kelišová 6931 příspěvků 21.05.19 19:52
@janoma píše:
@Almatka to je možné. Já jako ředitelka pracuji. Nicméně tento postup je nezákonný. V případě, ze se někdo odvolá, predavam všechny spisy KU.tam prekontroluji a kdyby zjistili, ze jsem se dohodla s tou a tou, ze vezme toho a toho. Mohly bych se balit :nevim:

Brala jsem to jako oficiální, řekli mi to, když jsem volala na zřizovatele - asi je to nějaká pokotná praxe, ale oni to popisovali jakože si vyjdou nebo rodičům vstříci :nevim: Nevidím do toho, jen předávám svou zkušenost s Prahou 10…

Almatka
Kelišová 6931 příspěvků 21.05.19 19:56

@janoma a ještě mě napadá, nebylo to v rámci odvolání, ale přijímání dětí. Vím, že třeba nabízeli nepřijatým místa v jiných školkách, když bylo…a Ty jsi tady u nás na PRaze 10? :-D

janoma
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 21.05.19 19:56

@Almatka samozřejmě to chapu, je to i celkem rozumné řešení. Nicméně, opravdu takto se postupovat nemá. My jsme menší město, mame 14 školek a maminky mají přehled.
Odvolsni jde přes ředitele na Krajský úřad, nikoli na zřizovatele. A to je to pak pro nás horší.
Maminky vzdy uklidňující, děti se většinou dostanou opravdu až přes léto, kdy se začínají místa uvolňovat, prave těmi duplicitami.

janoma
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 21.05.19 19:58

@Almatka původně ano. Teď žijí na severu Čech. Přiznám se, ze místní zvyklosti neznám. Řídím se jen platnými zákony. :think:

Almatka
Kelišová 6931 příspěvků 21.05.19 19:59

@janoma no vidíš…tak snad jsem někomu nezavařila :-D Každopádně u nás (Praha 10) se píše toto: „O přijetí či nepřijetí dítěte rozhodne ve správním řízení ředitelka MŠ a vydá o tom písemné rozhodnutí, které si rodiče vyzvednou osobně v MŠ. Současně při převzetí tohoto rozhodnutí podepíší rodiče v MŠ oznámení („zápisový lístek pro předškolní vzdělávání“) o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro jinou MŠ, do které duplicitně podali také žádost o přijetí..“

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama